LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8357
2.Y 8126
3.Groš 7968

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5764 lezců
1170716 cest
Nové přelezy:
Randa 8a+
Avanzi Di 8a+
Dorovnání 9+/10-
Leap Of Fa 7b
Alpecin Fo 9-/9
Men In Dre 9+
Ledovec 7C
Colosseum 7C
One Move 7c
Kompressor 8a

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mára Holeček a Zdeněk Hák zahájili expedici na Chamlang (7319 m)

Mára Holeček a Zdeněk Háček Hák zahájili v Nepálu expedici s cílem vylézt novou cestou na sedmitisícovku Chamlang. O expedici Mára informuje na sociálních sítích. Naposledy se ozval včera z Namche Bazaaru poblíž hory. Chamlang (nebo Čamlang) má 7319 m a leží nedaleko Makalu.

O Márově plánu lézt na Chamlang jsme informovali loni v listopadu zde: Mára Holeček: příštím himalájským cílem bude Chamlang


Zde je Márúv příspěvek s horizontem nepálských velehor. Chamlang by měl být kopec napravo. Zleva je na obrázku  Lhotse, zhruba uprostřed Makalu:
View this post on Instagram

🌏Expedice.... Nepál 2019🌏 Je to ta kráska vpravo.😉 No jo, jen jedno slovo, jako láska. Každému bez rozdílu někde v duši rozbrnká strunku. Jistě má spousty podob a i různou důležitost pro naše další kroky v životě. Ale, z čeho se tvoří. Co je pouštědlo, chuťových pohárků, líbivosti obrazů, příjemného sametového doteku, vůně rozkvetlých luk a hladivé harmonie pro ušiska. Jistě, nad vším kraluje mysl. Tam se vytváří žádostivost našich představ. Uvědomil jsem si to při čtení dětský pohádek, kde princ chce zachránit krásnou princeznu a ona na druhou stranu chce být vysvobozena švarným junákem od krvelačného draka. A tam je zakopán pes, jelikož v dětském tělíčku není ještě žádná zkušenost, přesto představivost vykresluje, jaké to bude, až… Jedna děsivost my z toho vyplývá, že do čisté mysli se dá implantovat i zvrácenost. Neboli, můžete brát žhavé uhlíky a vydávat je za chladné, jíst cosi, od čehož se ostatní odvrací a tak dále. Však otočím pohled druhým směrem. Přeskočím pár let dospívání a ocitám se před láskou, která mi padla z nebes do oka, hned při prvním brouzdání krásným Nepálem. Přiznejme si, je spíše již zralou dámou, s věkem bezmála tohoto světa. A věřte, nikdy jsem jí do té doby neviděl, přesto to bylo…to ono. Představa se objevila daleko dřív, při listování knih, kdy se v hlavě vytvářel obraz společně s utínáním hlav drakům a bojem o srdce princezen. Ten až při pohledu na ní, najednou vystoupil z mlhy stínů a přesně usedl, jak zadek na hrnec. Takže jupí, že. Mělo to jeden háček, měl jsem ostýchavost a obavy se k ní přiblížit. Nesmělost pramenila z jediného, jsem dostatečně připraven prolézt tímto směrem jejímu vršku, mám vůbec šanci uspět. Vím, že za špatným krokem, či rozhodnutí čeká jen odchod na věčnost, což je cena, kterou rozhodně nemám chuť platit. Takže jsem hoden ucházet se o ní…? A jsem ochoten podstoupit nadcházející martyrium. Od té doby oběhlo dalších osmnáct let, kde čas neubral ani ždibeček z počátečního okouzlení......více na www.marekholecek.cz a www.facebook.com/MarekHolecek.cz #maara#marekholecek #pronasledujsvesny #followyourdreams #suunto#goalzero @mammut_swiss1862 @mercedesbenzvans_cz @hudysport @conseq.cz @devoldczsk @jetboilczsk

A post shared by Marek Holecek (@marekholecek) on




Chamlang:










sth   [úpravy] 12:29 01.05.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Good Luck03:58:17 03.05.2019
Hodne Horskeho Stesti Hovada ! Zdar a Silu
Jirka Malyodpovědět 

 Přání15:31:03 03.05.2019
Hodně štěstí. Nechť místní bohové stojí při vás.
Jirkaodpovědět 

 básník13:11:09 04.05.2019
Respekt k Márovi, hodně štěstí, hora krásná. Jen ty sáhodlouhé nadýchané popisy........
Petrodpovědět 

 Foto dne:

MS mládeže v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (185600)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Svanslös 6a Bohuslän
Dlutchara 5c Bohuslän
Höstsonaten 6b Bohuslän
Pravý 6B Panský Les
Levý 6C Panský Les
Nově komentované:
Boulder A Bordel 8- Srbsko
Bohatým Mával 7 Bošické Skály
Převislá 7- Bošické Skály
Převislá 7- Bošické Skály
Pětistrunná Varianta VIIIb Prachov

 Nově v diskusi:
Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Kavčí lom | Re: Kavčí lom | Re: Kavčí lom | Re: Kavčí lom | Re: skály pro děti | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming |

 Nové komentáře:
Re: zbabělec | Re: zbabělec | Re: zbabělec | zbabělec | BoSý | Re: Normálka | Re: vysledky | Re: Normálka | vysledky | Re: Technická pzn. |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Climb Norway, lezecký průvodce Norsko | Climb Norway, lezecký průvodce Norsko | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 | eathered Friends Volant péřová bunda XXL | Ocún Striker 38,5 | Horský vůdce | Statická a dynamická lana | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 360-520 Kč/hod 76 000 až 89 000/M |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1868 
 Ne 
 2137 
 Nevím 
 1373 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.