LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když nevíš kudy dál, tak namáguj.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12650
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
1.Groš 7968
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5746 lezců
1164320 cest
Nové přelezy:
Zkrat Xc
No Name 10-
Tisíc A Je 10-
Glücksschw 9
Zwickmühle 8+/9-
Finger In 9
LSD 9/9+
Populär 9+
Speedy Gon 9
Fear The P 8a

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

BigBoulder Open 2014 proběhne 5.dubna

Praha Vysočany

Seriál internetových žebříčkových závodů s lanem vyvrcholil 22. a 23. února závodem BigWall Open 2014. V říjnu 2013 jsme boulderistům slíbili uspořádat podobný závod i v boulderingu. Slib splníme.

Co nesplníme je však termín. Námi (již v říjnu ohlášený termín) na půli března se totiž kříží s jiným závodem, a tak jsme se rozhodli ustoupit a přesunuli jsme závod na 5. 4. 2014.

Teď už k samotnému závodu. Naší hlavní motivací je, abyste si dobře zalezli a strávili příjemnou sobotu. Proto pro vás v kvalifikaci připravíme minimálně 20 nových boulderů v obtížnostech od v3 do v10, na jejichž přelezení budete mít čas od 8.00 do 13.00 hodin. Přihlásit se můžete v sobotu od 7.30 přímo na recepci BigWallu. Přihlášení je možné i v průběhu kvalifikace (třeba v 12.55, jen musíte počítat s tím, že budete mít málo času na přelezení všech boulderů). Rádi bychom vás však požádali, abyste se využili možnost online registrace na www.big-wall.cz. Nám to pomůže při organizaci závodu a vy získáte slevu na startovném.

Online registrace je možná do 1. 4. 2014 včetně. Pozor! Online registrace je platná pouze při současném zaplacení zlevněného startovného buď v recepci BigWallu, nebo bankovním převodem. Poslední možný termín zaplacení startovného je 1. 4. 2014.

Startovné při registraci do 1. 4. 2014 ………………………………………. 150 Kč

Startovné bez předchozí registrace …………………………………………. 200 Kč

Při registraci obdržíte kartičku, do které si budete zaznamenávat svoje výkony. Budou se hodnotit přelezy stylem flash nebo sólo. Body získáte za dosažení TOPu. Kvalifikace bude probíhat bez rozhodčích. Každý závodník si sám počítá a zaznamená počet pokusů na každém boulderu. Počet pokusů na vylezených boulderech bude vedlejším kritériem pro určení konečného pořadí v případě shodného bodového zisku. Rozhodující bude bodový zisk z vašich deseti nejlépe bodovaných přelezů. Počet přelezů (v případě shodnosti bodů) se vám bude také počítat pouze z deseti nejvíce bodovaných přelezů. Pro případ protestů se bude průběh celého závodu zaznamenávat na videozáznam. Bouldery jsou bodově ohodnocené stejně jako na našem internetovém žebříčku.

Z kvalifikace postoupí šest nejlepších závodníků do finále. Ti budou doplněni o závodníky, kteří se nominovali z měsíčních závodů BW boulder série.

V listopadu se nominovali: Martin Spilka a Linda Gundová

V prosinci se nominovali: Vláďa Kratochvíl a Tereza Pavelcová

V lednu se nominovali: Jirous Přibil a Jiřina Čechová

V únoru se nominovali: Martin Kremer a Kateřina Záhorová

Finále začne v 16.00 hod, poleze se stylem OS. Finalisté a finalistky polezou současně. Takže se bude jistě na co dívat.

Po skončení finále proběhne vyhlášení vítězů. Podobně jako v BigWall Open vyhlásíme nejdříve vítěze kategorie Hobby (prvních pět nepostupujících do finále) a kategorie Elite (prvních pět finalistů).

Vítězové obdrží poukázky na nákup zboží v prodejnách sítě HUDY v hodnotách:

Kategorie HOBBY

  1. místo (muži)

2000,-

  1. místo (ženy)

2000,-

  1. místo (muži)

1500,-

  1. místo (ženy)

1500,-

  1. místo (muži)

1000,-

  1. místo (ženy)

1000,-

  1. místo (muži)

500,-

  1. místo (ženy)

500,-

  1. místo (muži)

300,-

  1. místo (ženy)

300,-



Kategorie ELITE

  1. místo (muži)

4000,-

  1. místo (ženy)

4000,-

  1. místo (muži)

3000,-

  1. místo (ženy)

3000,-

  1. místo (muži)

2000,-

  1. místo (ženy)

2000,-

  1. místo (muži)

1000,-

  1. místo (ženy)

1000,-

  1. místo (muži)

500,-

  1. místo (ženy)

500,-



I při bohaté nabídce ostatních boulderových závodů a jarního lákání k lezení venku si myslíme, že BigBoulder Open 2014 bude stát za to a že zahájí tradici, ke které se budeme každý rok rádi vracet. Tak určitě přijďte, ať jste u toho.












Rak   [úpravy] 21:45 09.03.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

?
 Databáze cest:
Všechny cesty (184752)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Frycek Smetana 6c+ Szczytnik
Barack Obamania 7a/7a+ Bionnassay
Manon Des Sources 6c Bionnassay
Tomawak 6b+ Montdauphin-Fort
Yellow 6b Montdauphin-Fort
Nově komentované:
Intergalaktické Substance IXc Ostaš
Finger In Harmonie 9 Frankenjura
Opičí Krok VIIb Tisá - Velké Stěny
Díky Bohu VIIc Křížový Vrch
Finger In Harmonie 9 Frankenjura

 Nově v diskusi:
Expreska na Saxifraga, Stará Saxi | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: Grand Canaria | Re: Grand Canaria | Re: Studenské skály nález karabin | Re: Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase |

 Nové komentáře:
Král Krasu | Re: Otazka | Re: Otazka | Re: Otazka | Re: ach ty titulky | Otazka | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: Velká gratulace! |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (76)
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)

 Nově v inzerci:
Rychlá půjčka bez doložení příjmu v České republice | Černé dioptrické brýle (KEEN | Síte | Theory 44,5 | Jistítko pod Starostovou | Statická a dynamická lana | Puškáš - Tatry | Gabrielka - friendy a ballnuty | Vklíněnce v Ádru | Grand Canaria |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1537 
 Ne 
 1783 
 Nevím 
 1065 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.