LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Brr to je zima. Tak na tohle, na tohle jsme se těšili, kvůli tomu jsme trénovali, strádali a šetřili, kvůli týhle cestě jsme tady!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
23.Jeliga 10634
24.Jungling 10616
25.Novák 10581
Bouldry:
23.Šlapák 9900
24.Vaňous 9828
25.Nespoutaný 9731
Hory:
5.Y 6736
6.Zaoral 6412
7.Švihálek 6070

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5737 lezců
1158755 cest
Nové přelezy:
Němá Barik 9+/10-
El Baile D 9
Petr A Pav Xb
Finger Aus 9-
Mouchy Sně 7C
Čekání Na Xc
Stanica 9/9+
Bangladéš 10-
D.D.T. 7B+
Poslední P 7C+

Stěny
Lezecká stěna Harcov - Liberec
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Orel Břeclav - Břeclav

Prodejny
Rock Point - Chodov - Praha 4
HUDYsport - Strakonice
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vychází šesté číslo lidé&HORY

-pr-

Vážení čtenáři,
zima letos se sněhem celkem šetří, ale pro milovníky prašanu a dlouhých sjezdů netknutými pláněmi nabízí aktuální číslo velmi zajímavý tip.

Ten, kdo se doposud nevydal na skialpy do italských Dolomit, možná po přečtení tématu čísla 6 začne uvažovat o novém cíli.
TÉMA Skialpové túry v Dolomitech  vás provede po těch nejkrásnějších koutech stále ještě málo známého skialpinistického ráje. Unikátní soubor informací doplňuje 8 kartiček s dalšími túrami v oblasti Dolomit.
Téma uzavírá třístránková reportáž o Smíchovském festivalu alpinismu, kterou časopis lidé&HORY spolupořádal. Reportáž i spoustu fotek z této akce najdete také na www.alpy.cz/festival-setkani.html.

SERIÁLY:
Poslední díl Osudových rozhodnutí se zapojuje do diskuse o osudu Labské boudy. Kromě pravidelných komentátorů své názory vyjádřili i ředitel KRNAPu Jiří Novák a mluvčí KRNAPu Radek Drahný.
Strana 11 tradičně patří osobnosti, konkrétně Tomaži Humarovi, současnému přednímu extrémnímu horolezci a specialistovi na sólo lezení na osmitisícových horách.
Šestý díl Československých a Českých himalájských expedic čtenáře přehoupne do nového tisíciletí, do období, kdy do Himalájí míří první skialpinistické expedice a čeští horolezci zaznamenávají hodnotné výstupy alpským stylem.
Rakouský specialista na Jihoamerické vrcholy Klaus Springfeld vzpomíná na expedici, během které vystoupil na Huascarán (6 768 m) a Alpamayo (5 947 m) – mnoha horolezci považovanou za nejhezčí horu na světě.
Seriál Skalky představí klasickou oblast ležící nedaleko hlavního města - Čertovy skály u Černolic.
Rubrika Túra, na kterou nezapomenu vás provede nádhernou skandinávskou kopcovitou krajinou, konkrétně jedním z národních parků – Övre Dividal.
V závěrečném díle seriálu Horská a horolezecká fotografie se Petr Piechowicz pokouší na fotografiích vysvětlit časté chyby, kterých se při fotografování hor a lezců na skále dopouštíme.

DALŠÍ ČLÁNKY:
Jak chutná opravdový alpský extrém, přiblíží ve svém článku (str. 54-55) Dušan Janák a Vašek Šatava, kteří přelezli velmi náročnou cestu na Voie Petit v oblasti Mt. Blanc.
Na splněný bigwallový sen v Yosemitech zavzpomínají na stranách 50-51 Jakub Máca Macek a Aleš Vysloužil.
Jak skialpinisté riskují a jakých nejčastějších chyb se dopouštějí, prozradí dvoustrana 56-57 věnovaná druhému dílu metodiky s partnerským časopisem Bergundsteigen.
Do zpovědnice „… a tenkrát se to ve mně zlomilo nadobro“ tentokrát zavítal Petr Mašek, který zavzpomíná na své začátky - jak se z hokejisty stane výborný horolezec...
V šestém čísle se také uzavřela roční FOTOSOUTĚŽ. Snímky vítězů jsou zveřejněny na druhé straně rozkládacího panoramatu. Další fotky a výsledky najdete na: www.lideahory.cz/fotosoutez/
Závěr časopisu je tradičně věnován novinkám, testům a radám v outdoorovém vybavení.

Hezké a pokud možno zasněžené Vánoce za redakci přeje
Daniel Polman



Daniel Polman   [úpravy] 09:16 24.12.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 skialp v Dolomitoch14:04:56 24.12.2007
ak vas zaujima tato tema tak skuste www.vetroplachmagazin.sk a kliknuť na  skialpinizmus
martinodpovědět 

 Foto dne:
kvalifikace ženy
SP Praha 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (184149)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Prawy Biederman 6 Sokoliki
Panfil Brzózka 5 Sokoliki
Prostowanie Znika 9- Sokoliki
Super Znik 8+/9- Sokoliki
Cudowne Ocalenie 7 Sokoliki
Nově komentované:
Pod Slaněním VI Ostaš
Stará Cesta III Ostaš
Georezonance 7+/8- Srbsko
Georezonance 7+/8- Srbsko
Starostovi Zálety Xc Teplické Skály

 Nově v diskusi:
Nová jistítka | Kavčí lom | Re: Lezecky Korno | Lezecky Korno | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni |

 Nové komentáře:
Re: Trenýrky pana majora | Re: Trenky zmizely, guma zůstala | Re: D | hezky | Inu | Trenky zmizely, guma zůstala | Re: Trenýrky pana majora | Re: D | Re: Ostuda | Re: Nečekaný silný vítr |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (64)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (9)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (9)
Metodické ústřižky VI. (1)
Film: Will Bosi a cesta Excalibur 9b+ v Arcu (1)

 Nově v inzerci:
Váš sen, financovaný ještě dnes – snadné schválení půjčky začíná | Tenaya Oasi UK 8 (42) | pánské Kraťasy DIRECT ALPINE CRUISE M | Nové lezečky Scarpa Mago a Instinct VSR | preska+smyce Drátník | Hledá se spolulezec do Finale ligure | Nabízím odvoz do SWISS či ITÁLIE okolo 23.6. | Walter Bonatti- HORY MEHO ŽIVOTA | Koupím SWISS DZ 2025 | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1057 
 Ne 
 1170 
 Nevím 
 587 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.