LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12775
2.Votoček 12650
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8485
2.Y 8226
3.Groš 7968

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5758 lezců
1168214 cest
Nové přelezy:
Stornello 9-
Jumper 10/10+
Žiletkář Xb
Camp 4 Xc
Ippolito 10-
Rychlá Smr 10-
Stornello 9-
Big Brothe 10
Götz Von B 9-
Thor´s Ham 10-

Stěny
DDM Sova Cheb - Cheb
Lezecká stěna Znojmo - Znojmo
Prostor Letňany - Praha 9

Prodejny
HUDYsport - Liberec
Rock Point - Chodov - Praha 4
Dap Sport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Megalodon

Sardinia

smallMegalodon-nová vícedélka na Sardinii. Rychlý letecký zájezd na 4 dny z Prahy a 4letý projekt je hotov.

Vše začíná doporučením Petera Herolda z L.H. v Lotzorai, který zde bydlí a každoročně nám už doporučuje nové oblasti s možností boltingu v okolí. Po průzkumu tohoto útesu bylo rozhodnuto. Středem stěny k výraznému zubu udělat cestu a název byl předem jasný - Megalodon, 7b+.
Po vyboltování 5 délek nastala pauza z důvodu objevení dalších sektoru s kratšími cestami. Vznikly cesty na Mt. Oru, Planu e murta a hodně cest v okolí Megalodonu. Nový sektor jsme nazvali Dinopark.


Na Megalodon je potřeba 22 expresek, štandy jsou většinou komfortní a na slanění je třeba 2x 60m lano, anebo se dobře houpat:)

foto by © Jan Kareš




Honza

foto by © Lenka




Lenka

foto by © Jan Kareš




Lenka

foto by © Jan Kareš



Zdroje:

Více zde    27 Crags -  Dinopark

Honza Kareš   [úpravy] 23:21 31.07.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Super!09:02:26 01.08.2013
Super! Máte můj obdiv za to co ve skalách děláte.
odpovědět 
 Re: Super!09:50:49 01.08.2013
Super, Honzo!!!
Rosťaodpovědět 
 Re: Super!09:24:37 02.08.2013
Honzo tohle je pořádný kus práce, musel to být úžasný pocit se po té dřině konečně dovrtat na vrchol! Gratuluju a přeju, ať Ti Tvoje nasazení vydrží!
 Artieodpovědět 

 Paráda14:38:23 01.08.2013
Snad se tam taky jednou podívám.
Steveodpovědět 

 Supeeeer15:02:20 01.08.2013
Jen tak dal, sklanim se hluboce pred tvoji praci Honzo. Dikec.
upmanodpovědět 
 Prvovystup15:42:16 01.08.2013
Dik moc,ale tohle uz bylo i na me moc:)16hod ve stene,navrtanych 60nytu a vse odspodu.Jenom to vytahat do te vysky...Pak den volna a nervozni RP s temer vyrovnanou klasou a nejtezsi posledni delkou:))
Karesakodpovědět 

 cesta pěkná15:37:16 01.08.2013
lenka je dcera nebo přítelkyně, oboje bych mu přál:)
mr.gentlemanodpovědět 

 Foto dne:
Brandenburger Haus
Ötztalské Alpy
 Databáze cest:
Všechny cesty (185123)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Schnak VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Schnick VIIc Labské Údolí - Levý Břeh
Neandertálec 7A+ Havran U Jitravy
Diamond On The Inside 6a+ Ceuse
Kút Hanby 6A Nad Hvezdárňou
Nově komentované:
Sweet Jane 6b Ceuse
Sortez-Moi De La L1 6c+ Ceuse
Quemando Bloques 7b Villanueva De Valdegovia
Himbajs Šůviks 8/8+ Velká
Cloister 7- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Nález | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Nález | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci |

 Nové komentáře:
Inzerát | Re: Jirishanca | Re: gratulace klukům | Re: Dia stèna | Jirishanca | Re: Kudla dobrý! | neudělal vostudu!!! | Re: Dia stèna | Dia stèna | nuda |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
SP v boulderingu Praha 2025 (23)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Pinch od Edelridu (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (9)

 Nově v inzerci:
Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana | Meindl Island MFS 45,5 | Prodám novou Švýcarskou dálniční známku na rok 2025 | Scarpa boty 38,5 | Bouldermatka Ocún Incubator | Prodám dětský univerzální velitelovy úvazek |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1712 
 Ne 
 1963 
 Nevím 
 1221 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.