LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Gravitace je sviňa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
22.Kalvas 10678
23.Jeliga 10634
24.Jungling 10616
Bouldry:
22.Košťál 9900
23.Šlapák 9900
24.Vaňous 9828
Hory:
9.Bloudek 5970
10.Procházková 5670
11.Sukačová 5270

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5736 lezců
1158457 cest
Nové přelezy:
Steep Mud 9+/10-
Herr Kules 9/9+
Teoria Cha 9
Tryb Samol 10
Good Fello 9
Passyrájot 7C
Džonova 10-/10
Čekání Na Xc
Starostovi Xc
Wýplesk 7C+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

ČHS hledá mladé horolezce do nového alpinistického cyklu

"Sokolíci" 2018–2020

Otevíráme možnost pro mladé nadané lezce, kteří se chtějí vydat do hor a bigwallových stěn. Komise Alpinismu ČHS spouští druhé kolo programu „Sokolíci“.

Koho budeme chtít?
Skupinku 6–8 motivovaných mladých lezců a lezkyň, které zapřáhneme do tříletého cyklu.

Jak starý je „mladý alpinista”?
Pro vstup do programu musíš dosáhnout 18 let věku a je ti maximálně 23 let. Platí pro leden 2018. Jinými slovy, hledáme ročníky 1995–2000.

Jak se bude vybírat?
Vybírat budeme pomocí talentovek, které proběhnou 24. února od 10 hodin na pražské stěně SmíchOFF. Připravíme tam horský „maraton“ – simulace vícedélek – jištění – vylezení cca 15 cest ve stanoveném intervalu atd.

Také přihlédneme k tvému dosavadnímu seznamu výstupů, který nám tam doneseš. Hlavně nás budou zajímat cesty, kde jsi prokázal/a základy pohybu ve skalách a horách. Chceme také slyšet o tvých cílech – doufáme, že máš velké. Víme, že číslo maximální vylezené obtížnosti nám o tobě moc neřekne. (I naše nejtěžší čísla byly možná „skuliny v klase“.)

Honza Zbranek a Matěj Svojtka (vpravo) v cestě „Voie Petit“ 8b na Grand Capucina, Chamonix, foto S. Mitáč

Honza Zbranek a Matěj Svojtka (vpravo) v cestě „Voie Petit“ 8b na Grand Capucina, Chamonix, foto S. Mitáč 


Proč by ses měl/a přihlásit?
Naučíme tě lézt po vlastním jištění, pohybovat se v horách a každoročně vyrazíš na výjezdy s minimálně jedním zkušeným instruktorem.

ČHS ti poskytne celoroční pojištění a pokryje cestovní náklady spojené se společnými lezeckými výjezdy (platí pro evropské výjezdy). Na náklady ČHS se ti také budou věnovat zmínění instruktoři.

V prvním roce máme v plánu uskutečnit čtyřdenní soustředění na písku (tradiční vícedélkové cesty na pískovci – Sasko), týdenní výjezd do „malých Yosemit“ – Cadarese v Itálii a čtyřdenní kurz v zimních Tatrách.

Po třech letech tě bude čekat akce vydatnějšího charakteru, kde prodáš své zkušenosti (např. Jordánsko 2017 – prvopřelez 500metrové cesty za 8b Matěje Svojtky a Jáchyma Srba (http://emontana.cz/sultan-8b-lezeni-wadi-rum/) nebo první ženský přelez cesty „Rock Empire“ 8a Péti Růžičkové a Terky Svobodové (http://emontana.cz/dve-holky-ve-velke-stene/).

Denis Pail leze tradiční megaklasiku ve Valle dell Orco, cestu „Fessura Della Disperazione“ 6a+, foto S. Mitáč

Denis Pail leze tradiční megaklasiku ve Valle dell Orco, cestu „Fessura Della Disperazione“ 6a+, foto S. Mitáč



Co budeme chtít od tebe?

Členství v ČHS, absolvování lékařské prohlídky a podepsání „reprezentační smlouvy“.  Po domluvě občas napsat krátký článek a publikovat ho společně s tvými fotkami z akcí na facebooku, webu horosvazu nebo v jiných českých lezeckých médiích. Na četnosti se dohodneme. Máru Holečka z tebe dělat nechceme, ale věř, že správný alpinista se musí umět i prodat. V budoucnu možná tuhle zkušenost oceníš, až si budeš hledat vlastní sponzory.


Kolik tě to bude stát?
Zdravotní prohlídka… cca 400 Kč

Ubytování v kempu (Alpy)… cca 1500 Kč

Ubytování na horské chatě ve Vysokých Tatrách… cca 2000 Kč

Očekávané náklady jsou za první rok projektu do 5 000 Kč.

(Největší položku bude zřejmě tvořit materiál a oblečení, který do tohoto čísla zahrnut není. O ten se adepti postarají sami, stejně jako o jídlo.)

V dalších letech se mohou náklady mírně zvýšit – třetí rok cyklu je v plánu mimoevropská expedice, kde se předpokládá vyšší spoluúčast.


Máš chuť se přidat?

Ozvi se nejpozději do 19. února na e-mail alpinisti@horosvaz.cz a napiš o sobě pár informací včetně motivace zapojit se do našeho projektu.

Těšíš se?

My na tebe ano.



Honza Zbranek a Standa Mitáč

Komise alpinismu ČHS

V případě dotazů piš na: alpinisti@horosvaz.cz

Honza Zbranek a Standa Mitáč   [úpravy] 09:38 16.01.2018Tisk 

Reklama:


Související články:
 Foto dne:

Anestetica, 7a
 Databáze cest:
Všechny cesty (184121)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Oliva 5a Paklenica
Die Neue 6+ Oberthal-Prigglitz
Auf Der Bäume Ihr Affen 6+ Oberthal-Prigglitz
Good Fellow 9 Rudawy
Underground King 9- Rudawy
Nově komentované:
Georezonance 7+/8- Srbsko
Georezonance 7+/8- Srbsko
Starostovi Zálety Xc Teplické Skály
Starostovi Zálety Xc Teplické Skály
Starostovi Zálety Xc Teplické Skály

 Nově v diskusi:
Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan |

 Nové komentáře:
Re: Ostuda | Re: D | Re: Ostuda | Re: Ostuda | Re: D | D | Re: Nadhera | Re: Trenýrky pana majora | Re: bouldering | Re: nad hrobem |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (59)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (12)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (8)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (5)
Metodické ústřižky VI. (1)

 Nově v inzerci:
Hledá se spolulezec do Finale ligure | Nabízím odvoz do SWISS či ITÁLIE okolo 23.6. | Walter Bonatti- HORY MEHO ŽIVOTA | Koupím SWISS DZ 2025 | Statická a dynamická lana | Zánovní Triop Tiger (Eur 45) | Nové lezečky Scarpa Mago a Scarpa Instinct VSR | Nemá někdo náhodou | La Sportiva Miura vel. 36 | Český Kras |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 907 
 Ne 
 1014 
 Nevím 
 460 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.