LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
7.Širůčková 11728
8.Nespoutaný 11697
9.Mokroluský 11624
Bouldry:
7.Jungling 10625
8.Danda 10559
9.Novák 10550
Hory:
8.Černý 5904
9.Zvonková 5717
10.Nešťák 5095

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5828 lezců
1190507 cest
Nové přelezy:
Džabův Krt 7C
Panychida 9+/10-
Festa Fotr 7c
Dando Brea 8a
FFMeuh 7c+
Sun Goes D 7C
Lež A Nená 9+
Un Desir S 7b
Les Ruines 7b
Rainbow Ro 8A

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Everest 2003

Snowboard

Expedice Everest 2003 splnila svůj cíl na 50%. Jak jsem koukal, poté co Jarda Maršík popsal můj plán sjet Everest na snowboardu, rozhořela se velká diskuse s smělosti mých plánů. Uznávám, že plány byly velkolepé, sám jsem přemýšlel, jestli jsem to nepřepísk. Ale asi ne. 15.5.2003 jsem jako 1. člověk na světě sjel severní žebro v severní stěně Evrestu z úrovně tábora C2, kde je hranice sněhu ve výšce 7700 m n.m. až do ABC. Na vrcholu jsme nebyli a ani nešel sjet pro tragický nedostatek sněhu a silný vítr, který byl na vrcholu po celých 5 týdnů naší expedice. Takže není to sjezd z 8848 m n.m., ale je to nejtěžší sjezd co jsem kdy jel. Úsek z C1 do ABC má místy sklon 80st, jsou tam 90st skoky a celou dobu se kličkuje mezi trhlinami. Nejlíp celý sjezd ohodnotil štáb čínské televize (který to natačel):"Až tohle někdo uvidí, tak to nebyl jenom první sjezd, ale i poslední ...

Petr Machold   [úpravy] 20:29 05.06.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Festak21:29:05 05.06.2003
Doufam, ze sis rek Cinanum o zaznam, prihod k tomu nejakej comment, trocha hudby, strih a sup  s tim na festak v srpnu!
Jonyodpovědět 

 supppeeerr10:51:47 06.06.2003
Poklona až na zem. Seš fakt pašák!!!!
Byl by to fakt skvělej film!!!!!!!!!
čusbus
Lukodpovědět 

 Super12:00:08 06.06.2003
Super, gratuluju, je to fakt vykon, zajimalo by me jak dlouhy byly ty 80-ti stupnovy useky.
tomodpovědět 
 Re: Super21:13:13 06.06.2003
Nejdelší měl tak 20 m, ty ostatni byly kratsi. Spis takovy zlomy kolem trhlin.
Petrodpovědět 

 Sjezd Everestu v novinách17:38:06 06.06.2003
Kdo si dneska (v sobotu) koupí v Ústeckém kraji MF DNES, dozví se další podrobnosti. Kdo si jí nekoupí, může si to přečíst snad na www.mfdnes.cz později nebo http://newton.hledej.cz pod heslem Machold. Papouš P.S. Teď jsem sežral hada a uďál PÍÁR. Ale snad v dobré věci a jsou tam i odkazy zdarma, takže i trochu charita. Jinak ještě jednou gratulace do Teplic a SKAJP (nebo jak to tam zdravíte rudé a jejich pohunky)
Papoušodpovědět 

 wau10:47:46 07.06.2003
fakt dobry bude nekde k vidění ten film?? Určitě bych ho rad shlidnul. A jinak gratuluju fakt hustej vykon:)
Prdodpovědět 

 ?21:42:47 08.06.2003
Jo nazdar Péťo, teď se dívám, že tu máš článek. Můj komentář už je u Papoušovo přepisu Mladé Fronty. Přiznám se , že víc se mi o tom psát nechce.
Jarda Maršíkodpovědět 

 Foto dne:
Schmilka
IXa
 Databáze cest:
Všechny cesty (188131)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Discharge 7A+ Foxtown Boulders
Mlokův Hněv 6B Godula
Traverz 5C Godula
Vhloubení 5B Godula
Hrana Rysa 6C Godula
Nově komentované:
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby

 Nově v diskusi:
Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: Jsme prostě nejlepší a všechno víme lépe | Mcr | Re: omg | Re: Jsme prostě nejlepší a všechno víme lépe | Re: omg | Re: Jsme prostě nejlepší a všechno víme lépe | Re: Hek | Re: Hek | Re: Jsme prostě nejlepší a všechno víme lépe | Otrodox fans AO |

 Kde to vře:
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (66)
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (58)
MČR v lezení na obtížnost (55)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (6)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (5)

 Nově v inzerci:
Boulder holka | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 45 
 Někdy ano 
 37 
 Ne nepoužívám 
 39 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.