LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší starej horolezec, než mrtvej hrdina.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
42.Kohout 10165
43.Černík 10131
44.Kopáček 10113
Bouldry:
42.Skočdopole 9103
43.Chovanová 9100
44.Kalvas 9100
Hory:
10.Nešťák 5095
11.Hlahulek 4639
12.Procházková 4592

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5824 lezců
1189176 cest
Nové přelezy:
Návštěvní Xb
Rošáda 7C
Hydra 7C+
Nočný Spoj 8A
Nočný Prim 8A
Nočný Spoj 7B+
15 Snežnýc 7C
Gremlin Ha 8a
Kalytube 7b+
Le Vent No 8A

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mezinárodní závodní sezóna v boulderingu

smallV letošním roce nás čeká sedm závodů světového poháru v boulderingu, a jedno Mistrovství světa v německém Mnichově.

Začne se již tento týden ve Velké Británii – Birminghamu a za tři týdny v Rusku – Moskvě. Doufám, že jako obvykle stavitelé postaví silové bouldry, které budou sedět. Pak následuje dvouměsíční pauza na trénink. V půlce června jsou závody v Itálii – Fiera di Primiero, tam se závody konají ve městě, které je okolo 1000m.n.m. Je třeba přijet o chvilku dřív, abychom se aklimatizovali. Zde se bouldry vyznačují jako very hard již od kvalifikace, maximálně technicko silové bouldry.Třeba loni v kvalifikaci žen stačil jeden top na OS na postup do finále. Bouldry tam staví náš starý známý ze SP v Brně – A.Gniero. Po dvou týdnech následuje vrchol sezóny, a to Mistrovství světa v Německu – Mnichově. Pak následují další závody v Itálii – Bardonecchii, v USA – Salt Lake City, na září jsem v mezinárodním kalendáři objevila závody v Praze, takže to by byla paráda. Poslední závod sezóny se koná ve Francii – Firminy.
Nesmíme také zapomínat na Masters závody, tedy závody pro nejlepší závodníky, pozvané pořadateli dle jejich současné, někdy i minulé výkonnosti. Jedná se o tři závody, a to dva ve Francii – LÁrgentiére,  Grenoble a samozřejmě Rockmasters v italském Arcu.
Závody světových pohárů se lezou dvoukolově. Z kvalifikace postupuje vždy 12 nejlepších do finále. Leze se šest bouldrů za šest minut lezení i odpočinku. Jinak pravidla jsou skoro totožná s pravidly na českých pohárech. Pořadí se určuje podle počtu topů, dále pokusů na topy, počtu zón a pokusů na zóny.
Tento víkend bude v Praze 2. kolo č.poháru v boulderingu, bohužel tam nebudu, v tomto termínu je již SP v Birminghamu, na který jsem se nominovala za loňské výsledky - 11.m na ME v Leccu a 8.místo na SP v Německu – Erlangenu. Takže se těším, až zabojuji a poperu se s bouldry. Další nominovaní do naší České reprezentace budou známi až po 3.kole  č.poháru v Břeclavi. Takže se všichni pořádně namotivujte, bojujte na závodech, poperte se o umístění a Ti nejlepší, ať se těší na reprezentaci naší České republiky. Přesná nominační kritéria, která vypsal S.Vomáčko jsou k nahlédnutí na  http://www.horosvaz.cz/souteze/index.phtml?id=852.



Loňské ME v Lecco




Sauna boulder 2005


Ilustrační fota doplnil z archívu Lezec.cz

Helča L.   [úpravy] 07:09 17.03.2005Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 xxx a to si přečti18:58:23 17.03.2005
hele ty asi tec tvejch fotek moc nemáš žejo dyž dáš fotku do tvyho článku.
Martinodpovědět 
 Re: xxx a to si přečti19:14:07 17.03.2005
Ilustrační fota k článku zadal administrátor Lezce.cz, stejně jako smazal vulgární komentář. Autorka textu je zřejmě mimo síť, posílala to včera mailem na požádání Lezce.
Lezec.czodpovědět 
 Re: xxx a to si přečti23:13:32 17.03.2005
Vypadá to, že blbý a panic k tomu budeš nejspiš ty sám...utvrzuje mě v tom to, že Helču L. od vidění a slyšení znám a nemyslím, že by se chovala nějak špatně nebo přehlíživě k ostatním, když je na stěně "ta fakt dobrá", právě naopak. Sice takovou prezentaci jako v tomhle článku nemusím a článek mě nijak neoslovuje, ale to ani trošku neznamená, že to, co jsi napsal, by se dalo nazvat jinak slovní blitky zakomplexovaného chlapca...Neboj, dorosteš, přejde.
Fikejzodpovědět 
  Re: xxx a to si přečti23:14:22 17.03.2005
...nazvat jinak než...
Fikejzodpovědět 

 Dotaz19:03:48 17.03.2005
Když se závody v boulderování konají ve výšce okolo 1000 m, je třeba aklimatizace???? Wau:-/
Kateřinaodpovědět 

 Svetaky jsou open?07:53:37 18.03.2005
Kvalifikace na techto zavodech asi nejsou open, co? Ne, ze bych mel zajem, ale kdyby se nejaky mlady talent rozhodl na nejaky zavody vyrazit.
Prej zavody v Bardonecchii v Italii jsou super pripraveny a se skvelou atmosferou.
 jirkasodpovědět 
 Re: Svetaky jsou open?18:30:59 21.03.2005
Bude svěťák v Praze?
odpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187982)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sei Prophet 7- Zillertal
Blutige Spur 7 Meteora
Aragog 7 Bošické Skály
Sochár Um 7B Chtelnica
Nočný Primitív Low 8A Chtelnica
Nově komentované:
Crack In The Heart 6b Kalymnos
Moitié Quiche, Moitié Pizza 7c+ St. Léger Du Ventoux
Roky Erictson 7b Leonidio
Drž Se Vlevo 6 Skály Pod Barborkou
Kráľovná 4+ Súľov

 Nově v diskusi:
Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Jo | Re: Jo | Zadávání cest, přehled cest sektoru | Re: Jo | Re: Duplicita | Re: Jurčenko | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (27)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (6)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)

 Nově v inzerci:
Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové | Prodám jistítko ALPINE UP - Nové | otevřená příležitost k bezplatné půjčce | Malarone 250mg | práce | Sportovkyni pro život | Dřevěná lišta- Panťak | Bunda na Bleším trhu | koupim karabiny |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1617 
 50 dní v divočině 
 1114 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1433 
 Andrea 
 1157 
 Ashima 
 944 
 Barkley Marathon 
 971 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1028 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 906 
 Gálfy - Horský život 
 867 
 Jak se staví ledovec 
 850 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1227 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 994 
 Lezci z Manína 
 1033 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 891 
 Operace Nos 
 1013 
 Plamen nikdy nezhasne 
 900 
 Pohlednice z konce světa 
 1137 
 Pomíjivost ledu 
 876 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 907 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 911 
 Rhapsodia Corcontica 
 913 
 Sama 
 1065 
 Šampioni zlatého údolí 
 975 
 S lyžemi v oblacích 
 1179 
 Tenaya Traverse Challange 
 988 
 Tenkrát na východě 
 1166 
 Velká alpská silnice - 73 
 951 
 Za oponou velehor 
 1140 
 Zápasník Dee Dee 
 999 
 Životní výprava 
 1026 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.