LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší blbý než žádný jištění.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
51.Bardas 10004
52.S 10000
53.Čáň 9954
Bouldry:
51.Zíma 8853
52.Kohout 8850
53.Klapal 8809
Hory:
9.Zvonková 5717
10.Nešťák 5095
11.Hlahulek 4639

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5828 lezců
1190551 cest
Nové přelezy:
Big Island 8C
Poor Cow 7b
Lucidní Se XIa
From Dark 8B+
Dark Sakai 8B
The Left H 8A+
From Darkn 8A
The Bizarr 8A+
The Right 8A
Muttertag 8A

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Chřibský Hnědák 2010

Mistrovství světa v chřibolezení

Po roce je tady opět tradiční Mistrovství světa v chřibolezení, nebo-li Chřibský Hnědák 2010. Tak jako každý rok, i letos tedy můžete změřit své síly se soupeři a tepovou frekvenci s cyklokompjůtrem v rámci dovednostního dvojboje sdruženářů, který je od loňského roku zároveň vyhlášen jako oficiální mistrovství světa v chřibolezení.

AKCE ZRUŠENA - z důvodu špatného počasí, podmáčeného terénu,...

Pravidla zůstávají stejná jako v roce 2009 a nabízejí tedy možnost překonání hlavního hnědáckého světového rekordu v počtu nalezených bodů, který vloni dosáhl hodnoty 533. Druhým důležitým světovým rekordem je počet přelezených cest během Hnědáka – tento rekord v současnosti činí 93 cest.   

Pravidla:
• závodu se mohou zúčastnit libovolné dvojice lezců,
• každá dvojice musí v době od 7:30 do 18:30 hodin navštívit v libovolném pořadí pět skalních oblastí Chřibů a dosáhnout co možná nejvyššího počtu nalezených bodů (cesty jsou podle své obtížnosti ohodnoceny body), pro bodování cest je rozhodující obtížnost, uvedená v průvodci Moravské skály; nové cesty, nezakreslené v tomto průvodci, budou bodovány podle seznamu nových cest,
• v každé oblasti musí lézt oba lezci (každý alespoň jednu cestu), oba z dvojice mohou lézt totožnou cestu, není ale možné započítat stejnou cestu jednomu lezci vícekrát; je možné lézt pouze cesty, ve kterých je osazeno alespoň jedno fixní jištění (pozn.: je však možné lézt cesty bez fixního jištění, ve kterých charakter cesty umožňuje použít jištění ze sousedních cest), v každé cestě musí závodníci použít všechna osazená fixní jištění; cesty je nutné přelézt alespoň stylem PP, je zakázán styl free solo,
• body budou udělovány podle tohoto klíče:
• cesta, ohodnocená celým číslem: např. 5 bude oceněna 5 body
• cesta, ohodnocená celým číslem a znaménkem +: např. 5+ bude oceněna 5,2 bodu
• cesta, ohodnocená celým číslem a znaménkem -: např. 6- bude oceněna 5,8 bodu
• cesta, jejíž obtížnost je ohodnocena zlomkem: např. 6+/7- bude oceněna 6,5 bodu
• v případě, že obtížnost cesty je vyjádřena jiným zlomkem – např. 7/7+, 9-/9, bude cesta ohodnocena podle vyššího čísla – tedy 7/7+ jako 7+, 9-/9 jako 9 apod.
• za každou započatou minutu nad limit (tj. po 18:30) bude dvojici odečten jeden bod,
• v závodu zvítězí dvojice, která získá nejvíce bodů. 
• start závodu: v 7:30 před hospodou U Krtka na Břestku - na fotbalovém hřišti,
• konec závodního limitu: v 18:30 před hospodou U Krtka na Břestku,
• úplné ukončení závodu, kdy se již dále nebudou počítat dosažené body a závodníci budou automaticky zařazeni bez ohledu na získané body na konec výsledkové listiny je stanoven na 19:30.


Další údaje:
• v každé oblasti budou na průběh závodu dohlížet rozhodčí, rozhodčí boudou na skalách přítomni vždy jen do tzv. uzávěry jednotlivých skal,
• povinná výstroj a výzbroj závodníků: jízdní kola, přilba, lano, sedáky, lezečky, expresky, HMS + něco na jištění, mobilní telefon,
• registrace: prosíme všechny zájemce o účast v závodě, aby se přihlásili předem na e-mailu chribsky.hnedak@centrum.cz, definitivní registrace bude probíhat před závodem od 6:30 před hospodou U Krtka,
• ubytování: je možné přijet už v pátek večer, nocování je do neděle zajištěno ve sportovní hale na fotbalovém hřišti (stačí si vzít karimatku a spacák),
• startovné: 199,- Kč na osobu,
• každý závodník dostane pivko a guláš,
• po závodě bude následovat vyhlášení vítězů a poté večírek s lidovými vypravěči,
• příjezd na start: od Brna na Uherské Hradiště, 15 km před Uherským Hradištěm odbočte na Buchlovice a pokračujte na Břestek; projeďte celou vesnicí, za vesnicí je pak vlevo autobusová točna a fotbalové hřiště s hospodou U Krtka - zde je start, cíl, večírek a spaní. Od Starého Města u Uherského Hradiště je možné jet přes Zlechov a Tupesy dále na Břestek. Ze směru od Uherského Brodu a Trenčína projedete přes obchvat kolem Uherského Hradiště a pokračujete přes Buchlovice na Břestek.
Seznam lezeckých oblastí, zařazených do závodu: Břestecká skála, Skály pod Barborkou, Osvětimanské skály, Kozel, Budačina.


Těšíme se na staré známe tváře i na nové chřibolezce, kteří se rozhodnou nalézt co nejvíce bodů i své limity (všimněte si zde vtipného použití slova "nalézt", umožňujícího jeho vnímání ve dvou rovinách).

11.9.2010 naviděnou ve Chřibech!

Horolezecký klub Uherské Hradiště

HK Uherské Hradiště   [úpravy] 00:00 26.08.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Konečně19:46:02 26.08.2010
Už bylo na čase! :-)))
.odpovědět 

 hnědka21:00:25 26.08.2010
tesim sa jaxvina:)
Jenysodpovědět 
 Re: hnědka15:48:35 27.08.2010
v praci budes!!! :D
odpovědět 

 Foto dne:

Sin Corriente 5.12b FA
 Databáze cest:
Všechny cesty (188135)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Big Island 8C Fontainebleau
Lucidní Sen XIa Teplické Skály
Daddy Long Legs 7C Popova Skála
Daddy Long Legs 7C Popova Skála
Discharge 7A+ Foxtown Boulders
Nově komentované:
Daddy Long Legs 7C Popova Skála
Síla Rodu 8 Kácov
Nebeský Baby 7 Kácov
Kap Horn 9-/9 Geyikbayiri
Kap Horn 9-/9 Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Nádhera | Re: Teleschoping | Re: bomba | Re: Protekce | Re: Mcr | Re: Jsme prostě nejlepší a všechno víme lépe | Mcr | Re: omg | Re: Jsme prostě nejlepší a všechno víme lépe | Re: omg |

 Kde to vře:
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (66)
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (60)
MČR v lezení na obtížnost (56)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
MČR v boulderingu (10)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (8)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (5)

 Nově v inzerci:
Boulder holka | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 45 
 Někdy ano 
 41 
 Ne nepoužívám 
 41 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.