LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
8.Nespoutaný 11506
9.Stráník 11427
10.Širůčková 11284
Bouldry:
8.Danda 10506
9.Novák 10500
10.Kopecký 10500
Hory:
28.Kulajta 2726
29.Nehasil 2710
30.Malý 2695

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5753 lezců
1165845 cest
Nové přelezy:
Pražskej V Xa
Duna XIa
Minisex 7C
Chameleon 9+/10-
Doldy Bast 9
Da Pazzo V 7c
Velkej Bej 9
Unplugged 8+/9-
Festivalov XIa
Minisex 7C

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Silvestrovské Hejnice podvacátédruhé

Závody s nejdelší historií, která se začala psát již roku 1990, se konaly v tradičním termínu 29.prosince na umělé stěně v tělocvičně základní školy v Hejnicích.

Oproti minulým ročníkům jsme zaznamenali větší počet závodníků ve všech kategoriích; o tom, jestli to bylo kvůli zájmu o závody nebo proto, že počasí nebylo jiným aktivitám nakloněno, radši nešpekulujeme.....Do čtyř kategorií se letos vešlo celkem 56 závodníků, někteří (hlavně dívky) využili možnosti a startovali ve dvou kategoriích.

Na mírně převislý profil se stropem a tradičním trámem, zdejší specialitou, byli jako první vypuštěni chlapci do 15 let. Nejdále v trámu se dostal a zvítězil Vojta Trojan (Komorní výtah Liberec). Stejná trať poté čekala i dívky. Jako první lezla Šárka Hvězdová (Jablonec) a její výkon už žádná jiná slečna nepřekonala.

Na ženy čekala cesta se silovým začátkem, závěr byl ale opět specifickou záležitostí ve stopu a na trámu. Jako v minulých letech  si s cestou nejlépe poradila Eliška Karešová (Komorní výtah Liberec),  převisy jí nedělaly problémy a jako jediná dolezla až několik chytů před závěr.

Kvalifikace pro 27 mužů byla letos pohodovější, aby se chlapi před finálem optimálně rozlezli. A tak do finále postoupil historicky největší počet TOPařů - celkem 17!  K prodloužení finálové cesty byl na začátek zařazen boulderový traverz, který dva borce setřásl hned na začátku. Pak následoval první  převis a strop,  kde končili další, ale řešení se hledalo až v posledních chytech před topem. Loni třetí Honza Zíma (Liberec) měl natrénováno nejvíce, o kousek za ním skončili Martin Klemsa (HO Loko Teplice) a  Petr Havrda (Lomnice nad Popelkou). O pohodu závodníků i diváků se staral dobře zásobený bufet.

Tak zas 29.prosince.....

Kompletní výsledky najdete na www.horohejnice.webzdarma.cz.

Děkujeme našim sponzorům:
HUDY Sport Liberec
HUDY Sport Jablonec n. Nisou
TRIOP Fryšták
SALTIC, Zlín
VAR, Jablonec
MAKAK, Jablonec
ALB forming, Telnice
SALEWA, Benešov u Semil
..a hejnickým podnikatelům, jmenovitě :
FOLDA s.r.o.
Řeznictví Klouček












Kaspíny   [úpravy] 10:26 05.01.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Závody12:34:31 07.01.2012
Hezký závody, dobrý ceny, skvělej bufet....
účastníkodpovědět 

 pozdrav21:41:20 08.01.2012
Díky za parádní akci, opět jste nezklamali a jednalo se o dobrý kulturní zážitek! Mějte se a zase za rok!
Tomáš"tříska"Benešodpovědět 

 Foto dne:
Trebenna West
 Databáze cest:
Všechny cesty (184928)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Duna XIa Adršpach
Zinnfiziert 6+ Tre Cime Di Lavaredo
Océano Naranjo 6c Zervreilahorn
Varianta Přes Nos 6 Skály Proti Dívčímu Kameni
Božská Kája VIIc Čížkovy Kameny
Nově komentované:
Budvarka 7 Skály Proti Dívčímu Kameni
Tajná Mise 6B+ Ostaš
Triáda 6A+ Zvůle
Der Lange Weg 7 Gosaukamm
Der Lange Weg 7 Gosaukamm

 Nově v diskusi:
Re: Pomluva | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Oprava | Re: Pomluva | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Studenské skály nález karabin | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Studenské skály nález karabin |

 Nové komentáře:
Re: Cesta z města | Re: Cesta z města | šišmarjá | Re: Choceňskej námrdelník | Re: Paráda! | Paráda! | Re: Řezník ze sklepa... | důkaz | Re: Kvalita skály | Re: Parohy |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (83)
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (15)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
SP v boulderingu Praha 2025 (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
SP v boulderingu Praha 2025 (8)

 Nově v inzerci:
Gemma | dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry | Helma Black Diamond | Maglajzáky | Scarpa drago |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1620 
 Ne 
 1873 
 Nevím 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.