Pod Grossglocknerem se zřítil vrtulník. Při manévru u země začal nekontrolovaně rotovat, vrtulí vzal o skálu a skončil na boku. Přestože na videu vypadá nehoda hrozivě, skončila bez obětí.
Video: Hansjörg Auer 3 big wally v Dolomitech free solo za den
Krátké video, jak Rakušan Hansjörg Auer leze loni v srpnu během jednoho dne 3 velké stěny v Dolomitech free solo a mezi výstupy se dolů snáší malým paraglidem, se objevilo nově na Youtube.
Barbara Zangerl si lehce zranila páteř při DWS pádu ze 17m
Rakouská top lezkyně Barbara Zangerl si lehce zranila páteř při nešikovném doskoku z výšky 17 metrů do vody na nedávných závodech Psicocomp DWS v Salt Lake City v USA. Zveřejnila k tomu video s pádem.
Jakub Konečný skončil v pátek 18. v semifinále závodu Světového poháru v lezení na obtížnost ve francouzském městě Briançon. V sobotu pak vyhráli Romain Desgranges (FRA) a Janja Garnbret (SLO).
Adam Ondra už ve Flatangeru trénuje na nové bouldrovce
Adam Ondra už v norském Flatangeru trénuje na nové bouldrovce, kterou mu postavil jeho manažer Pavel Blažek ve stodole v lezeckém kempu u skal, kde Adam nacvičuje možná budoucí nejtěžší cestu světa Project Hard 9c.
Marek Holeček se ozval v dalším příspěvku, který včera zveřejnily Lidovky.cz, že kvůli počasí přerušili pokus o prvovýstup na Gasherbrum 1 a sešli se Zdeňkem Hákem do základního tábora. Silné ukrajinské družstvo, které o den dříve vyrazilo do Márovy linie, je už také dole a na hoře končí.
Adam Ondra: kvůli nachlazení přestávka v Projektu Hard
Adama Ondru zastavily na týden nachlazení a kašel od nacvičování v linii Project Hard 9c, možná budoucí nejtěžší cesty světa. Na Instagramu informoval, že to není nic vážného, ale je to frustrující.
Top lezec Francouz Seb Bouin, je stejně jako Adam Ondra a další světová špička v norském Flatangeru a pokouší se zkrokovat poslední těžké pasáže cesty MOVE 9b/+ od Adama Ondry. Tady je video a Sebův komentář k progresu, který Lezci ke zveřejnění poskytl jeho sponzor Tendon:
Pod Grossglocknerem se zřítil vrtulník. Při manévru u země začal nekontrolovaně rotovat, vrtulí vzal o skálu a skončil na boku. Přestože na videu vypadá nehoda hrozivě, skončila bez obětí.
Přihodila se v úterý 1. srpna večer u vysokohorské chaty Erzherzog-Johann-Hütte ve výšce asi 3400 m. Helikoptéra nakládala muže, který si stěžoval na bolesti na prsou s podezřením na infarkt.
Podle pilota lomcovaly s vrtulníkem těsně nad zemí poryvy větru. Helikoptéra se naklonila, začala rotovat stále rychleji a pilot nad ní ztratil kontrolu.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.