LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Žebříček
Cesty:
13.Bulička 11056
14.Širůčková 11006
15.Smetanová 10972
Bouldry:
13.Danda 10159
14.Kučera 10125
15.Pařík 10125
Hory:
6.Zaoral 6412
7.Švihálek 6070
8.Černý 6007

Výsledky
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Deníčky
5734 lezců
1156704 cest
Nové přelezy:
Sofia 9+
Paragon 7C+
Ring Lock 7C+
Noel Chez 7b+
Genesis Xb
Hydra 7C+
Hantillio 9a
Přepište D 7C
High Heels 7c+
Miami Stea 7C+/8A

Stěny
HO Lokomotiva Beroun - Beroun 2
ZŠ TGM Otrokovice - Otrokovice
Boulderbar Flamendr - Kadaň

Prodejny
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
HOLAN SPORT - Praha 2
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Sbírka na rekonstrukci chaty Češka koča ve slovinských Alpách

Veřejnou sbírku na rekonstrukci a případně rozšíření chaty Češka koča ve Kamnicko-Savinjských Alpách ve Slovinsku vyhlásil Český odbor Slovinského planinského družstva 2017 při Klubu českých turistů. Sbírka bude probíhat do 31. prosince 2020.

Chata je pojmenována po tehdejší české sekci Slovinského horolezeckého svazu (Slovinsko planinarsko družstvo) z Prahy, která jí v roce 1900 postavila a otevřela. Začátkem sedmdesátých let 20. století byla zrenovována a modernizována, zachovala si však styl české lidové architektury, jak uvádí Wikipedie.

Vybrané prostředky budou využity po domluvě s obcí Zgornje Jezersko a partnerským Planinským družstvem Zgornje Jezersko pro rekonstrukce a evtl. rozšíření chaty, píše se na stránce ke sbírce na portálu alpenverein.cz, který se na akci podílí a kde jsou uvedeny další údaje mj. číslo transparentního účtu.

Češka koča



sth   [úpravy] 23:50 18.05.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 ?14:41:15 19.05.2019
Asi nejsem dostatecne patriot. Ale proc prispivat na chatu ve Slovinsku kde je vsude zakaz na vsechno a musim mit guida i na wc. A jeste tam posilat penize na chatu kde muzu spat se slevou? Unika mi neco?
Hele taky mam chatu v CHKO u piskovcovejch skal. Poslete mi penize?
odpovědět 
 Re: ?22:02:38 19.05.2019
Zeptej se na Alpenvereinu nebo KČT. Tato akce nemá s horolezci dohromady nic společného.
Martinodpovědět 

 Dnes máme se Slovinci společného málo.18:18:24 29.05.2019

Před více než 100 lety se Slovinci snažili zabránit pronikání německého vlivu do jejich hor a založili spolek s názvem „Slovinsko Planinsko družstvo“.- To mělo zabránit germanizaci slovinských hor. Aktivitu slovinského spolku sledovali stejně smýšlející „čeští alpisté“ a v červnu roku 1897 profesor Karlovy university, MUDr Karel Chodounský s asi stovkou přátel založili „Český odbor Slovinského planinského družstva“. V roce 1900 byla otevřena česká horská chata v Saviňských Alpách pod stěnami Grintavce (2558 m/m) ve stylu české chalupy, která byla pojmenována Češka koča. Další českou chatu Korytnickou koču postavil akademický kroužek Českého odboru v roce 1909 v Julských alpách na jižním úbočí Mangartu (2679 m/m). Tehdejší mladá generace „alpistů“ (Jiří Čermák, Viktor Dvorský, Karel Hlava, Vladimír Růžička) vytvořila  ve slovinských Alpách spoustu prvovýstupů.
Michael Beranekodpovědět 
 Re: Dnes máme se Slovinci společného málo.10:21:31 30.05.2019
Dnes máme se Slovinci už zase společného o něco víc. Kombinovaným členstvím v ČHS a PZS dosáhneme na stejné slevy na alpských chatách a pojištění, jako přes Alpenverein, máme na slovinských chatách stejné slevy jako Slovinci. A stejně jako na začátku vyvažuje spolupráce se Slovinci vliv Rakušanů a Němců v UIAA a EUMA.
Petrodpovědět 

 Foto dne:
Jeptiška
Údolní stěna, Xa
 Databáze cest:
Všechny cesty (183969)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ťažký Kútik 7+ Komjatná
Ťažký Kútik 7+ Komjatná
Höfi-express 7 Hochschwab
Yggdrasil 9 Frankenjura
Rozlejzák 6A Bor
Nově komentované:
Ajo En Shit Pit 7B Děčínský Sněžník
Noční Pták 9 Kapucínské Skály
Noční Pták 9 Kapucínské Skály
Konečník 7 Lomy Nad Velkou
Šílený Tanec XIa Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: stare lano | Re: Lehčí vícedélky | Re: Lehčí vícedélky | Re: Lehčí vícedélky | Re: Lehčí vícedélky | Re: Lehčí vícedélky | Re: stare lano | Re: Lehčí vícedélky | Re: stare lano | Re: Lehčí vícedélky |

 Nové komentáře:
cena | Re: Názor na logo | Re: ČHSS | Re: Názor na logo | Původní článek ze SRF | Názor na logo | Re: ČHSS | Re: ČHSS | Re: chyby konec? | Re: chyby konec? |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (70)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (24)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (22)
Adam Ondra: trad cesta Lexicon za E11 na flash (8)
BoulderKontejner odstartoval naplno! (6)
FLYYRIDE Grindewald (6)
Zákaz lezení na Kozlovi (3)
Jazda Olympanov (3)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (2)

 Nově v inzerci:
Hledám parťáka na lezení po horách (alpinismus) | Prstýnek | posilovací deska | La Sportiva AEQUILIBRIUM ST GTX | Wild Country Revo | Lezečky Ocún Diamond S - 42,5EU | Kouba Permon Biaxial vel.6 | Nález | La sportiva Miura 44 | Lano Roviště Hafty |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 308 
 Ne 
 379 
 Nevím 
 124 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.