LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
28.Pelíšek 10491
29.Kolomazník 10382
30.Novotná 10365
Bouldry:
28.Horáček 9675
29.Šťastný 9675
30.Chytil 9600
Hory:
10.Švihálek 5395
11.Abt 5262
12.Louda 5242

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5760 lezců
1169487 cest
Nové přelezy:
Youpla Bou 7c+
Les Groupi 7c+
Elizabeth 7a+
L'Enfer Du 7b
Vertigo 7c
7b+ 7b+
Odin´s Taf 10
Němá Barik 9+/10-
Duna XIa
Opiju Tě R 7C

Stěny
KLAJDA - lezecké centrum Brno - Brno - Maloměřice
A-ProSystem s.r.o. - Most
Vertigo lezecké centrum - Bratislava

Prodejny
HUDYsport - České Budějovice
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Silvestrovské Hejnice podvacátédruhé

Závody s nejdelší historií, která se začala psát již roku 1990, se konaly v tradičním termínu 29.prosince na umělé stěně v tělocvičně základní školy v Hejnicích.

Oproti minulým ročníkům jsme zaznamenali větší počet závodníků ve všech kategoriích; o tom, jestli to bylo kvůli zájmu o závody nebo proto, že počasí nebylo jiným aktivitám nakloněno, radši nešpekulujeme.....Do čtyř kategorií se letos vešlo celkem 56 závodníků, někteří (hlavně dívky) využili možnosti a startovali ve dvou kategoriích.

Na mírně převislý profil se stropem a tradičním trámem, zdejší specialitou, byli jako první vypuštěni chlapci do 15 let. Nejdále v trámu se dostal a zvítězil Vojta Trojan (Komorní výtah Liberec). Stejná trať poté čekala i dívky. Jako první lezla Šárka Hvězdová (Jablonec) a její výkon už žádná jiná slečna nepřekonala.

Na ženy čekala cesta se silovým začátkem, závěr byl ale opět specifickou záležitostí ve stopu a na trámu. Jako v minulých letech  si s cestou nejlépe poradila Eliška Karešová (Komorní výtah Liberec),  převisy jí nedělaly problémy a jako jediná dolezla až několik chytů před závěr.

Kvalifikace pro 27 mužů byla letos pohodovější, aby se chlapi před finálem optimálně rozlezli. A tak do finále postoupil historicky největší počet TOPařů - celkem 17!  K prodloužení finálové cesty byl na začátek zařazen boulderový traverz, který dva borce setřásl hned na začátku. Pak následoval první  převis a strop,  kde končili další, ale řešení se hledalo až v posledních chytech před topem. Loni třetí Honza Zíma (Liberec) měl natrénováno nejvíce, o kousek za ním skončili Martin Klemsa (HO Loko Teplice) a  Petr Havrda (Lomnice nad Popelkou). O pohodu závodníků i diváků se staral dobře zásobený bufet.

Tak zas 29.prosince.....

Kompletní výsledky najdete na www.horohejnice.webzdarma.cz.

Děkujeme našim sponzorům:
HUDY Sport Liberec
HUDY Sport Jablonec n. Nisou
TRIOP Fryšták
SALTIC, Zlín
VAR, Jablonec
MAKAK, Jablonec
ALB forming, Telnice
SALEWA, Benešov u Semil
..a hejnickým podnikatelům, jmenovitě :
FOLDA s.r.o.
Řeznictví Klouček












Kaspíny   [úpravy] 10:26 05.01.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Závody12:34:31 07.01.2012
Hezký závody, dobrý ceny, skvělej bufet....
účastníkodpovědět 

 pozdrav21:41:20 08.01.2012
Díky za parádní akci, opět jste nezklamali a jednalo se o dobrý kulturní zážitek! Mějte se a zase za rok!
Tomáš"tříska"Benešodpovědět 

 Foto dne:
Koloseum
Legija Extension, 7a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (185450)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nebojsa VIIIb Čížkovy Kameny
Statečný Kovář IXb Čížkovy Kameny
Za 7 8 VIIIa Čížkovy Kameny
Za 5 12 VIIIc Čížkovy Kameny
Kvádro VIIIa Čížkovy Kameny
Nově komentované:
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Véčko 4 Studenské Skály
Véčko 4 Studenské Skály
Velká Pardubická 9 Lom Kobyla

 Nově v diskusi:
Re: Zell am See | Re: Zell am See | Zell am See | Re: Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: Škoda jí, | Re: Škoda jí, | :-( | Škoda jí, | RIP | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: jaka | jaka | Re: Ten seznam za poslední týden je delší |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Pinch od Edelridu (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Rakousko podzim | La Sportiva Solution | Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1792 
 Ne 
 2037 
 Nevím 
 1290 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.