LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP Soul KOR (21.09)

Žebříček
Cesty:
8.Nespoutaný 11528
9.Stráník 11433
10.Širůčková 11409
Bouldry:
8.Trojan 10600
9.Danda 10506
10.Kopecký 10500
Hory:
30.Málek 2682
31.Zvonková 2632
32.Lienerth 2588

Výsledky
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Deníčky
5760 lezců
1169666 cest
Nové přelezy:
Hank 7b+
Il Gioco D 7b
Finanziere 7b+
Ignota 7b
Kultra 7C+
Devizový P 9-
Run Out 9
Jemnost Im 7C
Reel Smeag 8a+
Youpla Bou 7c+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jan Kareš má další světový rekord ve shybech: 1033/hodinu

Další světový rekord ve shybech si připsal lezec a rekordman ve shybování Honza Kareš. Včera na Dni shybů v Sokolově jich dal 1033 za hodinu, což mu ještě v seznamu rekordů ve shybech chybělo.

Podařilo se mu tím získat všechny rekordy ve shybech buď teď nebo v minulosti.

Viz foto a info na Instagramu:

561/30 min 1033/60min - WORLD RECORD!

A post shared by Jan Kares (@karesjan) on




Krom rekordů ve shybování (před týdnem byl shybovat ve Finsku) Honza stíhá organizovat závod v ručkování, který má být 13.9. pod vyšehradským železničním mostem v Praze, a dělá nové cesty zejména na Sardinii nebo v Čechách. Máme přislíbené info o nové oblasti s cca 50 cestami, kterou se v příštích měsících chystá otevřít v Českém krasu.

"Proč tam jezdím a dělám shyby?" napsal mi dnes k novému rekordu, "Ne kvůli rekordům, ani je nikam neposílám, ale rád pomáhám a motivuju lidi, pak mi věří, vnímají a můžu jim lépe radit:-) Do Sokolova jsem jel podpořit kámošku, která dělala 12hodinovku, jinak bych tam nikdy nejel a jel na skály. Pak bylo foceni, to bylo moc milé s mladými cvičenci, to samá Finsko, nikdy bych tam nejel, kdyby nebyl Joonas (Mäkipelto) a zase bych tisíckrát raději lezl. Ego mám už jinde, jako v lezení, užívám si lezení bez čísel, to je teprve lezení!:-))"

sth   [úpravy] 12:33 10.09.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Hmm21:52:40 10.09.2017
A k čemu je to dobré??
petrodpovědět 
 Re: Hmm23:54:45 10.09.2017
...všechno je na hovno, jen včely jsou na med. A ten je taky na hovno...
Jinak gratulace k super výkonu. Sice asi mám trošku talent, když to zkusím jednou za x let, udělám 20 v kuse, čímž ještě nechtěně strhnu pozornost, ale přes 1000 za hodinu, to už je pro mě hodně nepochopitelný...
Pájaodpovědět 
  Re: Hmm08:11:58 11.09.2017
Lezeš?

Pěkně ses pochválil :)
odpovědět 
  Re: Hmm10:04:31 11.09.2017
Já mám zase IQ 183, 4% podkožního tuku, všichni ke mě shlížejí, ale přes 1000 za hodinu je pro mě taky nepochopitelný.
rajaodpovědět 
   Re: Hmm13:17:32 11.09.2017
Píše se vzhlížejí. Shlížet by na tebe mohli shůry :-).
odpovědět 
    Re: Hmm16:09:28 11.09.2017
No právě, v tom jsme na tom s Pájou podobně..
rajaodpovědět 
 Re: Hmm05:35:04 11.09.2017
Je to k dobré k rozvíjení-se. Zkus to někdy taky a třeba tě to zabaví více než užitečné příspěvky na internetu ;)
Macodpovědět 
 Re: Hmm07:40:17 11.09.2017
A k čemu je dobré lezení? Trotle.
glumodpovědět 

 zvedavost07:00:28 11.09.2017
Čistě jen ze zvědavosti. Během té hodiny je povoleno se pustit hrazdy? třeba aby namaglajzoval ruce. Nebo aby byl výkon platný na ní musí tu hodinu v kuse viset?
stepanodpovědět 
 Re: zvedavost07:06:37 11.09.2017
V tehle discipline muzes seskakovat z hrazdy kdykoli se ti zachce.
Bez opusteni hrazdy a bez casoveho limitu ma Karesak tusim kolem 250 pritahu? Kdyztak me opravte.
odpovědět 
  Re: zvedavost07:56:05 11.09.2017
na svých stránkách píše 232shybů bez opuštění hrazde
odpovědět 

 Shyby jsou fajn09:25:51 11.09.2017
Akorát jsou strašně namáhavé. A bolí po nich ruce. A čím je člověk těžší tím jsou namahavejsi. Blbý je ze to jídlo s věkem chutná tak nějak víc a má to následky...
odpovědět 
 Re: Shyby jsou fajn10:00:52 11.09.2017
Jídlo s věkem nechutná čím dál víc - teda tobě jo, ale obecně ne, jestli mi rozumíš :) To, že tobě chutná čím dál víc, má dost možná nějakou příčinu. Možná nabíráš spíš proto, protože se míň hýbeš. Každopádně - dá se shodit :)
odpovědět 
  Re: Shyby jsou fajn10:07:52 11.09.2017
Obecne plati, ze s vekem nabiras diky utlumeni metabolickych procesu a poklesem hladiny urcitych hormonu. Tedy to nemusi byt jen domnenkou, ze se mene hybe.
odpovědět 
   Re: Shyby jsou fajn10:17:33 11.09.2017
Špatně sis to přečetl, nebo sis to přečetl dobře, ale špatně pochopil. Kolega říká "jídlo s věkem chutná tak nějak víc". A já neříkal, že to musí být jen tím, že se méně hýbe.
odpovědět 
    Re: Shyby jsou fajn11:59:49 11.09.2017
Špatně sis to přečetl, nebo sis to přečetl dobře, ale špatně pochopil.
odpovědět 
     Re: Shyby jsou fajn12:56:53 11.09.2017
Hmm, tak ještě jednou, rádobychytráku - nepsal jsem, že to musí být jedině tím, že se míň hýbe. Dokonce z toho co jsem napsal vyplývá, že jsou minimálně dva faktory, proč přibírá. Zkus se nad tím zamyslet.

Tvoje poznámka, že to může být i zpomaleným metabolismem je správná. Tvoje poznámka, že to "o nemusi byt jen domnenkou, ze se mene hybe." je mimo mísu (mimochodem, domněnkou není na místě - že by problém s porozuměním češtině?)
odpovědět 
      Re: Shyby jsou fajn13:02:38 11.09.2017
Špatně sis to přečetl, nebo sis to přečetl dobře, ale špatně pochopil.
odpovědět 
       Re: Shyby jsou fajn15:49:12 11.09.2017
Vzhledem k tomu, že vysvětlení jsi nedal žádný, jsi si moc dobře vědom toho, žes to špatně pochopil a akorát trolluješ. Seš borec, tomu říkám sebereflexe. Čas dospět?
odpovědět 
        Re: Shyby jsou fajn16:11:34 11.09.2017
A ten divný pocit sám ze sebe je pořád stejný a stejný, pořád někde vevnitř sídlí a takhle se občas vynoří.
odpovědět 
     Re: Shyby jsou fajn19:21:53 16.09.2017
co když to dobře pochopil, dobře přečetl, ale špatně dobře, nebo dobře špatně?
odpovědět 

 Foto dne:

Všední den na Panťáku
 Databáze cest:
Všechny cesty (185465)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Starí Medvezi 6- Manínska Úžina
Hank 7b+ Limaró
Innominata 7a Poo De Cabrales
Pudi La Valiente 6c Poo De Cabrales
Púlpito De Levitación 7a+ Poo De Cabrales
Nově komentované:
Starí Medvezi 6- Manínska Úžina
Dromedaria L1 7b Laste
Dromedaria L1 7b Laste
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Život To Je Adršpach XIb Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: non-debil | non-debil | Re: Zell am See | Re: Zell am See | Zell am See | Re: Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: Škoda jí, | Re: Škoda jí, | Talent | Re: Škoda jí, | Re: Škoda jí, | :-( | Škoda jí, | RIP | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Pinch od Edelridu (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Srbsko - nalezené Grigri+ | Swiss DZ | Rakousko podzim | La Sportiva Solution | Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1803 
 Ne 
 2044 
 Nevím 
 1298 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.