LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
MČR ve skialpech (14.12)
JINGLE JAM vol. 7 (16.12)
Vánoční závody Ruzyně (24.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Deníčky
5840 lezců
1193255 cest
Nové přelezy:
Jedna Mozk 7C
Velkej Kou 8A+
Kouř 7C+
Kaolinový 8A
Kaolinový 7C
Kombi Lajn 8A
Elektrické Xa
Pravda A L 9
Velmistr A XIb
Starbug Di 8A

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP v boulderingu v Salt Lake City:

Adam Ondra vyhrál

UPDATE: + koment Adama
Adam Ondra vyhrál závod Světového poháru v boulderingu v Salt Lake City v USA. Je to jeho letošní druhé vítězství v řadě. Ve finále v noci na dnešek jako jediný dal všechny 4 topy. Druhý byl Francouz Mejdi Schalck, třetí Rakušan Jakob Schubert.

Finále žen vyhrála Američanka Natalia Grossman se 4 topy, druhá byla Francouzska Oriane Bertone se třemi topy, třetí Brooke Raboutou z USA s rovněž třemi topy.

Celkové výsledky jsou na www.ifsc-climbing.org zde:

muži

ženy

Výsledky finále mužů:



Výsledky finále žen:



Záznam finále:




Adam Ondra (foto IFSC)



Natalia Grossman (foto IFSC)


Adam Ondra získal už své 21. zlato na lezeckých závodech světového poháru. Tohle vítězství před 2500 fanoušky v rouškách podle svých slov "určitě nečekal". Vyzdvihl pocity lezení před tolika diváky po dvou letech covidové přestávky. Ale snaží se držet při zemi při srovnání tlaku, který lze očekávat na olympiádě. "V Tokiu to bude mnohem víc stresující a těžší, pokračuju v tréninku a uvidíme," řekl po Adam po závodě.

„V kvalifikačních a semifinálových kolech jsem se cítil poměrně dost nervózní. Styl boulderů byl trochu náhodný - když člověk udělal jednu chybu nebo ho nenapadla ta správná metoda, ztratil nějaký čas a už to potom nestihl dolézt,” rekapituloval Adam celý závod.

Ve finále si pochvaloval velmi přátelskou atmosféru v izolaci a v neposlední řadě úžasnou podporu diváků. „Myslím si, že jak na nás závodnících, tak na divácích bylo vidět, že nám je tento pocit jakýmsi způsobem vzácný a že jsme si to všichni užívali.”

Připustil, že tentokrát k vítězství potřeboval i trochu štěstí. Styl amerických boulderů byl podle jeho slov totiž hodně o přemýšlení: „V průběhu celého závodu byly bouldery dost technické, profily nebyly moc převislé a spíš než o síle nebo technice či mrštnosti to bylo o tom vymyslet co nejjednodušší možný způsob,” dodal Adam Ondra, kterého za týden čeká další závod Světového poháru v Salt Lake City, tentokrát i s Japoncem Tomoa Narasakim.


Adam Ondra (foto Christian Adam Fernandez)



Adam Ondra (foto Christian Adam Fernandez)



Adam Ondra (foto Christian Adam Fernandez)


Adamův příspěvek po závodě na Facebooku:



Standa Holec   [úpravy] 06:45 23.05.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Borec07:30:08 23.05.2021
Je to borec. Nemá někdo přehled, jak dlouho už se Adam nebo třeba Jacob drží na špici?
 Re: Borec12:22:12 23.05.2021
ta otazka je polozna spatne. Jak dlouho uz je tam sakra Schubrt ?-D
 judovana
 Re: Borec17:40:55 23.05.2021
Adam vyhrál světový pohár 2009 a Jacob by druhý 2010. Takže třináctá a dvanáctá sezóna.
 pbla4024
 Re: Borec12:14:16 24.05.2021
Aha covecce fakt. Ac je schubrtovy uz letos 30, a adamovi "jen" 28, tak se zda ze v chlapech je adam na spici vskutku o dva roky dele. Kdyby se zapocetly nejvyssi uspechy z junioru, tak Schubrt povede prave o ty dva roky co je starsi.
 judovana

 Salt lake10:09:31 23.05.2021
Adam je prostě dobrej. Ani restrikce a lockdowny ho neoslabily. Potěšil mě.
 jirkas
 Re: Salt lake18:41:29 23.05.2021
Tak teď ještě aby to potvrdil na těch závodech s "kroužkama" v Japonsku a bude pohoda.
 lubbez

 fb12:18:46 24.05.2021
ten copypaste z fuckbucku je mrtvej i bez addblocku. Nemat enkdo kopii?
 judovana

 Gratulace08:24:48 27.05.2021
Adame, velká gratulace!!! Pevně věřím, že to "po Adamovi" nebude jako s českým hokejem a fotbalem! Je nutné to maximálně využít a zatáhnout do kolotoče vrcholového sportu mlaďase, samozřejmě se všemi podmínkami, které k tomu patří!
 Richard LB

 Foto dne:
Patagonia
Bariloche, 8+
 Databáze cest:
Všechny cesty (191607)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Velmistr A Legenda XIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Ruck 5+ Müglitztal
Zuck 6 Müglitztal
Hörsaaleiterrippe 6- Müglitztal
Wie Feuer Und Wasser 5 Müglitztal
Nově komentované:
Levej 7B+ Vyhlídková Skála
Skoro Nic 5A Panský Les
Velmistr A Legenda XIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Territorial Pissing 6c+ Osoje - Čikola
Prva Ljubav 7a Osoje - Čikola

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Uprava stranky | Proč? | TR? | TR? | Re: jungZoban | Re: jungZoban | jungZoban | Re: Cha | Re | Re: Cha |

 Kde to vře:
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (14)
Skialpinistka Eva Matějovičová na zimní olympiádu nepostoupí (10)
Tragédie na Grossglockneru: obvinění z usmrcení z nedbalosti (9)
EP v ledolezení Utrech, Nizozemsko (6)
Mezinárodní lezecká federace IFSC mění jméno na World Climbing (6)
Beauty of Aurina (2)
JINGLE JAM vol. 7 - Christmas Edition (2)
Mistrovství ČR ve skialpovém sprintu vyhráli: (1)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (1)

 Nově v inzerci:
Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1122 
 Někdy ano 
 1107 
 Ne nepoužívám 
 1165 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.