LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Náčelník má vždycky pravdu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
51.Hebelka 9960
52.Černík 9956
53.Čech 9947
Bouldry:
51.Kollár 8853
52.Chochola 8853
53.Fišer 8850
Hory:
20.Punčochář 3751
21.Novotný 3598
22.Petr 3385

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5758 lezců
1168276 cest
Nové přelezy:
Follow The 10+
Stornello 9-
Jumper 10/10+
Žiletkář Xb
Camp 4 Xc
Ippolito 10-
Rychlá Smr 10-
Stornello 9-
Big Brothe 10
Götz Von B 9-

Stěny
Makak LBC - zrušena - Liberec
Vertigo lezecké centrum - Bratislava
Lezecká stěna Harcov - Liberec

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Štěpán Stráník: první boulder za 8B+

"O víkendu se nám se Štěpánem povedlo přelézt 8B+ v Rakousku, pro Štěpána jeho první 8B+," napsal mi dnes Martin Stráník. Zápis bouldru 8B+ na Lezci nemá moc lidí. Krom nich a Adama Ondry poslední rok nikdo, dříve ještě Rosťa Štefánek a Petr Resch.

Martin a Štěpán nám popsali, jaké to bylo.

Martin Stráník:

"V neděli brzká ranní vstávačka a pěkný den lezení v Rakousku v okolí města Krems. Po dopoledním začátku ve Spitzu se rozhodujeme prozkoumat Kremstal, máme info o tamních boulderech a hlavně se těšíme na velké převisy. Bouldery nacházíme hned, nejprve známého Silent Huntera a pak neznámé Fuse za 8B+. Čistej strop, řezky, tupej lokr a madlo na hraně, vypadá to dobře, silovka, která by nám mohla sedět, ale po prvních nálezech se ve stropě jen točíme dokola a nechápeme, co dělat. Špičky napřed vypadají slibně, ale jaksi nefungujou, až přicházím na to, že nejlepší je prostě zabrat a urvat to silou. Najednou je to jasný a za hodinku je posekáno! Štěpán se učí kroky trochu pomaleji, ale nakonec taky krokuje a dává nálezy, když už se vzdává, naladím ho na ještě jeden poslední pokus a nakonec posílá taky, jeho první 8B+, gratulace! Klasa softová, ale v porovnání s 8B ve Spitzu o level těžší."

Štěpán Stráník:

"V Kremstalu nejdřív nacházíme Silent Hunter, krásná skoro stropová jeskyň, a pak Fuse, čistý strop. Volba padá jasně na Fuse, co by nám mohlo sedět více, než zabrat v čistým stropě? Nejdřív s bráchou zjišťujem, jak vůbec zkrokovat a udělat druhý velmi silový krok a závěrečný přískok. Mně to skoro vůbec nejde, vypuštění noh a druhá pasáž zbrzdit pravou ruku se zdá nad moje síly. Brácha přichází na kroky a zanedlouho přelézá, čumím jak puk, ze začátku se to tvářilo nereálně! No už vím, jak by to mohlo jít, ale stále se mi to velmi těžce krokuje. Vlna, vývlav a přiskočení do spoďáku, to je kotel. Dávám solidní pokusy, ale vidím to, že si boulder připravím na příště, jelikož po hodině a půl se mi daří boulder vylézt na dvě části. Touha je ale silnější. Po pár pokusech se mi daří vše dokonale udělat a připadám si, jako by mě někdo řídil, nevím, jak jsem to dokázal udržet ten zatracený přískok do spoďáku, ( při krokování asi z 10 pokusů jsem ho udělal jen jednou!) nutno dodat, že při mě stáli snad všichni svatí, protože jsem se už viděl na zemi, pak nepokazit poslední krok, (silně už mi maximálka dochází) a jsme v madlech, neskutečný zážitek. Je skvělý, že jsem na to s bráchou zajel, lepší boulder jsem si nemohl přát. A jet sám, tak to vzdám po pár nálezech s tím, že je to moc těžký a ani to nezkrokuju. Psychika je holt někdy mocná. Přišlo mi to jinde, než ostatní béčka, ale všichni víme, jak vrtkavá klasa někdy je."

A tady jsou videa, jak to kluci lezli:

Martin:



Štěpán:



Zápis boulderu v databázi cest na Lezci:
Fuse

Štěpána a Martina sponzorují Singing Rock a Scarpa, Martina ještě Olymp Praha.

Více na jejich blozích:

martinstranik.blogspot.cz

stepanstranik.blogspot.cz


Martin a Štěpán Stráníkovi, sth   [úpravy] 15:00 13.02.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 gratulace22:40:01 13.02.2018
paráda hoši
Ar
odpovědět 

 Foto dne:
Brandenburger Haus
Ötztalské Alpy
 Databáze cest:
Všechny cesty (185131)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Route 6 6a Arco
Route 21 5b Arco
Route 32 6a+ Arco
Kombíčko 7B Sczytna
Maly Szu 7A+ Szczytna
Nově komentované:
Sweet Jane 6b Ceuse
Sortez-Moi De La L1 6c+ Ceuse
Quemando Bloques 7b Villanueva De Valdegovia
Himbajs Šůviks 8/8+ Velká
Cloister 7- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Nález | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Nález | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci |

 Nové komentáře:
rytířská zbroj | Re: Je to pánko | Inzerát | Re: Jirishanca | Re: gratulace klukům | Re: Dia stèna | Jirishanca | Re: Kudla dobrý! | neudělal vostudu!!! | Re: Dia stèna |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
SP v boulderingu Praha 2025 (22)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Pinch od Edelridu (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (8)

 Nově v inzerci:
Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana | Meindl Island MFS 45,5 | Prodám novou Švýcarskou dálniční známku na rok 2025 | Scarpa boty 38,5 | Bouldermatka Ocún Incubator | Prodám dětský univerzální velitelovy úvazek |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1717 
 Ne 
 1965 
 Nevím 
 1225 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.