LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12775
2.Votoček 12650
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8485
2.Y 8226
3.Groš 7968

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5756 lezců
1167748 cest
Nové přelezy:
Gradace 9-
Tisíc Vari 10-
Chameleon 9+/10-
Kyzová Psy Xb
Hlasy Ze Z Xc
Bada Boom 7b
Meister Gr 9-
Streit Um 7b
Kraftsport 8A+
Atom 8C

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Anghileri zahynul při pokusu o další zimní sólo

Marco Anghileri Včera proběhlo v bazilice sv. Mikuláše v Lecco poslední rozloučení s italským horolezcem, který v sobotu zahynul na Mont Blancu.









Jednačtyřicetiletý italský horolezec Marco Anghileri zahynul při pokusu o první zimní sólový přelez centrálním pilířem Frêney. Tedy impozantního cíle v jihozápadní stěně nejvyšší evropské hory, kterým vede řada klasických cest např. od Chrise Boningtona či Waltera Bonattiho.
Poslední noc strávil Anghileri v bivaku Monzino. V pátek večer se ještě ozval textovkou rodině s tím, že na pátek plánuje vrchol. Když se však v průběhu pátku ani soboty neozval, byla zorganizována pátrací akce, během které bylo v neděli nalezeno ve spádnici pod pilířem tělo. To bylo v pondělí identifikováno a smutná předtucha se tak stala jistotou. Marco ve své poslední cestě zahynul. Zda pilíř dolezl, není zřejmé.





Marco Anghileri

Zpráva o pohřbu v místním tisku - Ilgiorno.it

repro: Lezec.cz






Marco Anghileri byl právem považován za jednoho z nejlepších současných italských alpinistů. Proslavil se právě svými sólovými přelezy obtížných mixových cest. Většina zpráv připomíná nejenom jeho lezeckou kariéru, ale i fakt, že v Marcovi zahynul pokračovatel rodinné tradice, neboť jeho otec i dědeček patřili k významným italským horolezcům. Zahraniční komentáře pak hovří doslova o šoku pro Itálii, kde byl Marco Anghileri velmi populární a jeho přelezy pravidelně komentovala všechny významná média. 




Zdroje a odkazy:
Zpráva a stručný životopis na Desnivel.com
Zpráva o tragédii a stručný přehled významných přelezů na PlanetMountain.com
Obsáhlý článek připomínající tři alpinistické generace v Gazzetta dello Sport
Popis cest v jižní stěně Mt. Blanc na Alpinist.com

Některé zprávy v místních médiích:
messaggeroveneto.gelocal.it
milano.repubblica.it
RaiNews.it
corrierealpi.gelocal.it
ilgiorno.it
ilgiorno.it

Tomáš FRANK   [úpravy] 16:03 21.03.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

IFSC World Cup Chamonix 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (185066)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Bože Ako Hlboko Som Klesol 4+ Kalamárka
Treibhauseffekt 8+/9- Weihar
Pumprisse 7 Wilder Kaiser
Stinkefinger 7+ Weihar
Relax 7 Weihar
Nově komentované:
Stará Východní Cesta-A2 VI Horní Skály
Normální Cesta V Hrubá Skála
Stará Východní Cesta-A2 VI Horní Skály
Stará Východní Cesta-A2 VI Horní Skály
Normální Cesta - Pilířová Var. VIIa Horní Skály

 Nově v diskusi:
Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku |

 Nové komentáře:
nuda | Re: Paráda! | Re: Gratolace | Re: Kudla dobrý! | Re: gratulace klukům | Re: Kudla dobrý! | Kudla dobrý! | Gratulace! | Re: gratulace klukům | Re: gratulace klukům |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
SP v boulderingu Praha 2025 (28)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Pinch od Edelridu (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Meindl Island MFS 45,5 | Prodám novou Švýcarskou dálniční známku na rok 2025 | Scarpa boty 38,5 | Bouldermatka Ocún Incubator | Prodám dětský univerzální velitelovy úvazek | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Brzda EDELRID OHM II | Gemma | dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1681 
 Ne 
 1933 
 Nevím 
 1199 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.