LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12650
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
1.Groš 8043
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5740 lezců
1160166 cest
Nové přelezy:
Hole In On 7C+
Olympic Dr 7C
Sportovní Xa
Hradní Spá 10-
Cesta Z Pe Xb
Cesta Z Pe Xb
Jack's Bro 8A/8A+
Octopussy 8A
Pívo A Sla Xb
Speedy Gon 9

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Robyn Erbesfield Raboutou- 8b+ ve 45 letech

O tom, že věk v extrémním lezení nehraje žádnou roli, nás opět přesvědčila legendární lezkyně devadesátých let Američanka Robyn Erbesfield Raboutou.  Ve svých 45letech vylezla cestu "Bad Attitude" 8b+ v St. Antonin Noble Val ve Francii.

Američanka Robyn Erbesfield-Raboutou je čtyřnásobnou vítězkou Světového poháru (1992-1995). Stejně  jako na závodech byla počátkem devadesátých let nedostižitelná i na skalách. V roce 1992 vylezla své první 8a. O rok později ve francouzské oblasti Lourmarin přelezá jako první žena světa na onsight cestu "Overdose" 8a+. Zanedlouho se stává druhou ženou světa, která přelezá obtížnost 8b+, cestu "Silence"  v oblasti Troubat. Později přidává další 8b+ "Attention vos Regards" v St. Antonin. Poslední roky se věnuje svým dvou dětem - synovi Shawnovi (10 let) a dceře Brooke (7 let). Lezecké zkušenosti předává dál jako trenérka v Boulder Rock Clubu v Coloradu. Pod jejím vedením vyrostla lezecká esa jako Beth Rodden, Adam Stack nebo Emily Harrignton.
I když se Robyn stále udržuje ve výborné lezecké formě, od svých závodních let žádnou těžkou cestu  nezkoušela. To se rozhodla změnit minulý rok a do svého zimního tréninku v USA přidala podle jejích slov "seriozní" bouldering. Do Francie, kde celá rodina každoročně tráví léto, odjížděla Robyn s jasným cílem - "Bad Attitude" 8b+.


Robyn Raboutou

foto by Shawn Raboutou



Robyn Raboutou

foto by Shawn Raboutou


Autor cesty "Bad Attitude" je manžel Didier Raboutou. Díky zimnímu tréninku byla Robyn okamžitě schopna udělat všechny kroky. Na 10 dní rodina vyrazila do Rodellaru, kde Robyn dala na OS několik cest v obtížnosti 7c+, 8a. Po návratu ze Španělska se zaměřila pouze na svůj těžký projekt a  po dvou "nacvičovacích" dnech a po dvou "pokusovacích" dnech cestu vylezla.


Zdroje:
Climbing.com
Robyn Raboutou

Simona   [úpravy] 08:00 05.09.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Rodinka09:19:11 05.09.2008
Slušná rodinka:-) měli asi místo chrastítek v peřínkách expresky.
Koriodpovědět 
 Re: Rodinka22:15:30 05.09.2008
Na tom nejni nic zvláštního.Moje malá je má v postýlce taky a je moooc spokojená :))) Asi nějaká deformace,u vás to snad neprobíhá stejně Kori?Neříkej žes vyměknul.
Radodpovědět 

 husta matka11:02:10 05.09.2008
..sme se tudlenc nemohli dohodnout co to je za hustou francouzskou matku co tak na pohodu vonsajti 7c+ v rodelarskych windousech. A vona to byla tajhlenc slavna umericanka, tak diky Lezci za ujasneni:)
Mascunofilodpovědět 

 forever young17:59:16 05.09.2008
Taky je od ní hezký, že tak hezky motivuje mladší kolegyně mamky, žejo Simíre.
JuraHodpovědět 

 Foto dne:

Verdon
 Databáze cest:
Všechny cesty (184324)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Slay 8+ Höllengebirge
Yolo 7+/8- Höllengebirge
Lochenquiz 8 Höllengebirge
Neue Welle 9 Höllengebirge
Alter Weg I Oybin
Nově komentované:
Cesta Z Pekla Xb Doksy
Tatonka VIIb Příhrazy
Údolní Stěna VII Příhrazy
Oči Soumraku VIIIc Labské Údolí - Levý Břeh
Pašerácká Stezka V Křížový Vrch

 Nově v diskusi:
Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka |

 Nové komentáře:
Re: jierske velehory | Re: Sluníčka | Re: Inu | jierske velehory | Re: Sluníčka | Re: Sluníčka | Re: Sluníčka | Sluníčka | Re: Inu | Plastic surgery disaster |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (7)
SP v boulderingu Bern, Švýcarsko (2)
Metodické ústřižky VI. (1)
Film: Will Bosi a cesta Excalibur 9b+ v Arcu (1)

 Nově v inzerci:
Praha 13, Český kras | Nátěr | Nové lezečky Scarpa Mago a Instinct VSR | Žďárák Salewa pro 2 | Prodám Polar H10 hrudní pás | Saltic Toxic | pracovníka | Dachstein | Tenaya Oasi UK 8 (42) | pánské Kraťasy DIRECT ALPINE CRUISE M |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1403 
 Ne 
 1584 
 Nevím 
 935 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.