LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Místní klasifikace: mluví; nemluví; nemluv na mě!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Žebříček
Cesty:
28.Duchoň 10461
29.Kohout 10393
30.Kolomazník 10382
Bouldry:
28.Horáček 9675
29.Svoboda 9556
30.Moravec 9550
Hory:
29.Zvonková 2677
30.Malý 2670
31.Špás 2586

Výsledky
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Deníčky
5734 lezců
1156960 cest
Nové přelezy:
Freedom Is 9
Maggi Fick 9-
Pouze Pro Xa
Akční Rádi IXc
Cren 8a
Cicuta 7c+
Eisenvater 9/9+
Big Ben 9/9+
O Erastis 7b
La Napouse 7c+

Stěny
Hala TSC - Turnov
Tendon Blok - lezecké centrum - Ostrava
Klub Dubina - Litoměřice

Prodejny
HUDYsport - Praha 5
HUDYsport - Jičín
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Alex Txikon málem musel skončit na Everestu kvůli agentuře

ale pokračuje dál

Expedici na Everest musel dnes málem ukončit kvůli agentuře baskický horolezec Alex Txikon, který se pokouší o zimní výstup na nejvyšší horu světa bez kyslíku. Přestože chtěl v expedici pokračovat, agentura se podle něj jednostranně a bezdůvodně rozhodla tábor sbalit a opustit.

Proto se Alex Txikon dnes vypravil z BC pod Everestem do Kathmandu, kde se mu podařilo se zástupcem a spolumajitelem nepálské agentury Seven Summits Mingma Sherpou domluvit a expedice bude pokračovat. S Alexem dál poleze i osvědčená pětice Šerpů, všichni si teď několik dní odpočinou v Kathmandu, uvedl Alex.

Odpoledne Alex informoval:


Před tím v poledne hlásil, že má s agenturou problém:



Alex vyrazil pod Everest 25. prosince. Po několika částečných přípravných výšlapech ho koncem ledna opustil parťák Carlos Rubio. Musel být vrtulníkem evakuován kvůli zánětu plic do nemocnice.

Nakonec 10. února se Alex rozhodl vyrazit s malým týmem Šerpů na vrchol. V pondělí 13. února dosáhl Jižního sedla, odkud ho zahnala větrná bouře zpět dolů. Poté prohlásil, že v expedici bude pokračovat.

A na to přišla dnes zpráva, že agentura to balí a expedici ukončuje. Není jasné, proč to agentura udělala. Může to souviset s Alexovým prohlášením před posledním pokusem o vrchol, že další už nebude, i když pak v průběhu výstupu už informoval, že to nevzdává.

Viz zprávy na Desnivel.com:

Alex Txikon confirma que la expedición invernal al Everest sigue adelante

Alex Txikon quiere seguir intentando el Everest invernal a pesar de que su agencia ha desmontado el campamento

Předchozí zprávy na Lezci:

Alex Txikon stoupá na Everest v zimě bez kyslíku online report + GPS tracker

Alex Txikon na Everestu evakuoval parťáka

Alex Txikon se chystá na Everest v zimě bez kyslíku

sth   [úpravy] 20:19 16.02.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Harmonie
 Databáze cest:
Všechny cesty (184017)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Secolo Della Menzogna 6b Caprie
L'imborglio Delle Cifre 6a+ Caprie
Mordiroccia 6b Siniscola
La Rossa M'invoglia 6a Siniscola
Saumei 7- Karwendel
Nově komentované:
Letzter Meter VIIb Oybin
Letzter Meter VIIb Oybin
Letzter Meter VIIb Oybin
Letzter Meter VIIb Oybin
Letzter Meter VIIb Oybin

 Nově v diskusi:
Re: Lehčí vícedélky | Re: Lehčí vícedélky - něco železa vezmi s sebou | Re: Lehčí vícedélky - něco železa vezmi s sebou | Re: životnosť lán od Tendonu | Re: Lehčí vícedélky - něco železa vezmi s sebou | Re: Lehčí vícedélky | životnosť lán od Tendonu | Re: stare lano | Re: stare lano | Re: stare lano |

 Nové komentáře:
Re: ČHSS | Re: H | Font awesome | Re: Prosba na autora článku | Re: ČHSS | Re: Názor na logo | Re: ČHSS | H | Re: Respirator | Re: Respirator |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (75)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (25)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (24)
Adam Ondra: trad cesta Lexicon za E11 na flash (8)
BoulderKontejner odstartoval naplno! (6)
FLYYRIDE Grindewald (6)
Zákaz lezení na Kozlovi (3)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
Jazda Olympanov (3)
Křest nového průvodce na Bělou u Děčína (2)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 | Statická a dynamická lana | Černé conversky | Hledám parťáka na lezení po horách (alpinismus) | Prstýnek | posilovací deska | La Sportiva AEQUILIBRIUM ST GTX | Wild Country Revo | Lezečky Ocún Diamond S - 42,5EU | Nález |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 329 
 Ne 
 422 
 Nevím 
 142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.