LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nejrychlejší výměna informací je rána pěstí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
23.Jeliga 10634
24.Jungling 10616
25.Novák 10581
Bouldry:
23.Šlapák 9900
24.Vaňous 9828
25.Nespoutaný 9731
Hory:
5.Y 6736
6.Zaoral 6412
7.Švihálek 6070

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5737 lezců
1158755 cest
Nové přelezy:
Němá Barik 9+/10-
El Baile D 9
Petr A Pav Xb
Finger Aus 9-
Mouchy Sně 7C
Čekání Na Xc
Stanica 9/9+
Bangladéš 10-
D.D.T. 7B+
Poslední P 7C+

Stěny
Městská stěna Vyškov - Vyškov
RAJČE - Brno
Tendon Blok - lezecké centrum - Ostrava

Prodejny
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
HUDYsport - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Dva čeští horolezci zahynuli

Mönch - Švýcarsko

smallDva čeští horolezci zahynuli ve Švýcarsku při středeční túře na horu Mönch. Tragickým byl pro ně návrat, při kterém došlo k uklouznutí a oba se pak zřítili.

Jak píší švýcarské noviny jedno tělo se podařilo záchranářům vyzvednout, ke druhému se nemohli dostat, ale nepozorovali žádné známky života.

Monch

Pohled na trio Eiger, Monch, Jungfrau (zleva do prava)

foto by © JirkaS


Jak dále píše iDnes (podle švýcarského tisku) zemřeli dva ze tříčlenné skupinky horolezců ve věku od 60 do 66 let. Když se švýcarské úřady o neštěstí doslechly, vypravily na místo vrtulník švýcarské záchranné služby. Akci komplikovala mlha, dvěma Čechům už nebylo pomoci.
Neštěstí se podle všeho stalo při sestupu skupiny z vrcholu Mönchu jižní stranou směrem na sedlo Jungfrau. Podle zjištění horské služby se nejprve zřítil jeden z alpinistů. Zatímco další ze skupiny odcházel pro pomoc prvnímu, zaslechl, jak se zřítil i poslední muž jejich výpravy.
Muži přijeli k Jungfrau po železnici, odkud se vydali ve středu dopoledne obvyklou cestou na vrchol hory Mönch.

Zdroje:
Z českého serveru iDnes

JirkaS   [úpravy] 08:25 16.07.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
kvalifikace ženy
SP Praha 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (184149)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Prawy Biederman 6 Sokoliki
Panfil Brzózka 5 Sokoliki
Prostowanie Znika 9- Sokoliki
Super Znik 8+/9- Sokoliki
Cudowne Ocalenie 7 Sokoliki
Nově komentované:
Pod Slaněním VI Ostaš
Stará Cesta III Ostaš
Georezonance 7+/8- Srbsko
Georezonance 7+/8- Srbsko
Starostovi Zálety Xc Teplické Skály

 Nově v diskusi:
Nová jistítka | Kavčí lom | Re: Lezecky Korno | Lezecky Korno | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni |

 Nové komentáře:
Re: Trenýrky pana majora | Re: Trenky zmizely, guma zůstala | Re: D | hezky | Inu | Trenky zmizely, guma zůstala | Re: Trenýrky pana majora | Re: D | Re: Ostuda | Re: Nečekaný silný vítr |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (64)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (9)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (9)
Metodické ústřižky VI. (1)
Film: Will Bosi a cesta Excalibur 9b+ v Arcu (1)

 Nově v inzerci:
Váš sen, financovaný ještě dnes – snadné schválení půjčky začíná | Tenaya Oasi UK 8 (42) | pánské Kraťasy DIRECT ALPINE CRUISE M | Nové lezečky Scarpa Mago a Instinct VSR | preska+smyce Drátník | Hledá se spolulezec do Finale ligure | Nabízím odvoz do SWISS či ITÁLIE okolo 23.6. | Walter Bonatti- HORY MEHO ŽIVOTA | Koupím SWISS DZ 2025 | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1057 
 Ne 
 1170 
 Nevím 
 587 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.