LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
41.Fajkoš 10131
42.Kubíček 10131
43.Hyžný 10128
Bouldry:
41.Čech 9150
42.Zíma 9100
43.Zímová 9053
Hory:
31.Zvonková 2677
32.Lienerth 2588
33.Tomasu 2432

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5744 lezců
1162368 cest
Nové přelezy:
Panzerfaus 10-
Finger Aus 9-
Nuda V Jab 9
Levej žleb 7C
Speedy Gon 9
Chasin´ Th 9
Troppo Lei 7b+
Master Of 10-
Rezaté Tom Xb
Trumschiff 9

Stěny
HoSPORT - Staré Hodějovice
Lezecká stěna na ZŠ Wolkerova - Havlíčkův Brod
TJ Jiskra - Nový Bor

Prodejny
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vyhlášení Piolets d'Or 2019 bude opět v Polsku

Cenu za životní přínos dostane Krzysztof Wielicki

Letošní vyhlášení mezinárodního horolezeckého ocenění Piolets d'Or bude opět v Polsku 19.-22.září na Horském festivalu v Lądek-Zdrój u českých hranic pod Kralickým Sněžníkem. Cenu za celoživotní přínos světovému horolezectví zde dostane polská legenda Krzysztof Wielicki.

Informoval o tom polský horolezecký web wspinanie.pl.

Krzysztof Wielicki je pátým člověkem, který byl na všech 14 osmitisícovkách. Na tři z nich – Mount Everest, Kančendžengu a Lhoce – vylezl jako první člověk v zimě. Na Lhoce přitom sólovým výstupem. Na Broad Peak dokázal vylézt až na vrchol a sestoupit zpět do základního tábora za 22 hodin. Na Manáslu, Makalu a Šiša Pangmu vystoupil novými cestami, v druhém případě zvládl výstup i sestup opět během jediného dne. V roce 1990 uskutečnil první sólo výstup na Dhaulágirí, a to novou cestou. Roku 1995 dal sólo výstupem Gašerbrum II. Krzysztof Wielicki podnikal všechny výstupy s výjimkou jednoho bez pomoci umělého kyslíku. (Viz Wikipedie)

Krzysztof Wielicki

Krzysztof Wielick na loňském vyhlášení uvádí Máru Holečka, který zde převzal Piolets d'Or za prvovýstup na Gasherbrum I


S oceněním Piolets d'Or za celoživotní přínos se zařadí mezi následující horolezecké legendy: Walter Bonatti, Reinhold Messner, Doug Scott, Robert Paragot, Kurt Diemberger, John Roskelley, Sir Chris Bonington, Wojciech Kurtyka, Jeff Lowe a z loňska Andrej Štremfelj.

Nominace na Piolets d'Or 2019 za rok 2018 zatím zveřejněny nebyly.

sth   [úpravy] 08:18 15.06.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Holzkeilriss
 Databáze cest:
Všechny cesty (184479)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Vykopávka VIIc Labské Údolí - Levý Břeh
Mentální Kotva VIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Medvěd 6+ Lom Ve Vlčí
Schody 3 Lom Ve Vlčí
Jurský Svět 5+ Lom Ve Vlčí
Nově komentované:
Přes Tohle Vlak Nejede 7+/8- Srbsko
Coup D´Etat 9+ Frankenjura
Žlebský Parlament VIIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Když V Báru Houstne Dým Xa Prachov
Klínová Spára 6- Mařenka

 Nově v diskusi:
Re: Davle | Re: je to tak | Re: Soldat mam.d | Re: je to tak | Re: Soldat mam.d | Re: Davle | Re: Soldat mam.d | Re: Davle | Re: Davle | Re: Soldat mam.d |

 Nové komentáře:
Re: Máš debilní kecy | Máš debilní kecy | :) | Re: Pěkný | Re: Pěkný | Pěkný | Super! | Re: Tak to je | Re: Tak to je | Re: -3 pokusy |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)
SP v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (3)

 Nově v inzerci:
pujcka zdarma bez podvodu platná | Průvodce Křížový vrch | Bezplatná a rychlá online finanční pomoc do 24 hodin | Bezplatná a rychlá online finanční pomoc do 24 hodin | Holka na lezení se mnou? | Myti a natery fasad | nalezené lezačky | Nález jistítka Skalák | Zánovní Lezečky Triop Tiger vel. EUR 45 | Nalezená žlutá lanovice Prachov |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1482 
 Ne 
 1709 
 Nevím 
 1015 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.