LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co nemáš, to nepotřebuješ.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11550
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5834 lezců
1191924 cest
Nové přelezy:
Stay On Th 7c
Kolonoskop 7c
Ble San Es 7b+
Oh My Zeus 7b
Malakas L1 7b
To Kynigi 7b+
Ethelontis 7c
Láskyplné 8A
Láskyplné 7C
Crazy Unde 8A

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mustang M14-

Mustang M14-, USA, Lucka HrozováPosílám další info o naší expedici Colorado. Po vydařených závodech jsme zůstali ještě pár dnů v Ouray, kde jsme vyburáceli nějaké ledíky.

Ledů tu je v okolí jako máku v obilí, stačí jen hodit cepínem a kde padne, dá se lézt.

Další cílem našeho putování byly ledy a mixy ve Vailu. Před přejezdem z Ouray jsme se spojili s naším kamarádem Standou Vrbou, který v USA žije už asi 17 let.

Standa mi ukázal nejznámější lezeckou oblast s těžšími cestami, kde se nachází momentálně nejtěžší mixová cesta v USA Mustang M14-.

Mustanga se mi podařilo vylézt na 1. pokus (nejedná se o flash, protože předtím při přelézání nového projektu od Standy, který jsem lezla jako první, jsem Mustang překřížila)
Mám obrovskou radost, že cesta pustila takhle rychlým stylem bez nacvičovaní.

Nejtěžší pro mě byl boj se zimou, z -15 ráno se „oteplilo“ na -10. Měla jsem pocit, že necítím nejen ruce a nohy, ale snad i celé tělo. Spodní led jsem lezla v teplejších rukavicích a při přelezu do mixové části jsem si rukavičky přehodila za golfové. Naštěstí výměna proběhla bez ztráty rovnováhy a já mohla pokračovat vzhůru touhle 40metrovou cestou.

Mustang začíná lehce převislou mixovou stěnkou a pokračuje do kolmého asi 15metrového ledu. Pak následuje trochu komplikovaný přelez do vytrvalostního převisu. Převis končí technickým výlezem do vyledněného koutku, který je nutno potom slézt nebo pro někoho s „radostí“ pro mě s bojácným křikem si odskočit cca 10m do lana.

Radostnou euforii mi trochu zkazilo zranění prstu. Snad by se ale nemělo jednat o nic vážného a ještě se stihnu vrátit k lezení před naším návratem domů.

Velký dík patří hlavně Standovi, výbornému alpinistovi, který mi je v Colorádu se vším nápomocen. Jeho nadšení a optimismus pro zimní lezení je pohádkově ledový. ;)

Další velký dík patří Lidé a hory, firmě Singing rock a Asolo.

Mustang M14-, USA, Lucka Hrozová


Mustang M14-, USA, Lucka Hrozová


Mustang M14-, USA, Lucka Hrozová


Lucka Hrozová


Mustang M14-, USA, Lucka Hrozová


Mustang M14-, USA, Lucka Hrozová


Mustang M14-, USA, Lucka Hrozová


Lucka Hrozová


Mustang M14-, USA, Lucka Hrozová


USA, Lucka Hrozová, zraněný prst

Lucka Hrozová   [úpravy] 08:58 10.02.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Gratulace veliká!09:52:40 10.02.2016
Parádní výkon a velká gratulace, snad bude prst v pořádku a ještě se něco podaří!
Davidodpovědět 

 Gratulace veliká!09:53:50 10.02.2016
Parádní výkon a velká gratulace, snad bude prst v pořádku a ještě se něco podaří!
Davidodpovědět 

 ?10:48:56 10.02.2016
nějakej omrzlej prst bo co?
honzaodpovědět 

 paráda18:26:50 10.02.2016
Lucka krásná krásná krásná drytoolistka a ještě k tomu dobrá. Super fotka s letícím rampouchem.
Ať se daří.
odpovědět 

 nejelepší19:11:31 12.02.2016
Lucka je nejlepší a nejhezci velka gratulace za vykony uzasny a preji brzke uzdraveni prsticku zena z oceli jo jo.
Aldaodpovědět 
 Re: nejelepší13:49:59 15.02.2016
Tak kdyz uz tu tak slintame: Uz by konecne mela ukazat kozy! ;)
odpovědět 

 Foto dne:
Turkisch Standart
Pathfinder L1, 7-
 Databáze cest:
Všechny cesty (188262)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tetrix 7a+ Garx - Derecha
Ferrum Duplex VIIIa Škrovád
Overseer 5.9 Joshua Tree
Split Personality 5.11d Joshua Tree
Disposition Crevice 5.11b Joshua Tree
Nově komentované:
Confetto ... 6c+/7a Massone
Flákanec 7B Labské Údolí - Pravý Břeh
Automotodrom 7A+ Skály U Sosnové
Světlo Na Konci Tunelu 6C+/7A Tetínské Skály
Plácačka Jak V Rocklands 6C+ Hrádek

 Nově v diskusi:
Re: foto dne | Re: foto dne | Re: foto dne | foto dne | Re: BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Co konkretne | Re: Protekční nevolnictví | Re: Rintintin ? | Re: Rintintin ? | Protekční nevolnictví | Re: Hezká fotka | Re: Hezká fotka | video | Re: Ortodox fans AO | zhouba |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (107)
MČR v lezení na obtížnost (62)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (54)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (30)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (11)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (10)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (7)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (4)
Horobál (2)

 Nově v inzerci:
SNOWBOARDOVÉ BOTY | SKIALPOVÝ SET | Péřový spacák Sir Joseph Looping 900 | kotníkové la sportiva TC pro | prosinec El Chorro | SmichOff 20.11. | Spárové rukavice | Lezky EVOLV - Shaman Lace | Prodám sjezd.lyže | Petzl Ouistiti dětský sedák |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 204 
 Někdy ano 
 177 
 Ne nepoužívám 
 197 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.