LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
19.Vlk 10868
20.Novák 10856
21.Melen 10832
Bouldry:
19.Košťál 10000
20.Štípek 9956
21.Chejn 9950
Hory:
29.Nehasil 2710
30.Malý 2695
31.Málek 2682

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5756 lezců
1167773 cest
Nové přelezy:
Ludva 9+/10-
Delta Blue 7b+
Omega3 7b+
Gradace 9-
Tisíc Vari 10-
Chameleon 9+/10-
Kyzová Psy Xb
Hlasy Ze Z Xc
Bada Boom 7b
Meister Gr 9-

Stěny
Stěna Kopřivnice - Kopřivnice
Vertigo lezecké centrum - Bratislava
Olympia - Brno - Modřice

Prodejny
HUDYsport - Zlín
HUDYsport - Olomouc
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Turisté strávili noc v kabinové lanovce

Mont Blanc

Třiatřicet turistů uvízlo a zůstalo přes noc na pátek v kabinové lanovce nad francouzskými svahy hory Mont Blanc.

Dráha se zasekla ve čtvrtek odpoledne. Záchranářům se podařilo vysvobodit 77 cestujících, v noci však museli záchrannou akci přerušit kvůli zhoršené viditelnosti.


Kabinová lanovka spojuje vrchol Aiguille du Midi (3 842 metrů) ve Francii s italským vrcholem Pointe Helbronner (3 462 metrů). A příčinou byly zkřížené kabely lanovky.

Ve výšce uvízlo původně celkem na 110 lidí v 36 kabinkách. V rozsáhlé záchranné mezinárodní akci se za pomoci vrtulníků podařilo zmíněných 77 lidí evakuovat. Zbytek musel přečkat do rána, kdy záchranáři kabely rozpletli a dopravili poslední nešťastníky na zem. Dva měli skončit v nemocnici kvůli šoku. S turisty v kabinkách přenocovalo několik zdravotníků, kteří jim přinesli deky, energetické tyčinky a vodu.



Zdroj:

Z českého serveruiDnes





sth   [úpravy] 19:29 09.09.2016Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Lanovka na Mont Blanc???20:01:02 09.09.2016
Na Mont Blanc už vede lanovka?
Pavelodpovědět 

 zpravodajství20:11:33 09.09.2016
Takhle má vypadat zpravodajství. Taky už mám těch všudypřítomných komentářů, analýz a rozborů plný zuby.
honzaodpovědět 
 Re: zpravodajství23:27:10 09.09.2016
Sorry. Byl jsem chvíli mimo signál. Doplňuji a další info.
 Standaodpovědět 

 Foto dne:

IFSC World Cup Chamonix 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (185068)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Delta Blues 7b+ Sass Beita
Omega3 7b+ Sass Beita
Bože Ako Hlboko Som Klesol 4+ Kalamárka
Treibhauseffekt 8+/9- Weihar
Pumprisse 7 Wilder Kaiser
Nově komentované:
Stará Východní Cesta-A2 VI Horní Skály
Normální Cesta V Hrubá Skála
Stará Východní Cesta-A2 VI Horní Skály
Stará Východní Cesta-A2 VI Horní Skály
Normální Cesta - Pilířová Var. VIIa Horní Skály

 Nově v diskusi:
Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku |

 Nové komentáře:
nuda | Re: Paráda! | Re: Gratolace | Re: Kudla dobrý! | Re: gratulace klukům | Re: Kudla dobrý! | Kudla dobrý! | Gratulace! | Re: gratulace klukům | Re: gratulace klukům |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
SP v boulderingu Praha 2025 (28)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Pinch od Edelridu (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Meindl Island MFS 45,5 | Prodám novou Švýcarskou dálniční známku na rok 2025 | Scarpa boty 38,5 | Bouldermatka Ocún Incubator | Prodám dětský univerzální velitelovy úvazek | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Brzda EDELRID OHM II | Gemma | dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1683 
 Ne 
 1934 
 Nevím 
 1202 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.