LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
32.Kohout 10365
33.Suchan 10327
34.Lebloch 10312
Bouldry:
32.Majdloch 9475
33.Chytil 9453
34.Kümmel 9450
Hory:
7.Šuraba 6607
8.Zaoral 6412
9.Bloudek 5970

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5753 lezců
1166071 cest
Nové přelezy:
Eliščin Ná 9
Porcelán 7C+
Srdečné Ob 8A+
Hradní Spá 10-
Křížová Ce 7B+
Soft Style 7C+
Zlomený Ry 7C
Zlomený Ry 8A
Correspond 7c+
Couzy Cazz 7b

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tendon Cup Orlová - 11.6.2011

Rok se s rokem sešel a Horolezecký klub Gymnázia Orlová měl před sebou další ročník závodů mládeže ve sportovním lezení na obtížnost v rámci série Tendon cup.

Letošní závod byl třináctým velkým závodem na umělé stěně v Orlové. Za ty roky se vystřídalo okolo spoustu dětí a i pořadatelů. Přesto hlavní tým je pořád stejný. Díky jim za to. Jak to vůbec letos vypadalo? Stejně jako v předchozích letech a přesto jako vždy i malinko jinak a smolný ročník to určitě nebyl.

Po domluvení termínu na v posledních letech tradiční červnový termín, kdy se spojí příprava závodů i s údržbou stěny a přípravou na podzim, jsme opět umyli všechny chyty díky ochotným brigádníkům z řad členů oddílu, kteří obětovali krásnou červnovou sobotu. Od pondělka jsme pak v tradiční sestavě chystali cesty, které měly prověřit výkonnost dětí. Každý rok si zas a znova prožívám návaly pocitů: „je to těžké či lehounké“.  Nakonec opět jsme to trefili a cesty byly akorát a letos v rekordně krátkém čase.

V sobotu ráno přichází den D. Hala se postupně plní od osmi hodin nejprve pořadateli, ale vzápětí již je více závodníků a rodičů, kteří přijeli změřit své síly. Po uzavření prezence letos se počet ustálil na sice menším počtů 65 závodníků, ale ti co přijeli myslím, že nelitovali. Vše nám letos zahájili již tradičně zástupce města a pan ředitel gymnázia. Pak již následovalo předlezení cest a kvalifikační boje.

Letos jsme si připravili na nejstarší chlapeckou kategorii menší překvapení. Jejich druhá kvalifikační cesta nebyla jako obvykle v převise, ale jen v relativně kolmé stěně. Bylo až překvapivé, jak je to potrápilo. Platí, že v nejmladší kategorii jsou vždy lepší holky, letos to kupodivu neplatilo a děvčata se zalekla ve své druhé cestě stropu a na rozdíl od kluků končily spíš pod ním. Celá kvalifikace jinak probíhala poklidně a kolem půl jedné bylo rozhodnuto o finalistech

Po obědové pauze následovalo samotné finále. V nejmladších dívkách vyhrála domácí Eliška Adamovská, která skončila těsně před posledním chytem. V chlapecké kategorii se rozhodlo až v superfinále, které vyhrál Lukáš Doleček. V další věkové kategorii C vyhráli Terka Sadílková a Ondřej Bína. Kategorii B u děvčat vyhrála Andrea Pokorná a v chlapecké kategorii vyhrál domácí Adam Smiga. Nejstarší kategorie byla obsazena pouze chlapci a jediný kdo přelezl celou cestu byl René Daňo.

Po dolezení tohoto finále na všechny již čekalo jen vyhodnocení jejich výsledků a rozdání cen. Zde musíme vyzdvihnout naše sponzory, díky kterým na děti čekalo spoustu krásných cen. V letošním roce se jednalo o BUFO, COGO, CZ Promech, Český horolezecký svaz, Gymnázium a SOŠ Orlová, HUDY Ostrava, MAKAK, Město Orlová, SALTIC, TENDON, TRIOP a VILIKUS. Co napsat na závěr?  Snad nic jiného než máme to opět za sebou a po odpočinutí se příští rok pustit do jubilejního 10. ročníku Tendon cupu v Orlové.










Lumi(r)   [úpravy] 19:00 26.06.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Cesta v kolmici21:00:58 26.06.2011
Poslední dobou pozoruji, že když se v nějakém závodu objeví náhodou cesta nebo kus cesty v kolmém profilu, jak jsou s tim u závodníků docela problémy a dá to vcelku zabrat.
To je tak holt, když jsou závody dělané převážně v převislém terénu. Závodnící se pak připravují v převise a technické kolmé lezení jim pak trochu uniká.
Tomodpovědět 

 odkaz na televizni spot08:31:56 27.06.2011
Odstanit mezery:
http://www.tvportaly.cz/ orlova/ 19583-orlova-videla-zakovskou-horolezeckou-spicku
Lumi(r)odpovědět 

 Foto dne:

World Cup Chamonix 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (184941)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Snedseglaren 9- Södra Landsberget
Escluso Autovéoci 4c Crepe De Oucera
Nessuno Che Rompe 6b Crepe De Oucera
Souplesse 6b+ Crepe De Oucera
Loki 6c Blagaj
Nově komentované:
Dement VIIIb Prachov
Západní Hrana VII Prachov
Jižní Spára VIIb Prachov
I Am Sorry VIIb Prachov
Nocturno VIIa Prachov

 Nově v diskusi:
anonym zvrací | Sebevědomí vs. nejistí diktátoři | Re: Pomluva | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Oprava | Re: Pomluva | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Studenské skály nález karabin |

 Nové komentáře:
Re: šišmarjá | Re: šišmarjá | Re: šišmarjá | Re: Detailní mapka | Re: Cesta z města | Re: Cesta z města | šišmarjá | Re: Choceňskej námrdelník | Re: Paráda! | Paráda! |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (83)
SP v boulderingu Praha 2025 (63)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (16)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Praha 2025 (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
SP v boulderingu Praha 2025 (7)

 Nově v inzerci:
Gemma | dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry | Helma Black Diamond | Maglajzáky | Scarpa drago |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1626 
 Ne 
 1875 
 Nevím 
 1149 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.