LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
33.Lebloch 10312
34.Reich 10254
35.Duchoň 10234
Bouldry:
33.Obal 9500
34.Majdloch 9478
35.Kümmel 9450
Hory:
2.Y 8126
3.Groš 7968
4.Rojko 7592

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5763 lezců
1170649 cest
Nové přelezy:
Alpecin Fo 9-/9
Men In Dre 9+
Ledovec 7C
Colosseum 7C
One Move 7c
Kompressor 8a
Beta Centa 9+
Velikonočn 9/9+
Triebwerke 10
La Cucina 8a

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Na Štandu 20: Zbyněk Čepela

Dvacátý díl diskusního pořadu, půlhodinky se zajímavou osobností ze světa vertikál. Hostem historika Libora Duška a režiséra a kameramana Tomáše Galáska je lezecký matador, světoběžník a dobrodruh Zbyněk Čepela.

Ve svých pětasedmdesáti letech je stále velmi vitální a tvoří lezecké cesty na ostrově Kréta, kde většinu roku žije. V 60. letech často lezl v Ádru i dalších pískovcových oblastech, ale v 70. letech emigroval s vizí obeplout svět. Tento záměr se sice nepodařil, nicméně Zbyněk Čepela se podíval na řadu pozoruhodných míst v rámci celé planety.


Galas   [úpravy] 10:26 05.05.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 stará dobrá škola21:55:40 11.05.2023
Rozhovor mne moc potěšil. Znám Zbyňka jen prostřednictvím jeho cest na moravském písku. Letecká, Únorová, Okupační, co cesta to perla. A ty    cesty na Pulčíně ani nezmiňuji. Poklona . . . Moc zajímavé dozvědět se o něm něco více. Kokša moravských písků, nejen dle toho co po něm zbylo na našich skalách. Ať to dále  leze .. .
Drťaodpovědět 

 Paráda21:30:02 17.05.2023
Bezva povídání
s dobrým chlapíkem
.Velká Chuť ho potkat osobně nejlépe  na Krétě.Libore moc děkuji, Šoltyse ti odpouštím.Těším na další inspirativní rozhovory.Horám zdar.
kesonodpovědět 

 Foto dne:

Rebuffatova cesta
 Databáze cest:
Všechny cesty (185589)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Bohatým Mával 7 Bošické Skály
Chudým Bral 6+ Bošické Skály
Mot Södern 6a+ Bohuslän
Zig 6C Fontainebleau
Good Vibrations 6A Fontainebleau
Nově komentované:
Převislá 7- Bošické Skály
Převislá 7- Bošické Skály
Pětistrunná Varianta VIIIb Prachov
Pětistrunná Varianta VIIIb Prachov
Dromedaria L1 7b Laste

 Nově v diskusi:
Re: Kavčí lom | Re: Kavčí lom | Re: Kavčí lom | Re: skály pro děti | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Sportovky Schladming | Sportovky Schladming |

 Nové komentáře:
Re: Normálka | vysledky | Re: Technická pzn. | Re: Normálka | Re: Normálka | Krása | Normálka | Re: Zakaz ? | Gill | Re: Technická pzn. |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Alpská „hurá akce” (26)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)
Ženský bigwallový prvovýstup na Baffinově ostrově v Kanadě (7)

 Nově v inzerci:
Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 | eathered Friends Volant péřová bunda XXL | Ocún Striker 38,5 | Horský vůdce | Statická a dynamická lana | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 360-520 Kč/hod 76 000 až 89 000/M | Pár - lano dvojité/poloviční Tendon Master 7,8mm 60m | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Sir Joseph Koteka II 500 200cm |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1866 
 Ne 
 2131 
 Nevím 
 1372 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.