LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pískař dá 10 m do kolen.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
28.Pelíšek 10491
29.Kolomazník 10382
30.Novotná 10365
Bouldry:
28.Šťastný 9675
29.Horáček 9675
30.Chytil 9600
Hory:
13. 5018
14.Sukačová 4926
15.Magič 4805

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5760 lezců
1169181 cest
Nové přelezy:
Megaline 8A
To Už Dopl 7C
Supernaut Xc
Vacuum 7b+
Diretta 7b+
People Mov 7b
Chachiment 7b
Psi Štěkaj 9+
Život To J XIb
Ortofrutta 7c

Stěny
Gejzír - Karlovy Vary
Gekon Boulder bar - Pardubice
ZŠ TGM Otrokovice - Otrokovice

Prodejny
HOLAN SPORT - Praha 2
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Sasha DiGiulian - 8c+

Sasha DiGiulianOsmnáctiletá Američanka Sasha DiGiulian vylezla cestu Southern Smoke 8c+ v Red River Gorge v USA.

DiGiulian se tak stala druhou ženou USA, která přelezla tuto obtížnost.  První byla Beth Rodden (2008, Meltdown 8c+, Yosemity).


Její partner Magnus Midtbo na svém blogu píše: "Jistil jsem hodně silných lidí, ale jistit Sashu v Southern Smoke, byl můj dosud nejpůsobivější zážitek. Pokud vím, tak to je druhé ženské 8c+ v USA. Vylézt tuto 70 krokovou cestu zabralo Sashe jenom 6 pokusů. Není moc žen s 8c+. Jestli počítám dobře, tak jich je pět: Bereziartu, Vidmar, Gros, Lavarda, Durif. Do oblasti Bob Marley jsme přišli pozdě odpoledne, kdy už tam byl stín. Po rozehřátí v 8b se Sasha v Southern Smoke "prošla", jako by to bylo 7a“.

Autorem Southern Smoke je Joe Kinder (2008), viz video dole. 



Zdroje:

www.magnusmidtboe.com

Simona    [úpravy] 06:29 21.03.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Sasha šikovná na Youtube10:42:42 21.03.2011
Na Youtube je s ní, a s další partičkou pěknej filmeček. "The Insiders" Výrobcem je ,jak jinak , Big UP. Stojí za zhlédnutí.
odpovědět 

 Jen bych to asi upravil11:58:50 21.03.2011
na Sasha DiGiulian....
odpovědět 

 škoda13:48:59 21.03.2011
Těšil jsem se na videjko s touhle roštěnkou a nic..
Rodpovědět 

 Sportrock17:20:06 22.03.2011
Na tuhle zabu jsme se chodili (teda, chodili jsme tam i lizt ty nase 5.9ky) koukat na umelku Sportrock v Arlingtonu, VA, a byl to vzdycky po vsech strankach moc hezkej pohled. Tak koukam, ze ji to leze cim dal lip.
Honzaodpovědět 

 video17:24:35 22.03.2011
Jeste video s touhle rostenkou:

http://www.youtube.com/watch?v=Ml-rxMwcaf0
Honzaodpovědět 
 Re: video22:59:05 22.03.2011
Krása, další pěkné videjo od Big up, hezký jazýček, dynamické pohyby, zajímavé chyty, šikovný slaňáky a jsem zvědavej co ještě vyleze ta malá holčina:)
 martanodpovědět 

 Foto dne:

SP Madrid 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (185426)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
666ml Zapomnianego Dżemu 7C+ Borowá Kopa
Zapomniany Dżem 7C Borowá Kopa
Szmatan 7C Borowá Kopa
666m.n.p.m. 7B+ Borowá Kopa
Megaline 8A Batorowek
Nově komentované:
Chachimente 7b Inferno
Chachimente 7b Inferno
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Život To Je Adršpach XIb Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: Grand Jorasses | Re: Grand Jorasses | Grand Jorasses | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: gratulace | Re: gratulace | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | gratulace | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Vibram gumex |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Pinch od Edelridu (12)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (9)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Solution | Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1754 
 Ne 
 2000 
 Nevím 
 1263 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.