LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5840 lezců
1193317 cest
Nové přelezy:
Gekón 11-
Rumová Smr 6B+
Celní Únik 7C
Rumové Ját 8A
Elektrické 7C+
Blue Sessi 8A
Trojan War 8A
Jedna Mozk 7C
Velkej Kou 8A+
Kouř 7C+

Stěny
Šutr - Liberec 17
Bongo Brno - Brno
Olberg lezecká stěna - Blansko

Prodejny
HORALSPORT - KLADNO
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
HUDYsport - Hřensko

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Trailer: boulder Soudain seul 9A (8C+)

Podívejte se na trailer ke vznikajícímu filmu o přelezu bouldru Soudain seul ve Fontainebleau navrženého původně za 9A, posléze shozeného na 8C+. Boulder vylezl letos v únoru Belgičan Simon Lorenzi. 

Na videu si lze všimnout dvou triků, o kterých se Simon Lorenzi po přelezu zmiňoval: použil tvrdé lezečky s dolepenou patou z jiných lezeček z měkké gumy, a pak si vystlal nákoleník brožovanou knížkou, aby mohl s malinko prodlouženou částí nohy lépe založit kneebar (koleno):



O přelezu jsme psali zde:

Simon Lorenzi navrhuje 2. bouldrové 9A na světě

O následném shození obtížnosti pak tady:

Nico Pelorson navrhuje shodit boulder Soudain seul z 9A na 8C+

Standa Holec   [úpravy] 07:44 15.10.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 8C+ A1???16:42:48 15.10.2021
Jojo jiste, 9A(8C+) ale s pridavkem A1 wole
odpovědět 
 Re: 8C+ A1???21:28:39 15.10.2021
to neni A1, ale Ab - kde b = brožurka.
Jarykodpovědět 

 Tohle nejde uznat.21:57:14 19.10.2021
Svařil jsem si takový udelatko z jäklu tak, aby mi to páslo na nožku, mám to vypolstrovany vytrhanymi listy z Bible (rozuměj Trénink sportovního lezce 1 a 2). V mé tajné oblasti jsem s tímto udelatkem prelezl (no spíše prerobotil) 17B/B+, možná jen 17B.
odpovědět 

 Foto dne:
Kanyon
Nothingman, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (188784)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Timpa Rossa 7a Siracusa
Cinnamon Girl 8- Olympos
Hastrmaní Kůže 7 Kotek
Velmistr A Legenda XIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Ruck 5+ Müglitztal
Nově komentované:
Levej 7B+ Vyhlídková Skála
Levej 7B+ Vyhlídková Skála
Skoro Nic 5A Panský Les
Velmistr A Legenda XIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Territorial Pissing 6c+ Osoje - Čikola

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: . | Re: ještě jedna připomínka | . | ještě jedna připomínka | Výkon skvělý, technické poznámky | Re: Ano, trvej si na svém | Re: Ano, trvej si na svém | Re: Ano, trvej si na svém | Re: Uprava stranky | Re: Uprava stranky |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (2)

 Nově v inzerci:
Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1200 
 Někdy ano 
 1172 
 Ne nepoužívám 
 1237 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.