LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11550
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5834 lezců
1192269 cest
Nové přelezy:
El Recol L 7c
Prirorato 8a
Mira Y Apr 7b
What The M 7c+
Kykkelikok 7b+
Kykkeli 7b
Hans 7b
Psycho Kil 9
Jarda Jágr 7C+/8A
Hasta La V 7b+

Stěny
LC Baldovec - Rozstání – Baldovec
Olberg lezecká stěna - Blansko
FreeSolo - Lezecká stěna - Praha

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

36. ročník Fesťáku začíná dnes v Teplicích nad Metují

hosté: Leo Houlding, Gabriela Vrablíková, Mára Holeček ...

Slavnostním zahájením začíná dnes v 18:00 Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují. Do neděle 25.8. má na programu promítání aktuálně 29 soutěžních filmů a jednoho nesoutěžního, a to oscarového snímku Free Solo s Alexem Honnoldem.

Hosty budou legendární britský lezec Leo Houlding a naši Gabriela Vrablíková, která jako 1. Češka přelezla nedávno 9a, a Mára Holeček se Zdeňkem Hákem, kteří byli letos mj. v předvýběru 58 horolezeckých výstupů na ocenění Piolets d'Or 2019 za rok 2018, a to s výstupem na Kyazo Ri (6186 m) v Nepálu, a další.

Leo Houlding má přednášku v pátek v 18.00 v kině, Gabriela Vrablíková v sobotu ve 20.00 v parku, Mára Holeček v sobotu v 18.00 v kině a Zdeněk Hák v neděli ve 12.00 v kině.

Vedle besed a projekcí filmů jsou na programu 36. ročníku Fesťáku závody v boulderingu pro děti i dospělé, běh skalami, různá sportovní klání a soutěže v parku jako Spára, Slack line, Jóga, Věšák nebo lezení pro veřejnost, koncerty několika kapel a výstavy. Hlavní výstava představí fotografie horolezce Alexandra Lwowa a dále se chystá výstava fotografií Martina Žilky. 

Letošní novinkou je možnost nákupu vstupenek na filmy i na doprovodný hudební program přes online rezervační systém. Online předprodej už byl zahájen.

Zde je přehled filmů:

Soutěžní:
1.Československá direttissima v severní stěně  Matterhornu z roku 1972
8000+
Aziza
Balkan notes
Brotrip
Dobrá Lajna
Dawn Wall
Extreme Interviews - HORSKÝ VŮDCE
Finale '68
Ikarus
In the Starlight
Jeszcze lecimy...
Kulaté výročí v Českém ráji  1968 - 2018
Matsés
My Dear Kyrgyzstan
Naked Mountain
No Man´s Land - Expedition Antarctica
Offline world
PAVÚK - horolezec storočia
Pro vrchol na konec světa (Antarktida 2018)
Real Rock An Urban Climbing Experience
REEL ROCK: Age of Ondra
REEL ROCK: Up To Speed
Rios Patagonicos
Tieň jaguára
TILMAN
The Weight of Water
Vrcholová príťažlivosť
Zo života horského Meteorológa


Nesoutěžní
Free solo

plakát


Více viz:

www.horolezeckyfestival.cz

sth   [úpravy] 06:13 22.08.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 plakát13:22:40 22.08.2019
Super,fesťák jede.
Jen si nemůžu do fóra odpustit poznámku k plakátu - poslední roky mi přijdou čím dál horší. Ani moderní, ani klasický, prostě jako by to dělali děcka na nějakým kurzu Photoshopu. Nechci kritizovat, ale je to škoda - vždyť Ádr jako takovej nabízí tolik možností vizuálu... fotek, grafik založených na liníích spár nebo komínů. Alá vzít klasickou fotku obrysu postav v komíně alá Vlček, a doplnit jí čistou moderní grafikou a nic na tom není. Tyhle kusy z poslední doby : ( ...no,nechci nadávat, jen je mi to líto - taková mohutná akce ale v marketingu teda kulhá, jakoby to dělali ty holky který v hasičárně připravujou bagety

Ale nic, festák je tady a o to jd e!!!
Ondraodpovědět 
 máš pravdu13:35:36 22.08.2019
ale možná je to pokus o retro z osmdesátek...
nebo třeba hozená rukavice pro lidi typu JiB (jirka babača) nebo Uzlař, aby mohli kritizovat špatně cvaknutou karabinu na jištění s osmou, která k tomu přece neni určená... :-D
odpovědět 
  Re: máš pravdu00:38:48 23.08.2019
Taky jsem si toho všiml :-).
odpovědět 

 Foto dne:

?
 Databáze cest:
Všechny cesty (188317)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
El Recol Lector 7c Margalef
What The Mic-Mac 7c+ Datca
Viatge Al Teu Cervell 6b+ Pinell De Brai
Pescaito Frito 6a+ Pinell De Brai
Morlocks 6b Pinell De Brai
Nově komentované:
Lenga 6a+ Kyparissi
Splněná Pětiletka 9+ Žleby
Kdo Je Na Světě Nejkrásnější 9+/10- Srbsko
Confetto ... 6c+/7a Massone
Flákanec 7B Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne | Re: foto dne | foto dne | Re: BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Hlava | Re: Hlava | Re: Hlava | Hlava | Re: Co konkretne | Re: Co konkretne | Re: Co konkretne | Gratulace | Gratulace | Co konkretne |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (107)
MČR v lezení na obtížnost (62)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (47)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (30)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (11)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (10)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (10)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)
60metrová spára na mostě v Berlíně na flash (4)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (2)

 Nově v inzerci:
Scarpa Maestrale 2.0 | lezečky | Prodám vklíněnce | Cepíny, šrouby | Lezečky Evolv Zenist Pro LV vel. 44 | SNOWBOARDOVÉ BOTY | SKIALPOVÝ SET | Péřový spacák Sir Joseph Looping 900 | kotníkové la sportiva TC pro | prosinec El Chorro |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 599 
 Někdy ano 
 569 
 Ne nepoužívám 
 604 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.