LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co můžeš vylézt dnes, neodkládej na zítra.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
12.Klapal 11154
13.Bulička 11106
14.Pail 11103
Bouldry:
12.Kučera 10378
13.Popovský 10350
14.Chytil 10325
Hory:
15.Hess 4058
16. 3908
17.Sukačová 3810

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5833 lezců
1191521 cest
Nové přelezy:
Supercanna 7b+
Bicákama 7C
Marjetica 8b/8b+
Regall Imp 7c+
El Ofertón 8a
Duble Expr 9-
Herr Kules 9/9+
Mutant 8A
Pegas 9
Cesta Tam 8A

Stěny
ZŠ Jihlava - Jihlava
Újezd nad Lesy, Praha 9, Základní škola Masarykova - Praha 9, Újezd nad Lesy
Tendon Blok - lezecké centrum - Ostrava

Prodejny
HUDYsport - České Budějovice
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Sherpafest 2014

Horolezecký festival

smallZveme vás na 11. ročník horolezeckého festivalu Sherpafest, který se bude konat v pražském kině Aero v sobotu 8.11.2014 již od 12:00!
Sherpafest tradičně spojuje do jednotlivých bloků premiérové domácí i zahraniční filmy s přednáškami našich špičkových horolezců a známých osobností horolezeckého dění!

Vstupenky a informace:


Letos jsme se rozhodli dát nám všem více příjemně stráveného času a přidali jsme oproti minulým ročníkům na začátek ještě jeden blok!

Celodenní vstupné na všech pět bloků je 300,- Kč, jednotlivý blok stále za 90,- Kč.

Rezervace a prodej vstupenek v kině Aero na www.kinoaero.cz.

Pro objednání konkrétní vstupenky si vyberte permanentku/blok a klikněte v pravém dolním rohu (pod reklamou na eshop) na  čas určující začátek produkce!

S koupí vstupenky neváhejte, minulé ročníky měly některé bloky beznadějně vyprodané!

Novinky, soutěže a zajímavosti o festivalovém dění budou aktualizovány na webu Sherpafestu www.sherpafest.cz a jeho Facebookových stránkách (není nutná registrace na FB) www.facebook.com/sherpafest

Před každým blokem proběhne losování o dárkové poukázky a hodnotné výrobky našich partnerů z oblasti lezeckého a outdoorového vybavení!

poster




Program:



12:00 Blok 1



ŠvihyVe vlasech vítr a pod nehty žula
(fotografie, Jiří Švihy Švihálek, 60 minut)

Progresivní úderník českého horolezectví.
V poslední době známý především díky extrémním sjezdům, například šestitísícové Ranrapalcy v peruánských Andách, za nějž mu byl Českým horolezeckým svazem uděleno ocenění Sjezd roku 2013.
Pro nás si Jirka připravil vyprávění o svých dobrodružstvích na norských Lofotech, kde se zapsal několika prvovýstupy a o expedici na himálajskou Dhaulágiri, o jejíž prvosjezd se pokouší.





FyrstFyrst
(dokument, ČR, 2014, 20 minut)

Fyrst znamená islandsky první.
V tomto případě ve smyslu poprvé, ve smyslu otevírání dveří a vykračování do neznáma. Příběh pěti slacklinerů a jednoho dokumentaristy o tom, jak se rozjeli za svým snem, o prvním zklamání, o schopnosti jít dál. „Fyrst“ je jméno první highline na Islandu, ta poslední, osmá, se jmenuje“ Takk Takk“, tedy “Díky“.
Takk Takk, Islande, za tvou krásu, drsnost, nedostupnost!





14:00 Blok 2



LuckaIce Ice Baby
(fotografie, Lucie Hrozová, 60 minut)

Křehká dívka se zbraněmi.
I tak by šla popsat sympatická Lucka Hrozová, která boduje v jedné z nejextrémnějších disciplín moderního horolezectví - drytoolingu.
Vedle skvěle rozjeté závodní dráhy má na svém
kontě i přelezy nejtěžších drytoolových a mixových cest.











Stone FreeStone Free
(dokument, UK, 2014, titulky, 30 minut)

Julian Lines je nejlepší britský sólolezec, který v ústraní přelézá cesty smrdící hodnotou.
Známý dokumentarista Alastair Lee sleduje „nejlepšího lezce, o kterém jste nikdy neslyšeli“, kterému ne každý ostrý pokus vyjde.
Nutně dojde i na typicky britský černý humor.


V traileru se jedná pouze o ty části, kde se leze freesolo!








16:00 Blok 3



JarošKoruna Himálaje
(fotografie, Radek Jaroš, 105 minut)

Žijící legenda českého horolezectví.
Radkovi se podařilo, jako prvnímu českému horolezci a patnáctému na světě, zkompletovat všech 14 osmitisícovek - tzv. Korunu Himálaje.
Samozřejmě bez kyslíkového přístroje.
Tento svůj projekt završil letos úspěšným výstupem na karákóramskou K2.




18:30 Blok 4



KollerPrůřezový medailon
(fotografie, Igor Koller, 60 minut)

Podle svých slov Igor nikdy nebyl typ horolezce do vysokých hor, ale zato mu výborně sedí dlouhé skalní stěny.
Za svou dlouhou horolezeckou kariéru vytvořil mnoho prvovýstupů, jak ve svých domovských Tatrách, na českém písečku (Hrana Kalamárky v teplických Chrámových stěnách), tak i v Alpách a Dolomitech (světově významná Cesta přes Rybu v jižní stěně Marmolády). Mimo svou sportovní činnost je Igor dlouholetým předsedou slovenského horolezeckého svazu JAMES.




China JamChina Jam
(dokument, FR, 2014, titulky, 52 minut)

Skupina francouzských a belgických lezců a hudebníků, kteří po světě hledají neprostoupené stěny, se tentokrát vydává do odlehlého údolí na západě Číny. Nalézají zde přes tisíc metrů vysoký pilíř na téměř šesti tisícový kopec.
Tam kde hy-, tam kde hy-, tam kde hysterie by se zmocnila běžných lezců, si tihle borci v závěsné posteli zajamují na svoje hudební nástroje a vzdor vichřici a omrzlinám se hrnou k vrcholu.





21:00 Blok 5



Valley UprisingValley Uprising
(dokument, 2014, anglicky / české titulky, 100 minut) REEL ROCK 9

Yosemity jsou Mekkou velkých stěn.
Celovečerní dokument Valley Uprising popisuje počátky a lezeckou scénu v Yosemitech za posledních 50 let. Film oživuje všechny tamní legendy, od epické bitvy Royala Robbinse s Warrenem Hardingem o nejvyšší stěny, přes havárii letadla s pašovanou marihuanou v roce 1977 až ke stupňujícímu se napětí mezi horolezci a strážci národního parku.
Závěr potom patří modernímu trendu závratných sólových výstupů.





Festivalové triko


Festivalové triko bude možné koupit přímo na festivalu. Motiv uveřejníme později.

Sponzory akce, kteří kromě hodnotných darů do tomboly před každým blokem, udržují vstupné v přijatelné míře pro všechny jsou: Hanibal, Travellunch, HighPoint, GoalZero, Tendon a lezecké centrum Smíchoff.

Mediální partneři: Lezec.cz a Radio Beat.

Na shledanou se těší:
Ondřej Smrž, Pavel Trnka, Ondřej Řípa, Jiří Řehoř, Jana Dohnalová a Zuzana Bártová


Sherpafest   [úpravy] 10:57 15.10.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Sherpafest 2014 - posledni vstupenky09:26:36 07.11.2014
Hoj, tak na letosni Sherpafest zbyvaji nejake lupeny na bloky 1 a 2 a par kousku na blok 4. Online prodej pres www.sherpafest.cz .Tesime se zitra na vas!
Sherpafestodpovědět 

 Sherpafest 2014 - fotoreport & feedback09:08:13 11.11.2014
Fotoreportáž naleznete zde: http://goo.gl/OSpq6s (není nutná registrace).
Můžete zde též projevit svůj (anonymní) názor na akci.
Sherpafestodpovědět 

 Foto dne:

7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (188217)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
El Emigrante 7a+ Desplomilandia
No Pain No Gain 6c+ Desplomilandia
Deseo Carnal 7a Desplomilandia
El Paso 7a+ Desplomilandia
Amateur De Gros Essaims L1Amat 7b+ St. Léger Du Ventoux
Nově komentované:
Světlo Na Konci Tunelu 6C+/7A Tetínské Skály
Světlo Na Konci Tunelu 6C+/7A Tetínské Skály
Dark Side Of The Mums 7b St. Léger Du Ventoux
Skluzavka 7A Popova Skála
Krchov 96 7+/8- Mařenka

 Nově v diskusi:
Re: foto dne | foto dne | Re: BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: Rintintin ? | Re: Rintintin ? | Re: Ocenění ? | Re: Ocenění ? | Re: MCR | Re: Ocenění ? | Re: Ocenění ? | Re: Ocenění ? | Re: Ocenění ? | Rintintin ? |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (93)
MČR v lezení na obtížnost (62)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (61)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (27)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (11)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (8)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (3)
Mára Holeček a Radek Groh vzdali výstup na Cho Oyu (2)

 Nově v inzerci:
Lezky EVOLV - Shaman Lace | Prodám sjezd.lyže | Petzl Ouistiti dětský sedák | Statická a dynamická lana | Lezečky vel. 37/38 | stan Hilleberg Allak 2 | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 83 
 Někdy ano 
 66 
 Ne nepoužívám 
 76 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.