LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
32.Novotná 10365
33.Lank 10290
34.Reich 10254
Bouldry:
32.Majdloch 9475
33.Chytil 9453
34.Kümmel 9450
Hory:
9.Švihálek 5920
10.Sukačová 5842
11.Abt 5784

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5744 lezců
1162482 cest
Nové přelezy:
Prešovský 9-
Spargeltar 7b
Panzerfaus 10-
Finger Aus 9-
Nuda V Jab 9
Levej žleb 7C
Speedy Gon 9
Chasin´ Th 9
Troppo Lei 7b+
Master Of 10-

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lokal Blok Monsters 2009

Další díl z pravidelného seriálu Lokal Blok Monsters, tentokrát konaného jako český pohár v boulderingu  je již za námi, a proto přinášíme nejžhavější informace.

Přestože nás sobotní ráno přivítalo lehce uplakaně, poslední týdny nabízely nejen lezcům dokonalé počasí pro krásné jarní lezení na skalách. Mnoho z nich proto vyrazilo raději do skal, což se lehce odrazilo na množství účastníků. Přesto se ale ukázalo hodně boulderistů z české lezecké špičky, a tak o podívanou rozhodně nebyla nouze.
Do Lokalu se tedy sjelo 23 mužů a 9 žen, kteří zabojovali o co nejlepší umístění na pěkných boulderech ze stavitelské dílny Olina Klapala a Martina Spilky.

Kvalifikace žen odstartovala v 10 hodin a holky se musely poprat s pěti připravenými bouldery. Probíhala systémem on-sight, podle pravidel českého poháru. Do finále postoupilo osm z nich v čele s Nelly Kudrovou a Silvou Rajfovou, které obě topovaly všechny bouldery. Bouldery působily velice vyrovnaně a v časovém limitu pěti minut si holky i příjemně zalezly. Následovala kvalifikace mužů. Bouldery byly evidentně o poznání těžší již od začátku a chlapi museli pořádně zabrat, aby se probojovali do finále. Nakonec postoupilo dvanáct nejlepších v čele s Ondrou Nevělíkem, Janem Chválou a Kubou Hlaváčkem.

Ve 3 hodiny byla uzavřena izolace pro ženy a o půl hodiny později už holky bojovaly o nejlepší Monsterku 2009. Byly pro ně připraveny čtyři finálové bouldery, na které měly opět časový limit pěti minut. Finále také probíhalo systémem on-sight. Výkony holek byly velice atraktivní a nakonec potvrdila svou formu Nelly Kudrová (Rock Pillars, Ocún, Boulder Shop), která zvítězila se počtem čtyř topů a minimem pokusů. Hned v závěsu byla Silvie Rajfová (Rajče, Sokol Brno, Triop, Singing Rock), také s počtem 4 topů a na třetím místě se umístila Lenka Černá (Saltic, USK Slavie Ústí nad Labem) se třemi topy.

Chlapi odstartovali své finále o půl šesté a ozkoušeli také čtyři, velice rafinované bouldery Olina a Martina. Bylo jasné, že se vyplatí i přemýšlet, i když síla byla bezpochyby také nutná. Na chlapské finále dorazil již i větší počet diváků a tak atmosféra byla příjemně závodní a o fandění nebyla nouze. Diváci se snažili a snad i to nejvíc pomohlo Radovanu Součkovi (Mejcup, Horizontála Brno), který jako jediný zvládl topnout všechny čtyři bouldery. Na druhém místě se se třemi topy umístil Ondřej Něvělík (HK Pálavský věšák) a třetí skončil David Kozel (Rock Pillars) také se třemi topy.

Oceněni byli závodníci i závodnice do šestého místa. Za své výkony získali krásné věcné ceny od firem HUDY Sport, Enervit, Sensor a Saltic. Dále každý získal jednodenní pass do fit centra Holmes Place. Nelly dostala poukaz na Boat Camp s Hankou Dvorskou. První tři vyhlášení v obou kategoriích získali poukazy na nákup zboží Devolt a Bergans on firmy Norská móda v hodnotách 1500, 1000 a 500 korun. Tímto děkujeme i dalším sponzorům díky kterým mohly být závody uskutečněny jako jsou DKNV stavební, Pilsner Urquell a Emil Franěk z Paracentra.cz, jehož tandemový seskok byl vylosován v závěru večera. Získala ho Lenka Černá, která bude muset překonat „strach z výšky“ a užít si i jiný pohled na zem zeshora. Hlavní dík patří samozřejmě ČHS, který celý závod zaštítil. Tímto všem sponzorům děkujeme.

Věříme, že závodníci i diváci si přišli na své i díky pěkným a fotogenickým boulderům obou stavitelů, a budeme se těšit na další setkání při podobných příležitostech.

Další informace a kompletní výsledky naleznete na www.lokalblok.cz/stena
Lokal Blok

 Výsledky






















maka   [úpravy] 12:59 21.04.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 foto11:45:56 21.04.2009
A co nejaky fotecky?
retodpovědět 
 Re: foto13:39:38 21.04.2009
Nejaky fotky jsem dal na www.zlobastream.cz, dalsich par je na strankach Lokal bloku. Kde jsou dalsi? Fotografu tam bylo hodne.
knedlodpovědět 
 Re: foto15:09:33 21.04.2009
text jsem posílala všem administrtorům už v neděli a fotky jsem posílala včera těsně po poledni :-), takže nevím, zda skončily v propadlišti dějin :-) či jenom na prosluněné louce :-) , tak ještě minutku vydržte! Jinak je pár prvních fotek na našich stránkách: http://lokalblok.cz/stena/?page_id=717 a brzy budou další...
mákaodpovědět 
  Re: foto18:58:54 21.04.2009
Hotovo, fotky a výsledky jsou doplněny, díky moc za zprávu a trpělivost.
 Standaodpovědět 
 Re: foto16:07:52 21.04.2009
Tak... a aby to nebylo jednoduchý, pravě nám spadl web... :-( omlouváme se :-) a nějaký ty fotky jsou alespoň na: http://picasaweb.google.com/
lokalblok1/ LokalBlokMonsters2009#

odpovědět 

 pěkný závod18:21:23 21.04.2009
jak je psano na zlobastream.... se vším souhlasím.všechno super a celkem netradiční bouldry - atraktivní pro divákovo voko!pekelný pro lezcovo.rozhodně nevyhrávali pouze svaly!video....?
divákodpovědět 

 SUK je TYGR!!!07:26:13 22.04.2009
SUK je TYGR!!! :)
Petisodpovědět 
 Re: SUK je TYGR!!!09:58:58 22.04.2009
Bouldrový guru jede. Dobře ty. Moc gratuluju a ať to leze.
k.p.odpovědět 

 :.......:07:40:18 22.04.2009
Urco diky poradatelum za paradni zavody, buldry se povedly, organizace taky, proste diky za dobrou akcicku
Kuzmicodpovědět 
 Re: :.......:10:51:31 22.04.2009
troska ozila :)
celvinixodpovědět 
 Re: :.......:14:05:28 22.04.2009
Zdar Dave!

Gratulace jak Tobě, tak Sukovi. PD mi včera hlásil, že jste podle výsledků slušně řádili!-)
Tak zase někdy u Pifa n na půdě u PDho.Čágos
jíraodpovědět 

 Foto dne:

Holzkeilriss
 Databáze cest:
Všechny cesty (184487)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Titta Vi Flyger 7a Flaten
Motorola 6c Flaten
Scrub My Back 6A Magic Wood - Averstal
Prešovský Smer 9- Dreveník
Spargeltarzan L2 7b Val Di Landro
Nově komentované:
Přes Tohle Vlak Nejede 7+/8- Srbsko
Coup D´Etat 9+ Frankenjura
Žlebský Parlament VIIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Když V Báru Houstne Dým Xa Prachov
Klínová Spára 6- Mařenka

 Nově v diskusi:
hádej | Re: Davle sekačka | Re: Davle | Re: je to tak | Re: Soldat mam.d | Re: je to tak | Re: Soldat mam.d | Re: Davle | Re: Soldat mam.d | Re: Davle |

 Nové komentáře:
Re: Máš debilní kecy | Máš debilní kecy | :) | Re: Pěkný | Re: Pěkný | Pěkný | Super! | Re: Tak to je | Re: Tak to je | Re: -3 pokusy |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)
SP v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (3)

 Nově v inzerci:
pujcka zdarma bez podvodu platná | Průvodce Křížový vrch | Bezplatná a rychlá online finanční pomoc do 24 hodin | Bezplatná a rychlá online finanční pomoc do 24 hodin | Holka na lezení se mnou? | Myti a natery fasad | nalezené lezačky | Nález jistítka Skalák | Zánovní Lezečky Triop Tiger vel. EUR 45 | Nalezená žlutá lanovice Prachov |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1486 
 Ne 
 1716 
 Nevím 
 1018 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.