LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nejrychlejší výměna informací je rána pěstí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
14.Pail 11103
15.Churavý 11068
16.Šofránko 10978
Bouldry:
14.Chytil 10325
15.Širůčková 10253
16.Pařík 10175
Hory:
19.Najman 3723
20.Tomasu 3348
21.Magič 3304

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5828 lezců
1190577 cest
Nové přelezy:
Huecos Ran 5.12b
Du Miel En 7c
Big Island 8C
Poor Cow 7b
Lucidní Se XIa
From Dark 8B+
Dark Sakai 8B
The Left H 8A+
From Darkn 8A
The Bizarr 8A+

Stěny
ZŠ Bolatice - Bolatice
Horolezecká stěna SOŠ, Šumperk, Zemědělská 3 - Šumperk
Lezecké centrum Jihlava - Jihlava

Prodejny
HUDYsport - Havířov
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

lidé&HORY 6/2023

Poslední číslo letošního ročníku časopisu lidé&HORY vychází v týdnu od 11. prosince 2023. V úvodníku a v dalších informacích o letošním 18. ročníku mezinárodního setkání alpinistů z celého světa, které proběhlo v Praze v hotelu Pyramida ve dnech 24.-26. 11. 2023, najdete kromě jiného i stručný přehled prezentací a přednášek všech významných osobností a hostů, kteří se letos sjeli do Prahy.

Téma čísla představuje na dvanácti stranách možnosti zimních aktivit v oblasti Seefeld, která patří v rakouském Tyrolsku k velmi vyhledávaným. Vybrat si můžete z mnoha tipů skialpových túr i dalších druhů zimních aktivit – nabídka v tomto čísle je opravdu bohatá.

18. ročník MFA PRAHA 2023, 24.-26. listopad 2023

Letošní mezinárodní setkání lezců a legend alpinismu z celého světa se uskutečnilo v hotelu Pyramida v Praze 6. Festival s pozměněnou koncepcí i uspořádáním probíhal v moderních prostorách hotelu sestávajících z Kongresového centra a předsálí s moderním technickým zázemím. Během třídenního programu se uskutečnilo celkem 16 přednášek, v Praze se představili takové osobnosti jako např. Thomas Huber (DE), Simone Moro (IT), Billi Bierling (DE-CH-NEP), Karl Gabl (A), Ang Tshering Sherpa a Dawa Steven Sherpa (NEP) a další. Více na str.1, 11-14 a 81-82.


TÉMA ČÍSLA: Region Seefeld – zimní aktivity na tyrolské náhorní plošině

Region Seefeld leží v nadmořské výšce 1200 m a to je zárukou dobrých sněhových podmínek. Proto je celá oblast považována za jedno z nejkrásnějších míst v Alpách. V  zimních měsících se působivá krajina kolem pěti obcí Seefeld, Leutasch, Mösern, Reith a Scharnitz promění v univerzální eldorádo pro milovníky zimních sportů. Více o oblasti Seefeld v zimě najdete na str. 69-80.



Radek Jaroš – 12. díl: Lezení na ledech

Zimní lezení je možné na skále, v mixových terénech, na firnu, ale i na ledu. V tomto dílu vás Radek Jaroš zve na stále více vyhledávanou lezeckou aktivitu – lezení na zamrzlých  vodopádech. Opravdu jedinečné terény vhodné pro tento druh lezení najdete u našich jižních sousedů. K takovýmto terénům patří Tormäuer v Dolním Rakousku nebo oblast Maltatal v Korutanech. Více na str. 15-19.


Firnová extáze v Západních Julských Alpách.

Západní Julské Alpy, které se rozkládají na pomezí Rakousko, Itálie a Slovinsko, nejsou zrovna srdcem zimních sportů, ale vrcholů nebo horských sedel vhodných pro skialpové túry tu najdete hodně. Díky dobrým sněhovým podmínkách a slunečnímu svitu je to oblast jako stvořená pro skialpové túry ve volném terénu – tipy najdete na str. 25-29.


Východná Vysoká v zimě

Jeden z dominantních vrcholů na hlavním hřebenu Vysokých Tater je dalším tipem na zimní výstupy v této pro nás blízké a dobře dostupné horské oblasti. Nikterak náročný výstup, který se obvykle začíná u Sliezského domu, není ale v žádném případě nudný. Více na str. 47-50.


DALŠÍ ZAJÍMAVÁ TÉMATA V ČÍSLE 5/2023

OBLAST OBERVINSCHGAU A SKIALPY: Zimní túry na pomezí Graubündenu a Jižního Tyrolska
PRŮKOPNÍCI SKIALPINISMU Z KRKONOŠ: O začátcích skialpinismu v Krkonoších
TŘI GENERACE ŠLAPOU NA TŘÍTISÍCOVKY: Krásný příběh žáka základní školy
ZAJIŠTĚNÉ CESTY – ODSEDKA: Metodik rakouského Alpenvereinu o vybavení na feráty
PAYER ULTRA PROJECT: Ultrabikér Daniel Polman o svém novém projektu
ALPSKÉ ČTYŘTISÍCOVKY: MONT BLANC A ZÁPADNÍ SOUSEDÉ: 24. díl seriálu Alpské čtyřtisícovky
ROMAN KAMLER – KAMMSPORT A TILAK, 2. DÍL: Další díl o českém výrobci outdoorového vybavení
NOVINKY V OUTDOOROVÉM VYBAVENÍ: Novinky všech předních českých firem.
ALPENVEREIN.CZ: O některých klubových akcích ALPY – ALPENVEREIN.CZ..
SOUTĚŽE: čtenářská tajenka, Poznej horu / skálu (na základě malby).

ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA ALPINISMU:
Nejaktuálnější zpravodajství ze světa alpinismu najdete na webu www.lideahory.czwww.alpenverein.cz

PŘEDPLATNÉ:
www.predplatne.lideahory.cz

Příjemnou četbu přeje Ladislav Jirásko



Ladislav Jirásko   [úpravy] 08:00 18.12.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Sin Corriente 5.12b FA
 Databáze cest:
Všechny cesty (188139)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Chytač Snů 6B+ Godula
Shune’s Buttress 5.11c Zion
Gigi Fremdenführer 6B+ Avalonia
Schmetterling 6C Avalonia
Big Island 8C Fontainebleau
Nově komentované:
Daddy Long Legs 7C Popova Skála
Síla Rodu 8 Kácov
Nebeský Baby 7 Kácov
Kap Horn 9-/9 Geyikbayiri
Kap Horn 9-/9 Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: Riskuje život | Re: Hroza | Riskuje život | Nádhera | Re: Teleschoping | Re: bomba | Re: Protekce | Re: Mcr | Re: Jsme prostě nejlepší a všechno víme lépe | Mcr |

 Kde to vře:
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (66)
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (62)
MČR v lezení na obtížnost (57)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
MČR v boulderingu (10)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (8)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (5)

 Nově v inzerci:
Boulder holka | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 47 
 Někdy ano 
 44 
 Ne nepoužívám 
 41 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.