LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Úrazový děj probíhal takto ...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
7.Širůčková 11728
8.Nespoutaný 11697
9.Mokroluský 11624
Bouldry:
7.Jungling 10625
8.Danda 10559
9.Novák 10550
Hory:
8.Černý 5904
9.Zvonková 5717
10.Nešťák 5095

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5828 lezců
1190507 cest
Nové přelezy:
Džabův Krt 7C
Panychida 9+/10-
Festa Fotr 7c
Dando Brea 8a
FFMeuh 7c+
Sun Goes D 7C
Lež A Nená 9+
Un Desir S 7b
Les Ruines 7b
Rainbow Ro 8A

Stěny
BASE CAMP BAR - Přerov
Ymca - Krásné Březno
Boulder sokolovna Hrušovany - Hrušovany u Brna

Prodejny
Rock Point Vaňkovka - Brno
HUDYsport - Praha 9
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Francie není jen ST.Leger

ještě jednou přelezy  našinců ve Francii :)

I když to letos kolem Velikonoc vypadalo, že si to všichni cizinci myslí. No, však jsme tam byli taky.Tohle jaro jsme si ale na Ležér docela počkali - v únoru, kdy jsme do Francie přijeli, byla děsná zima (-20 není pro spaní v autě nic moc...) navíc MT.Ventoux posbíral při jinak jasné obloze všechny mraky a mistrál fučel...Zbaběle jsme tedy přezimovali u Mišela a lezli v Buoux - vlastne trochu nedobrovolně, ale byly úplně super podmínky, tření jak nikdy. V březnu se trochu oteplilo a tak jsme se vydali zmrznout do Verdonu - sníh na horách byl vidět už z Pertuis, ale místní znalec Seb sliboval ideální podmínky - měl pravdu, později by na sluníčku bylo moc vedro.Verdon nás dostal, za tři dny lezení jsem vyloučila zásobu adrenalinu na celý zájezd - a to jsme lezli jen ve sportovních jednodélkových oblastech. Zvláště vyledněné trojkové sestupy si budu dlouho pamatovat. Tak jako byla první pulka zájezdu slunečná a mrazivá, druhá byla "dubnová"vlhce teplá.(až na sníh v Legeru 16. dubna) Od půlky dubna už skoro nebylo na čem lézt,krapasy zatekly a neschly. Bylo třeba vyrazit do hor.Do NEJ oblasti - Ceuze. Mimo kaskády  rychle vysychá a už i v dubnu je na sluníčku na lezení vedro. Den byl už ale dost dlouhý a na Berlínu stín od tří odpoledne - takže 5 lezeckých dní bylo, jak říkají Frantíci TOP CLASSE. A protože na přelomu dubna a květan ve Francii tradičně prší, sbalili jsme to, a už jsme doma. A resumé zájezdu:

Buoux : CHOUCA 8a+ legenda,hodně vážená, dle    místních jen 4 ženské přelezy. 9.p.

Verdon :BABOUBABOU 8a 3.p
      L OURS VOLEUR DE MIEL 8a 2,p.

ST.Leger :LA RESERVE 8b na Leger lehčí 8b,ale přece jen 35m převislých krápníků s těžkýma bouldrama 7.p.
        LES EPINARDS AUX VIOLETTES 8a+ asi nejsilovější a+ v Legeru,stisky a skoky
        SAULT QUI PEUT 8a hodně neležérské, spíše dáreček

Ceuze :MONNAIE DE SINGE 8a super,těžké, dole bouldry za dvouprstovky,pak vytrvalost, nahoře ladička v plotně 3.p.
      COULEUR DU VENT 8a kampus za dvouprstovky na nástupu,pak docela pohoda, nahoře to zase "houstne", klasika - krásna populární a oklouzaná, v sezoně se na to stojí fronty 7.p.

Pár cest se zachránilo zatečením, snad uschnou do podzimu... MD

misa drlikova   [úpravy] 15:12 31.05.2005Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Francie07:43:14 01.06.2005
Gratuluji a držím palce při dalších výkonech a výletech. A koncem září zase pod Mt.Ventoux.
TomSodpovědět 

 Super15:02:48 01.06.2005
Super výkony, gratuluji!
Penodpovědět 

 PARADA!!!!!15:33:25 02.06.2005
Super Miso,jen tak dale!!!
Hanysodpovědět 

 Fakt brutal!!!09:44:09 03.06.2005
Taky moc gratuluji.
Lepraodpovědět 
 Re: Fakt brutal!!!17:38:29 03.06.2005
Zdar Dalibor a ty zijes jak??Jak ti to leze?Hanys
Hanysodpovědět 

 Foto dne:
Schmilka
IXa
 Databáze cest:
Všechny cesty (188131)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Discharge 7A+ Foxtown Boulders
Mlokův Hněv 6B Godula
Traverz 5C Godula
Vhloubení 5B Godula
Hrana Rysa 6C Godula
Nově komentované:
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby

 Nově v diskusi:
Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: Jsme prostě nejlepší a všechno víme lépe | Mcr | Re: omg | Re: Jsme prostě nejlepší a všechno víme lépe | Re: omg | Re: Jsme prostě nejlepší a všechno víme lépe | Re: Hek | Re: Hek | Re: Jsme prostě nejlepší a všechno víme lépe | Otrodox fans AO |

 Kde to vře:
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (66)
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (58)
MČR v lezení na obtížnost (55)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (6)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (5)

 Nově v inzerci:
Boulder holka | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 45 
 Někdy ano 
 37 
 Ne nepoužívám 
 39 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.