LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
16.Danda 10908
17.Pail 10906
18.Šofránko 10895
Bouldry:
16.Indrák 10200
17.Pařík 10125
18.Košťál 10000
Hory:
19.Punčochář 3751
20.Novotný 3598
21.Petr 3385

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5760 lezců
1169102 cest
Nové přelezy:
Psi Štěkaj 9+
Život To J XIb
Ortofrutta 7c
Trilly 7b
Psychiatri 9-
Šumění Vod 9+
Hučení V K 9+
Krkavčí Ma 9+/10-
Doldy Bast 9
Nuda V Jab 9+/10-

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Bouldrování nad vodou

Aneb čim vejš tim víc stažená řiť

To jsme měli minulej čtvrtek firemní pařbičku na Slapech a co čert nechtěl přímo proti kurtum kde jsme si odpoledne zkoušeli pořídit tenisový lokty se z vody tyčila skála.

Neváhal jsem, sebral u hotelu lodičku, kolegu s foťákem a jeli jsme to omrknout. Majestátní mírně převislá hrana trčící přímo z vody lákala k vyzkoušení. Dopadiště vypadalo hluboce, tak jsem tedy zkoušel. No od spodu to vypadalo moc hezky, ale po několika krocích na mě vyběhnul celkem slušnej šutrák a fůra dalších slibně vypadajících chytátek se při poklepání tvářila, že půjdou taky ke dnu.To takhle si to proslanit, sházet dolů volný kameny a pak už jen zkoušet z jaký že vejšky se dá bez následků mrsknout gapa do vody....

Podobný myšlenky se mi honily chvíli hlavou.

Už se šeřilo a na nějaké dlouhé zkoušení nebyl čas, tak jsem si cvičně dvakrát skočil přibližně z pěti metrů a mazali jsme zpátky na večeři. Každopádně jsem odplouval s pocitem, že se sem rozhodně chci vrátit.

Cestou zpátky jsem přemejšlel o Klemu Loskotovi a jeho patnáctimetrovejch letech do vody někde na Korsice a říkal jsem si, že to bude v pohode :-)))

Místo se nalézá na Slapech přímo proti sportovnímu areálu v obci Měřín. Pokud náhodou nepanuje hustá hmla tak to neminete.












Zduř

Dafe   [úpravy] 15:12 17.06.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 hrimezdice15:20:49 17.06.2003
takhle nad voda se da dobre lezt i Hrimezdicich, ale koupani je tam rozhodne lepsi. Zrovna nedavno jsem tam vylezal tou stenkou pod houpackou a zustal mi v ruce blok tak metr krat metr :-))
Musadoodpovědět 
 Re: hrimezdice09:10:41 18.06.2003
Parádně odvětraný lezečky :o)
Přípluvodpovědět 
 Re: hrimezdice14:58:57 18.06.2003
Fsadim odvetrany lezecky, ze ti v ruce teda nezustal.
mgodpovědět 
  Re: hrimezdice15:24:36 18.06.2003
kdyz neveris, tak se koukni na ten vylom, jeste urcite bude videt - je to presne pod houpackou... tak odvetrany lezacky sem! muzes mi je poslat na mail:-)
Musadoodpovědět 

 Vrancl09:43:12 19.06.2003
Rodiče přítelkyně mají chatu na Vranově, u Bítova, také jsou tam skály tyčící se majestátně přímo z vody. Vypadá to tam podobně, skály mají nějakých 50 m, možností je tam bezpočet, jenže jsou tady dvě ALE: Za prvné je to tam rozrachtaný, takže taky občas něco zůstane v ruce a občas se s něčíém sletí až dolů (naštěstí se mi "nepoštěstilo" sletět do vody v lezečkách, když jsme to zkoušeli). Druhé ale je v tom, že se jedná o přírodní rezervaci. Nicméně přesto jsem tam našel novou stříbrnou skobu.... Možná tam přece jen nějaké linie už vedou, já tam každopádně lezl jenom jednou. Nevíte o tom někdo něco víc?
Sašaodpovědět 

 Nebudem to rozpatlávat09:40:49 07.01.2004
Milí zlatí tak to je dost dobrá bomba ale na te druhé fotce jsi nějaký, MOKRÝ nebo se mi to zdá? Ale jinak dobrá pohoda ačkoli že se nestyíš v sandálkách a v plavkách. To chce pěkně lezky, věci, maglajz, popř menší batůžek z botama na přezutí a to je pak morál aby člověk nespad.
Cubaodpovědět 

 lezecký začátky18:58:38 16.05.2006
Bobře,tohle lámavý,a převislý už jsem lezl jako malej fagan.Máme hned vedle chatu,přiznám se že s horním.
gorbiodpovědět 

 Foto dne:

SP Madrid 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (185404)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Südostkante II Oybin
Hard Rock VIIb Weissbachtal
Abendwand VIIb Weissbachtal
Cesta SDH VIIb Bělá U Děčína
Bez železa V Bělá U Děčína
Nově komentované:
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Nádherný Den 6B Nebušická Skála
Fotbalové Klání VIIb Tisá - Malé Stěny
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Šepot Borovic VIIb Bělá U Děčína

 Nově v diskusi:
Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: Grand Jorasses | Re: Grand Jorasses | Grand Jorasses | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | gratulace | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Vibram gumex | jeeee | Zakaz ? |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Pinch od Edelridu (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (9)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Solution | Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1748 
 Ne 
 1992 
 Nevím 
 1258 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.