LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kudy mám lézt?? Nahoru!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12656
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7783
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5734 lezců
1156371 cest
Nové přelezy:
Přepište D 7C
High Heels 7c+
Miami Stea 7C+/8A
Dýka 8A
Farao Přím Xb
Don Papa L 8A
Don Papa 8A
Boha Jeho 7C
Píďa Xb
Dokončená 9+/10-

Stěny
LSJ - Javorník
Gymnázium Česká Třebová - Česká Třebová
DDM Sova Cheb - Cheb

Prodejny
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Závody družstev

Je tu pokus jak udělat závody zajímavé a získat širší sportovní základnu. Je škoda pro ČR, ale i pro samotné závodníky, když se pořádá ME-MS a SP, že závodí 2 - 3 závodníci a k tomu bez velké podpory a bez uznání, i když se dosáhne 7. místa na SP v ženách.
Příští rok se konají 1. světové hry, kde bude zastoupená i disciplína rychlost a pro naši škodu  bez nás - díky velké podpoře vedení a odpůrců rychlosti, ale i trenérů - (rodičů) závodníků na obtížnost, aby náhodou nebyl někdo lepší na
světě než jejich svěřenci. Mělo by být jedno jaké jméno hájí ČR a v jaké disciplíně a k tomu by měla vzniknout širší základna a ne tak, jak se to do teď děje.
Na ME a SP jsem poznal, že se prosazuje obtížnostní rychlost - to není jako dříve ruka noha a úprk po stěně.
Dnešní cesty obtížnosti 6b - c na rychlost to dokazují a závodník musí lézt velmi dobře obtížnost. Možná by bylo zajímavé, jak pro samotné závodníky, tak pro pořadatelé závodů a k získání širší základny pořádat závody družstev a jednotlivců na rychlost  kat.do 14-16 a dospělí.
PRAVIDLA:
1. Družstva mohou být složená ze závodníků už předem nebo až na samotných závodech dle situace. Každý přihlášený závodník by se nominoval s nejlepším časem ze dvou cest, jak do závodů jednotlivců, tak do družstva, kde by se časy družstva sečetly a podle celkového času by se seřadily do pavouka, to samé i u jednotlivců.
2. Nejmenší počet družstev: 6, jedno družstvo by se skládalo ze 3 závodníků. V případě  menšího počtu závodníků je možné družstvo složit ze všech kategorií
nebo by se konaly jen závody jednotlivců.
3. Nejdříve by proběhly závody družstev podle pravidel na rychlost s výjimkou, že když jeden závodník ze družstva cestu nedoleze, družstvo není diskvalifikováno, ale závodníkovi se započítá čas součtem časů dosažených  zbytkem jeho družstva na cestě jeho pádu. V případě pádu dvou závodníků je družstvo diskvalifikováno.
4.Po závodech družstev  proběhne závod jednotlivců na stejné trati po 1 hod pauzy, dle pravidel na rychlost, akorát finále družstev, tak jednotlivců, by mělo být z izolace.
Vím, že bude těžké získat tolik závodníků na družstva, ale čas by ukázal.
Na závěr: je to taková snaha  o širší lezeckou základnu a Svitavy, kde se konají závody na rychlost, by mohly být 1. vlaštovkou. A teď hurá do mě. Přesto se těším na váš názor. Karešák.

Karešák   [úpravy] 14:45 22.08.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Cesta Nebojsů, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (183948)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Orlí Spára VI Prachov
Říjnová Spára VIIc Prachov
High Heels 7c+ Oberdörflerchlus
High Heels 7c+ Oberdörflerchlus
Mlynske Kolo 5+ Priedhorie
Nově komentované:
Konečník 7 Lomy Nad Velkou
Šílený Tanec XIa Labské Údolí - Levý Břeh
Tuleníčko 7+ Řež U Prahy
Navždy Děvče 8+ Svatý Jan
Noční Pták 9 Kapucínské Skály

 Nově v diskusi:
Re: Lehčí vícedélky | Re: Lehčí vícedélky | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lehčí vícedélky | Re: Lehčí vícedélky | Re: stare lano | Re: Lehčí vícedélky | Re: Lehčí vícedélky |

 Nové komentáře:
Re: verejnost | Re: verejnost | Re: verejnost | Nadhera | Re: Dětské hřiště | verejnost | Dětské hřiště | Re: Ropecult | Ropecult | Re: Podnět k zamyšlení |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (64)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (24)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (22)
BoulderKontejner odstartoval naplno! (8)
Adam Ondra: trad cesta Lexicon za E11 na flash (8)
Jazda Olympanov (3)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
Zákaz lezení na Kozlovi (3)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (2)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)

 Nově v inzerci:
La Sportiva AEQUILIBRIUM ST GTX | Wild Country Revo | Lezečky Ocún Diamond S - 42,5EU | Kouba Permon Biaxial vel.6 | Nález | La sportiva Miura 44 | Lano Roviště Hafty | stary kruh s drikem | zapomenutá lišta | VW Transporter obytný |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 296 
 Ne 
 341 
 Nevím 
 111 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.