LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
27.Novák 10481
28.Duchoň 10461
29.Kohout 10393
Bouldry:
27.Šťastný 9675
28.Horáček 9578
29.Moravec 9550
Hory:
16.Magič 4311
17.Louda 4248
18.Cibulka 4073

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5732 lezců
1155576 cest
Nové přelezy:
Jahodová D Xc
Muka Obraz Xa
Menší Post 9
Rote Kante 9+
Rychlá Smr 10-
Monokrat XIa
El Bombóne XIc
The Big Ha 8A
Poslední P 7C+
Na Pohodu 8A

Stěny
Družba boulder - Ostrava Poruba
gymnázium Orlová - Orlová-Lutyně
Bouldrovka Hrušovany u Brna - Hrušovany u Brna

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Liberec - Liberec 1
HUDYsport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Orlovský Orel 2014

výsledky

smallSobota, 8. listopadu 2014 ráno, počasí přeje – prší, no a na stěnu Horolezeckého klubu při Gymnáziu Orlová se začínají sjíždět první malí závodníci. Aby neměli „místní“ výhodu, byly závodní cesty definitivně upraveny až v průběhu pátečního dne. A jaké cesty!

V Orlové vždy stavíme dvě paralelní bezprostředně vedle sebe, ať do závodění vstupuje i motivace „chci být nahoře dřív než ten vedle!“. Levá cesta tradičně z největších chytů (madlovice), pravá je letos poprvé postavena ze standardních chytů, které se používají na opravdu „velkých“ závodech v lezení na rychlost. Kdo třeba nevíte – aby to pro závodníky nebylo tak snadné - rychlost se neleze na kolmé vertikále, ale v mírně (5°) odkloněném profilu, tedy vlastně „převis“.

Mimochodem, o soutěžním rychlostním lezení je letos u nás celkem dost slyšet, zejména díky světovým úspěchům nejlepších českých lezců, Libora Hrozy a juniora Honzy Kříže.

Zpět do Orlové: Čtyři věkové kategorie, v každé kluci a holky zvlášť, no, však dnešek má teprve ukázat, že i malí mohou být daleko rychlejší než ti velcí…;)

Jako obvykle, leze se paralelně, každý každou cestu jednou, v pořadí v základní skupině rozhoduje součet těchto dvou časů – není tedy až tak důležité být nahoře dřív než ten ve vedlejší cestě. Je ale vidět, že děti bojují jako lvi, povzbuzují se navzájem, atmosféra hlučná, vyhecovaná, parádní.

Kořením dnešního závodu je mimo jiné mimosoutěžní účast našeho nejlepšího oddílového rychlostního lezce, specialisty na tuto disciplínu, Adama Smigy, který závodní cesty vybíhá téměř dvakrát rychleji než nejlepší ze závodníků. Impozantní, občas máme pocit, že je něco s časomírou… Cože, 9 vertikálních metrů za 3,80 vteřiny!? Ale je to tak. Je prostě dobrej, tenhle hoch.

Když už jsme u časomíry: Je komplet fungl nová, postavená na zakázku, na míru potřebám, dle mezinárodních pravidel pro rychlostní lezení, dokáže mimo dosažených časů také hlídat a okamžitě akusticky i opticky signalizovat ulité starty (podobně jako v atletice), měřit reakční časy, vše na setiny vteřin, no zkrátka je dokonalá. A hlavně – funguje bezvadně! Velmi dobrá práce všech, kteří u jejího zrodu stáli (díky, Marceli, Romane a spol.!).

Ve volných chvílích během závodu, mají děti k dispozici nejen celou tréninkovou stěnu, ale také tělocvičnu, dávají si basket, badminton, fotbálek, volejbal, nebo jen tak běhají, makají na žebřinách, někteří dokonce i trošku lezou ;)

Po odlezení základních skupin je to už opravdu boj „muže proti muži“, tedy souboje kdo s koho – kdo postoupí do finále, ve kterém už půjde rovnou o zlato a kdo bude lézt o bronz. Následují malá finále a finále. Napětí, bojovnost, opět hecování, fandění, žádné slzy, jen úsměvy. A že bylo na co koukat, ti nejrychlejší opravdu stěnu doslova „vybíhali“ tak, že jističi měli plné ruce i nohy práce.

Stupně vítězů, diplomy a nádherné medaile (díky, Tome!), šťastné a spokojené děti se lehce po poledni rozcházejí zpět domů, a ti, kteří ještě nemají dost, mohou v závodním dni pokračovat na třinecké bouldrovce.








Zlatí hoši a dívky:

Terezka Vlachová, Emma Deusserová, Eliška Adamovská, Vanda Štůsková

Adam Adamovský, Čeněk Babača, Kamil Škop, Martin Chytil


Výborný závod, pro děti příjemná pohodová akce, za rok zase – Orlovský Orel 2015!

Poděkování sponzorům Nadace ČEZ, Město Orlová, Hudy sport Ostrava


  Ondra Žalský

Karel Návrat   [úpravy] 10:17 13.11.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Stoneage
Waidachstube, 7-
 Databáze cest:
Všechny cesty (183900)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Doer Bird 6B Foxtown Boulders
Split Decision 7A+ Foxtown Boulders
Bottle Opener 6C Foxtown Boulders
Nářez 7A Kozí Hřbety
Smoking Guns Xb Labské Údolí - Pravý Břeh
Nově komentované:
Monokrat XIa Labské Údolí - Levý Břeh
Monokrat XIa Labské Údolí - Levý Břeh
Monokrat XIa Labské Údolí - Levý Břeh
El Bombóne XIc Labské Údolí - Levý Břeh
Monokrat XIa Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: podlaha na Smíchoff | Re: podlaha na Smíchoff | podlaha na Smíchoff | Matterhorn podmínka | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Expreska | Re: Expreska | Expreska | Re: Lezení Praha navijáky? |

 Nové komentáře:
Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: ČHSS | Re: Bloudek bloudí a blouzní | Re: Bloudek bloudí a blouzní | Re: to už je fakt na vyhazov | Re: Bloudek bloudí a blouzní | Re: ČHSS | Re: lezci vs. (horo) lezci |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (64)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (24)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (22)
Adam Ondra: trad cesta Lexicon za E11 na flash (8)
Zákaz lezení na Kozlovi (3)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
Jazda Olympanov (3)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (2)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)
Lezení kde hadi dávaj dobrou noc (1)

 Nově v inzerci:
Nález | La sportiva Miura 44 | Lano Roviště Hafty | stary kruh s drikem | Kouba Permon Biaxial vel.6 | zapomenutá lišta | VW Transporter obytný | Kobereček | Pohorky Garmont Tower 2.0 | La Sportiva BoulderX |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 282 
 Ne 
 284 
 Nevím 
 98 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.