LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se tam udrží sníh, tak já taky.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11550
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5834 lezců
1191793 cest
Nové přelezy:
Kapitán Mo 7C
Arugliopou 7c+
Arugliopou 7c+
Ari Superd 7b
Patroclos 7b
Alfredo Al 7b+
Gaia 8b
Thor 7b+
Quina Cuad 7b/7b+
Kouzlo Poh 9+/10-

Stěny
HO Lokomotiva Beroun - Beroun 2
Climbing a Music Club Parukářka - Praha 3
Družba boulder - Ostrava Poruba

Prodejny
Rock Point Vaňkovka - Brno
HUDYsport - Teplice
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tomek Mackiewicz a Elis Revol mají problémy na Nanga Parbat

organizuje se záchranná akce

UPDATE Polák Tomek Mackiewicz a Francouzka Elis Revol, kteří chtěli na lehké zimní expedici alpským stylem bez kyslíku vystoupit na Nanga Parbat (8125 m), uvízli pod vrcholovou kupolí ve výšce 7400 m, bojují o život a organizuje se záchranná akce.

Oběma se podařilo 24. ledna vystoupit až do C3 (7300 m). Na čtvrtek 25. ledna plánovali vrcholový pokus.

Poslední aktualizace 15:30:
Podle posledních zpráv ze dneška 26.1. je na tom Tomek velmi špatně, nevidí zasažen sněžnou slepotou a nemůže jít. Elisabeth mu měla postavit stan ve výšce 7280 m a přes omrzliny sestupovala sama pomalu dolů. Podařilo se jí sestoupit do výšky 6670 metrů.

Na záchranou akci, kterou koordinují ambasády Francie a Polska, mají vyrazit čtyři horolezci z polské národní expedice pokoušející se o první zimní výstup na K2. Mezi nimi má být Adam Bielecki. Má se připojit i Rus Denis Urubko z Kazachstánu, který byl v polské výpravě na K2 v 2. táboře a slezl dolů, aby se připojil k záchrannému týmu. Čekají na vrtulníky, které je ráno přepraví z tábora pod K2 k Nanga Parbatu, kde je můžou vyložit ve výšce cca 6000 m.
Řešily se finanční garance na pokrytí letu dvou vrtulníků pákistánské armády, na rychlo se organizovaly peněžní sbírky. Finanční garance posléze zajistilo polské ministerstvo zahraničí.
Akce na záchranu má začít zítra ráno. Nejdříve se zachránci chtějí pokusit s pomocí vrtulníku vyzvednout Elis, která se podařilo sestoupit níže, pak mají v plánu jít na pomoc Tomkovi.

Viz nejnovější zprávy z Polska a z Pákistánu na Facebooku:
















O těchto letošních zimních expedicích v Pákistánu jsme psali zde:

Zimní K2, Everest, Nanga Parbat a další plány

Původně vyšlo v 9:26 26.1.2018

sth   [úpravy] 15:30 26.01.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 miska11:04:42 26.01.2018
Ta holka byla kdysi i u tohodle:
http://www.lezec.cz/clanky.php?key=7836

Tak snad to tentokrat dopadne lepe.
jx nullodpovědět 
 Re: ne miska11:08:22 26.01.2018
Sorry. Spletl jsem si prezdivku v subjectu.
jx nullodpovědět 

 Nanga12:00:27 26.01.2018
Podle aktuálních info Tomek oslepl a oba mají omrzliny, shání se peníze na jejich záchranu.
https://www.gofundme.com/rescue-on-nanga-parbat
Vencaodpovědět 

 fin. garance17:21:49 26.01.2018
zaujimalo by ma preco potrebuju fin. garance. (napadaju ma moznosti: dvojica nema poistku, suma je na poistku privysoka, prip. pakistanska armada poistku ako zaruku neberie)
m.odpovědět 
 Re: fin. garance17:28:13 26.01.2018
Podle diskuse na fejsbuku je helikoptéra (ačkoliv armádní), pronajímána nějakou třetí stranou (agenturou). Ta vyžaduje platbu dopředu. Tedy, pojistka je sice fajn, ale není na ni čas.

Update (podle Pakistan Mountain news): Elisabeth sestoupila do výšky 6670m (pod C3) a Tomkovi postavila stan ve výšce cca 7280m. Zítra v 8AM místního času by měl přiletět vrtulník pod K2, aby převezl 4 polské horolezce pod/na Nanga Parbat.
hulakodpovědět 

 Foto dne:
Kanyon
Fat Burner, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (188253)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Interlude 6c Pinell De Brai
Santalegna 6a+ Pinell De Brai
Efecto Mariposa 6b+ Pinell De Brai
La Fabrica De Solfa 6a+ Pinell De Brai
Paco Fardatxo 6b+ Pinell De Brai
Nově komentované:
Světlo Na Konci Tunelu 6C+/7A Tetínské Skály
Plácačka Jak V Rocklands 6C+ Hrádek
Dos Vascos Muy Vascos 7b+ Mas De La Peña
Zaklínač 7A Popova Skála
Krchov 96 7+/8- Mařenka

 Nově v diskusi:
Re: foto dne | Re: foto dne | Re: foto dne | foto dne | Re: BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
video | Re: Ortodox fans AO | zhouba | Re: Hezká fotka | Re: Hezká fotka | Re: Ortodox fans AO | Ortodox fans AO | Ortodox fans AO | Re: Hezká fotka | Re: Tlak sponzoru |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (107)
MČR v lezení na obtížnost (62)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (55)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (28)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (11)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (9)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (8)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (4)
Horobál (2)

 Nově v inzerci:
SNOWBOARDOVÉ BOTY | SKIALPOVÝ SET | Péřový spacák Sir Joseph Looping 900 | kotníkové la sportiva TC pro | prosinec El Chorro | SmichOff 20.11. | Spárové rukavice | Lezky EVOLV - Shaman Lace | Prodám sjezd.lyže | Petzl Ouistiti dětský sedák |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 119 
 Někdy ano 
 86 
 Ne nepoužívám 
 109 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.