LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   co žere zima ? fyzičku a morál...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
10.Širůčková 11409
11.H2 11216
12.Klapal 11126
Bouldry:
10.Novák 10500
11.Kopecký 10500
12.Popovský 10428
Hory:
5.Skopec 7324
6.Zaoral 6678
7.Černý 6626

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5764 lezců
1170732 cest
Nové přelezy:
Randa 8a+
Avanzi Di 8a+
Dorovnání 9+/10-
Leap Of Fa 7b
Alpecin Fo 9-/9
Men In Dre 9+
Ledovec 7C
Colosseum 7C
One Move 7c
Kompressor 8a

Stěny
Zubří - Zubří
K2-Poprad - Poprad
HK Ostaš - Police Nad Metují

Prodejny
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
HUDYsport - Ústí nad Labem
HORALSPORT - KLADNO

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Zápis z jednání výkonného výboru ČHS

z 29. srpna 2015 v Teplicích nad Metují

Níže odkaz na článek a zápis z jednání VV ČHS během Fesťáku v Teplicích, který se mimo jiné sešel i s předsedy oblastních vrcholových komisí.

Téma:
Setkání s předsedy OVK
Schválení vstupu nových spolků do ČHS
Kombinované členství ČHS – ÖAV na rok 2016
Pomoc Nepálu postiženému zemětřesení
Úprava vnitřních předpisů ČHS, úkol trvá
Kontrola projektů komisí
Hospodaření ČHS
Evidence příjmů ČHS a jejich daňové dopady
Rámec pro přípravu rozpočtu ČHS na rok 2016
Facebook ČHS
Ročenka ČHS 2015
Partneři ČHS na 2016
Soutěž o fotografii na PF ČHS
Rozšiřování knihovny ČHS


Odkazy:
Článek na webu ČHS
Zápis z VV č. 12/2015 ke stažení v pdf

Lezec.cz   [úpravy] 15:00 02.09.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Kombičlenství15:42:29 04.09.2015
Zajímavý je bod, který se týká kombinovaného členství. ČHS se údajně snažilo vyjednat rovné podmínky pro všechny poskytovatele kombičlenství v ČR. Ale to se nepodařilo. Tak jsem zvědav, jestli se dohoda s cetovkou ALPY prodlouží, nebo dojde k nějaké změně a dostanou šanci i ostatní poskytovatelé. Přeci jenom, 2000 lidí, o které díky kombičlenství vzrostl počet členů ČHS, je škoda přijít. Vynásobímeli si 2000 x příspěvek MŠMT na člena (166,- nebo více?), tak se dostaneme minimálně na částku, která pokrývá gáži předsedy Svazu.
Zvědavýodpovědět 
 Re: Kombičlenství21:56:48 05.09.2015
Zajímavé, jak kauza kombinované členství s dotovaným Alpenvereinem od Alpy s.r.o. nechává nyní komentátory bez povšimnutí. Přitom Rakušané zřejmě nyní vyslali jasný signál, že podobné chytračení, co předvedlo vedení ČHS minulý rok, už nechtějí vidět. A to i za cenu možného poklesu členů v jejich spolku, ikdyž toto je s otazníkem. Jisté je, že pokud budou mít všichni prodejci Alpenvereinu u nás stejné podmínky, tak to povede k nějakému poklesu členů ČHS. Otázkou je, zda ČHS nemá na to nabídnout jiné benefity, než pseudobenefit "akce" na členství v Alpenvereinu. Vedení ČHS se snaží, nicméně většina jejich akcí má dopad na malé procento jejich členů, stačí sledovat web svazu. No tak uvidíme, co bude dál ?
PPodpovědět 
  Re: Kombičlenství10:11:02 07.09.2015
K úbytku členů AV to nepovede. To by to muselo být finančně obráceně. Když budu platit několik tisíc za AV, tak za dvě stovky si k tomu to ČHS vezmu. Ale když budu platit pár stovek ČHS, tak tři tisíce za AV si k tomu doplácet nebudu, pokud ho nebudu potřebovat. A naopak platí, že když potřebuji a koupím si AV, že obvykle ČHS nepotřebuji, jezdím lézt ven.

Spíše je zajímavé pozorovat, jak se snižují příjmy a jak svaz má méně, než bylo plánováno. A třeba právě z členských poplatků. Navzdory té akci s AV a kombičlenstvím je platících členů méně? Co je důvodem? K tomu nižší peníze od partnerů, méně dotací... Zato výdaje jsou v "souladu s očekáváním".

Panu Budskému bylo uloženo situaci "monitorovat", ale neměl by někdo nezávislý zhodnotit, co je za úbytkem a jak to zastavit a obrátit? Aby to profi vedení mělo vlastně koho vést...
odpovědět 

 facebook, to jsou mi teda problémy :-(09:53:31 07.09.2015
čekal bych teda (speciálně v Teplicích), že je bude trápit porušování pravidel pro lezení na pískovcích.
odpovědět 
 Re: facebook, to jsou mi teda problémy :-(10:16:01 07.09.2015
To netrápí nikoho, protože to má nulový význam pro rozpočet. Kdežto FB a různé akce mohou mít příznivý vliv na partnery a tím i na příjmy.
Možná je na čase si zvyknout, že ČHS je komerční organizace a hlavním zájmem jsou finance. Vše ostatní jsou podružné záležitosti. Je to napsané blbě a tvrdě, já vím, ale je to tak. Když zakážou v Teplicích ochranáři lézt na nějaké věži nebo v nějaké oblasti, nic se nestane, většina členů to ani nezaznamená. A místní si to stejně nějak vyřídí sami. Ale když nebudeš zajímavý pro sponzory nebo dostaneš méně na dotacích, je to problém pro chod celého svazu.
odpovědět 

 Foto dne:

MS mládeže v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (185600)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Svanslös 6a Bohuslän
Dlutchara 5c Bohuslän
Höstsonaten 6b Bohuslän
Pravý 6B Panský Les
Levý 6C Panský Les
Nově komentované:
Boulder A Bordel 8- Srbsko
Bohatým Mával 7 Bošické Skály
Převislá 7- Bošické Skály
Převislá 7- Bošické Skály
Pětistrunná Varianta VIIIb Prachov

 Nově v diskusi:
Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Kavčí lom | Re: Kavčí lom | Re: Kavčí lom | Re: Kavčí lom | Re: skály pro děti | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming |

 Nové komentáře:
Re: zbabělec | Re: zbabělec | Re: zbabělec | zbabělec | BoSý | Re: Normálka | Re: vysledky | Re: Normálka | vysledky | Re: Technická pzn. |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Climb Norway, lezecký průvodce Norsko | Climb Norway, lezecký průvodce Norsko | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 | eathered Friends Volant péřová bunda XXL | Ocún Striker 38,5 | Horský vůdce | Statická a dynamická lana | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 360-520 Kč/hod 76 000 až 89 000/M |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1868 
 Ne 
 2137 
 Nevím 
 1373 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.