LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdo mělce zakládá, hluboko padá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8357
2.Y 8126
3.Groš 7968

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5765 lezců
1171373 cest
Nové přelezy:
Ortofrutta 7c
Closin’Tim Xa
Schnakenpe 9+/10-
Ortofrutta 7c
Empi Uchi 8+/9-
Roľník 9+
Ortofrutta 7c
Lila Pause 9-
Maratona 8b
Nouvelle D 7c

Stěny
SQUASHPARK Cibulka - Praha 5
Lokal Blok - Praha 5
ZŠ Choceň - Choceň

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
Rock Point - OC Nisa - Liberec
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) je v C3 a chce jít do C4

Česká expedice na Muchu Chhish (Muču Kiš, 7475 m) v Karakoram v Pákistánu, která se potřetí pokouší vylézt na tuto doposud nezdolanou horu, se hlásí z pokusu o vrcholový výstup. Včera se dostala do C3 v 6300 metrech a dnes chce jít založit C4 na hlavní hřeben, kde ještě nikdy "nebyl nikdo". Informuje o tom na expedičním Facebooku:

"Jsme v C3! Po 7 hodinách jsme udolali ten hnusný travers který nám dělal vždy masivní problémy. Ani dnes to teda nebylo za hubičku. Stany máme pod převislým zarampouchovaným převisem jako před dvěma lety s Tomem. Výšku nám to ukazuje 6300m. Zítra ráno vyrazíme založit C4. Chtěli bychom ho situovat na hlavním hřebenu. Tam jsme ještě nebyli…tam ještě nebyl nikdo."

Viz:



Expedice se o prvovýstup pokoušela už v letech 2021 a 2020. Letos jsou členy výpravy Pavel Kořínek - Kořen, Tomáš Petreček, a výše zmínění Radoslav Groh - Radar a Pavel Bém.


Předevčírem dolezli do C2, kam se vypravili ze základního tábora po 6 dnech, kde čekali ne dobré počasí:

Viz předchozí posty na Facebooku:



a



Předchozí zprávy o letošní expedici na Lezci:

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) je v základním táboře

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) má za sebou aklimatizaci

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) vyrazila na 3. pokus


Standa Holec   [úpravy] 07:32 13.07.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 ?09:21:43 13.07.2023
To za nima přiletěl vrtulníkem Spiderman?
odpovědět 
 Re: ?10:45:51 13.07.2023
To ne, voni maj normálně mezi jednotlivými tábory zajištěnou kyvadlovou dopravu helikoptérama. Platí tam Opencard, takže je to v pohodě.
-U-odpovědět 
  Re: ?13:30:32 15.07.2023
Neee to mají z těch všech dotaci co na to Petrecek čerpá z MSK.
Piskomil odpovědět 
  Re: ?13:30:34 15.07.2023
Neee to mají z těch všech dotaci co na to Petrecek čerpá z MSK.
Piskomil odpovědět 
 Re: ?10:52:20 13.07.2023
To patrně bude fotka z aklimatizace, kdy si Pavel Bém, jak je u něj zvykem, oprašoval základy urgentní medicíny ze studií.
Co vím tak po zemětřesení v Nepálu takto zachránil pěknou řádku domorodců aniž by se s tím sám někde chlubil. Byl však u toho viděn našinci, kteři to na něj práskli. Má však štěstí, že má tak mizernou mediální pověst a tak jej nikdo neotravuje cenami fair play a má tak klid a nikdo se na jeho skutcích nepřiživuje.
odpovědět 

 Foto dne:
Purgatorio
Il Paradiso Non Puo Attendere, 7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (185651)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Gela Kombination 6b Grimsel
Dogma 7A Bohuslän
Första Arêten 6C Bohuslän
Andra Arêten 6A+ Bohuslän
Kapten Krok 7A Bohuslän
Nově komentované:
A Cukříček Navíc VI Prachov
Rosaly Va A Far La Spesa 7a+ Falesia Dimenticata
Mastná Huba 6 Zábrdský Mlýn
Tiramisú 7c+ Falesia Dimenticata
Tiramisú 7c+ Falesia Dimenticata

 Nově v diskusi:
Re: Sportovky Schladming | Re: Kavčí lom | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Kavčí lom |

 Nové komentáře:
Re: BoSý | D | Re: Krása | Jo, jo | Re: BoSý | Re: zbabělec | Re: zbabělec | Re: zbabělec | Re: zbabělec | zbabělec |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
Edelrid Loopo air M | Testarossa starý model | Climb Norway, lezecký průvodce Norsko | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 | eathered Friends Volant péřová bunda XXL | Ocún Striker 38,5 | Horský vůdce | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1971 
 Ne 
 2260 
 Nevím 
 1473 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.