LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší blbý než žádný jištění.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Žebříček
Cesty:
5.Štípek 11719
6. 11681
7.Mokroluský 11596
Bouldry:
5.Jungling 10628
6.Pochman 10625
7.Novák 10500
Hory:
26. 2726
27.Nehasil 2710
28.Málek 2682

Výsledky
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Deníčky
5734 lezců
1156797 cest
Nové přelezy:
Big Ben 9/9+
O Erastis 7b
La Napouse 7c+
Sofia 9+
Paragon 7C+
Ring Lock 7C+
Noel Chez 7b+
Genesis Xb
Hydra 7C+
Hantillio 9a

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tatranské vrcholy - Ivan Bohuš

Minulý týden jsem trávil na Zbojandě. Po týdnu lezení za perfektního počasí, jsme sestupovali v sobotu dopoledne do nížin a netušili jak vydržíme celý den u Alfonze. Naštěstí jsme se nachomýtli k oslavě 140 let Rainerovy chaty. Tam jsme v přítomnosti spousty tatranců strávili vysloveně příjemný den. Lidovka, na bendžo hrál výhradně české písničky muž jménem Bendžo, něžná fujara, guláš, závod horských nosičů. Lukáš T. a jeho sestra Pavlína (oba HK Vyšehrad) obsadili shodně 2.místo ve své kategorii. Pavlínu (Šlachu) dokonce přijali do Sherpa klubu. Ale teď to podstatné. Ivan Bohuš představoval svoji novou knihu „Tatranské vrcholy“. Knížka mě vysloveně nadchla. Pamětníci, kteří si pamatují časopis Krásy Slovenska, si určitě vybaví monografická vyprávění Ivana Bohuše st. o tatranských štítech. Tyto texty upravil, doplnil a souhrnně vydal jeho syn. Velmi pěkně zpracovaná publikace je věnována 46 tatranským štítům, vysvětluje původ jejich názvů, popisuje historii jejich dobývání. Najdete zde spoustu historických fotografií, textů.  Prostě tuto knížku by měl mít každý horolezec a turista ve své knihovničce. Cena cca 400 Sk. Samozřejmě ji dostanete u renomovaných prodejců podobné literatury a to nejen na Slovensku.

Petr Schnabl   [úpravy] 11:13 21.08.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 otázka11:48:02 21.08.2003
a je kniha na prodej a k nahlédnutí v nejmenovaném pražském knihkupectví pojmenovaném po nelétavém opeřenci v ulici pojmenované podle národního obrozence? případně kdy bude?
Lukas B.odpovědět 
 Re: otázka14:45:06 21.08.2003
Kniha je zatím k nahlédnutí v prodejně, mám zatím jen tu svoji, ale pošlou mi jich zopár tak během 10 dnů.
Petr Schnablodpovědět 

 Pochvala11:57:39 21.08.2003
Musim vas oba pochvalit, LukaseB za bravurni vyhnuti se skryte reklame a Petra za totez plus dobrej typ na jiste nadhernou publikaci. Cteni si o horach je dulezity, aby clovek vedel neco o historii a etice.
JirkaSodpovědět 
 Re: Pochvala14:48:47 21.08.2003
No možná, že by někde mohla být rubrika "Recenze". Sem tam někdo něco objeví a přečte (viz např. http://www.hkvysehrad.cz/pandora.html#top
Petrodpovědět 
  Re: Pochvala14:57:02 21.08.2003
Petre, na to mame "udelatko", normalne to napises jako strucny clanek, kdyz to bude delsi a stezejni a s ukazkou ci fotem, tak i jako hlavni clanek do leveho sloupce a pak se to priradi do kategorie "recenze" a pod kazdym jednotlivym clankem se pak vylistuje cely seznam danych recenzi.
 JirkaSodpovědět 
 Re: Pochvala19:09:15 21.08.2003
Jo pochvala, ale chudáci, co nevědí co je to za zvíře a nezajímaj se o historii:-))) Já to napíšu! Je to ....:-)))
Matyodpovědět 
  Re: Pochvala09:10:49 22.08.2003
tak ja to teda reknu ... je to :
albatros stehovavy (Diomedea exulans)
sidli ve stejnojmennem botelu, nabrezi ludvika svobody. obrozenec to byl jako remen, ucil madarstinu na vojenske akademii :)
KachnaCzodpovědět 

 ...knizka...16:34:33 23.11.2004
Koukam, ze uz jdu se svym prispevkem pozde...ale to neva..stejne chci jen podekovat za pochvalu knizky meho dedecka. Myslim si taky ze je skvela a ze ma mnoho stejne krasnych knizek. Muzete je sehnat v knihovnach, mne se to povedlo:). Mejte se krasne!!! dekuji!
tulcsiodpovědět 

 Foto dne:

Enis
 Databáze cest:
Všechny cesty (183979)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Boží Den 7A Dubské Skály - Údolí Peklo
Schmalzlos 7+ Hohe Wand
Rechter Nordweg VIIc Oybin
Mittlerer Nordweg VIIc Oybin
Ukloněná Spára IV Rájec - Ostříží Stěny
Nově komentované:
Letzter Meter VIIb Oybin
Letzter Meter VIIb Oybin
Zelený Čtvrtek 7 Svatý Jan
Hasta La Vic 7b Kalymnos
Ajo En Shit Pit 7B Děčínský Sněžník

 Nově v diskusi:
Re: stare lano | Re: stare lano | Re: stare lano | Re: stare lano | Re: stare lano | Re: Expreska | Re: stare lano | Re: stare lano | Re: Expreska | Re: Lezení Praha navijáky? |

 Nové komentáře:
H | Re: Respirator | Re: Respirator | cena | Re: Názor na logo | Re: ČHSS | Re: Názor na logo | Původní článek ze SRF | Názor na logo | Re: ČHSS |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (70)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (24)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (24)
Adam Ondra: trad cesta Lexicon za E11 na flash (8)
BoulderKontejner odstartoval naplno! (6)
FLYYRIDE Grindewald (6)
Zákaz lezení na Kozlovi (3)
Jazda Olympanov (3)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (2)

 Nově v inzerci:
Černé conversky | Hledám parťáka na lezení po horách (alpinismus) | Prstýnek | posilovací deska | La Sportiva AEQUILIBRIUM ST GTX | Wild Country Revo | Lezečky Ocún Diamond S - 42,5EU | Nález | La sportiva Miura 44 | Lano Roviště Hafty |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 319 
 Ne 
 396 
 Nevím 
 135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.