LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jištění zdržuje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
5.Štípek 11769
6.Stribrny 11750
7.Širůčková 11728
Bouldry:
5.Stráník 10800
6.Pochman 10675
7.Jungling 10625
Hory:
13.Šuraba 4132
14.Abt 4062
15.Hess 4058

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5828 lezců
1190570 cest
Nové přelezy:
Du Miel En 7c
Big Island 8C
Poor Cow 7b
Lucidní Se XIa
From Dark 8B+
Dark Sakai 8B
The Left H 8A+
From Darkn 8A
The Bizarr 8A+
The Right 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Radan Švec Ged. - Wand

10. výročí

Před několika dny (28.7.) tomu bylo přesně deset let, co se Radan Švec zřítil na Matterhornu.

 
Šedivý den a kapkami nasáklé nebe, jako by nás chtělo odradit od vybalení lana. Stěny však byly suché a tak se nám nakonec podařilo zalézt si, poznat nové pěkné skály a vzdát hold kamarádovi.

Pěknou stěnu Radanovi udělali. Jmenuje se po německu Radan Švec Gedächtnis-Wand a naleznete ji nad Elgolffteinem přímo nad malou vesnicí Mostviel. 
Na stěně je sedm cest z toho čtyři opravdu krásné, poměrně dlouhé cesty. 


Radan Švec

foto by © JirkaS


Cesty, jejichž názvy nezapřou česky původ Čzech Attack, Radanator, Česká láska nebo Rad against the machine, v sobě skrývají lásku a přátelství, které si Radan dokázal získat nejen v rodné zemi, ale i v Německu, kam se s rodiči a bratrem přestěhovali. 
Byl to totiž skutečně dobrý kamarád a byla s ním ukrutná sranda. 


Pamětní destička

foto by © JirkaS



Pěknou stěnu Radanovi očistili

foto by © JirkaS





Radan Švec Ged.-Wand

foto by © JirkaS

Cesty:



1 Czech Attack 8- *
Levou částí hlavní stěny přes bh ke slaňáku. U. Kürzdörfer, 2001
2 Radanator 8 *
Pěkné lezení po malých dírách. Ještě se musí trochu olézt a oprášit od kamínků v chytech. T. Arnold, 2001
3 Rad Against The Machine 7+ *
Také pěkná cesta jako Radanator po trochu lepších větších děrách. T. Arnold, 2002
4 Fantastiisch 8
Pravou stranou hlavního masivu podél převislé hrany ke slaňáku. U. Kürzdörfer , 2001
5 Cheská Láska 5+
Po malých místy sklopených chytech. N. Ryppel, 2002
6 Das Leichte Und Das Schwere 5
Poklopenou stěnou v trochu vyšší střední části stěny. N. Ryppel, 2002
7 Powergöttin 7
Cesta začíná na levém pilíři, který je vpravo. Cesta mírně doprava přes bříško k vrcholu. U. Kürzdörfer, 2002


Vrcholová kniha

foto by © JirkaS



Cesty mají vymodelované "české" názvy

foto by © JirkaS



JirkaS   [úpravy] 11:05 31.07.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Díky!21:41:57 01.08.2011
Zdar Jirko, diky za peknou vzpominku na brachu. Sice jsem zacal loni zase trochu lizt, ale bez brachy to neni ono.
Michal Švecodpovědět 
 Re: Díky!22:07:14 01.08.2011
Ahoj Michale, no to je dobře, že jsi začal jezdit lézt, to mám radost a brácha by jí měl určitě taky.
Tak to bych tě rád někdy v Juře potkal. Jezdíme tam pravidelně o víkendech, tak třeba se to povede. Nebo kdybys měl cestu přes rodnou Plzeň, tak se můžem vidět. Měj se pěkně.
 jirkasodpovědět 
 Re: Díky!17:00:16 31.05.2012
Strašně moc Vám děkuji za vzpomínku na Radana. Dlouho jsem pátrala po "NĚČEM" a až dnes se mi to podařilo. Chodili jsem spolu do školy a bydleli v jednom paneláku, než se odstěhoval. Když byl v Chebu, zastavil se. Byla s ním fakt sranda a já na něj vždycky budu vzpomínat. Zdravím i Michala, pokud si vzpomene na Žemlici.
Vlaďkaodpovědět 
 Re: Díky!17:01:57 31.05.2012
Strašně moc Vám děkuji za vzpomínku na Radana. Dlouho jsem pátrala po "NĚČEM" a až dnes se mi to podařilo. Chodili jsem spolu do školy a bydleli v jednom paneláku, než se odstěhoval. Když byl v Chebu, zastavil se. Byla s ním fakt sranda a já na něj vždycky budu vzpomínat. Zdravím i Michala, pokud si vzpomene na Žemlici.
Vlaďkaodpovědět 

 Foto dne:

Sin Corriente 5.12b FA
 Databáze cest:
Všechny cesty (188138)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Shine’s Buttress 5.11c Zion
Gigi Fremdenführer 6B+ Avalonia
Schmetterling 6C Avalonia
Big Island 8C Fontainebleau
Lucidní Sen XIa Teplické Skály
Nově komentované:
Daddy Long Legs 7C Popova Skála
Síla Rodu 8 Kácov
Nebeský Baby 7 Kácov
Kap Horn 9-/9 Geyikbayiri
Kap Horn 9-/9 Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: Hroza | Riskuje život | Nádhera | Re: Teleschoping | Re: bomba | Re: Protekce | Re: Mcr | Re: Jsme prostě nejlepší a všechno víme lépe | Mcr | Re: omg |

 Kde to vře:
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (66)
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (61)
MČR v lezení na obtížnost (57)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
MČR v boulderingu (10)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (8)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (5)

 Nově v inzerci:
Boulder holka | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 47 
 Někdy ano 
 44 
 Ne nepoužívám 
 41 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.