LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
49.Mikulec 10023
50.Barták 10022
51.Bardas 10004
Bouldry:
49.Zíma 8953
50.Jurečka 8950
51.Chochola 8853
Hory:
18.Louda 3754
19.Najman 3723
20.Tomasu 3348

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5828 lezců
1190580 cest
Nové přelezy:
Kapitán Am 7C
Rasputin 7b
Huecos Ran 5.12b
Du Miel En 7c
Big Island 8C
Poor Cow 7b
Lucidní Se XIa
From Dark 8B+
Dark Sakai 8B
The Left H 8A+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jarní Everest je na stáncích a ve schránkách předplatitelů.

-reklama-

Everest 2015/01 titulkaJaro je tu. Zarytí skalní lezci netrpělivě vyhlíží sluníčko a užívají si první venkovní lezení, milovníci sněhu naopak doufají, že bílá nadílka ještě pár týdnů vydrží. Letošní první Everest vás zavede

do vyhřátých skal i mrazivých hor a proto nabídne pro každého něco. Je jako vždy plný poutavého čtení a nádherných fotografií. Co jsme pro vás připravili tentokrát?

V jarním Everestu Vám známý český fotograf skal Petr "Pepe" Piechowicz předvede nejen portfolio svých nadmíru povedených fotografií, ale v rozhovoru poodhalí i další zajímavá témata, kterým se jako lezec i fotograf věnuje. Jeho fotografie zdobí i titulní stranu jarního Everestu.

Pepe boulder


Felipe Camargo, 5 minut před smrtí (8A SD), Motorka, Bor, foto: Petr Piechowicz


Pepe


Petr Piechowicz, foto: Martin Krejsa


Lezením zdaleka nekončíme. V netradičně pojatém článku Standy Mitáče se mimo jiné dozvíte, proč se na míle vyhnout lezení v Sasku. A že i přes toto varování existují jedinci, kteří si lezení na zdejších věžích zamilovali.

Sasko


Sasko,  foto: Standa Mitáč


Už jste někdy přemýšleli o skialpové výpravě na Balkán? Nejvyšší čas začít. Po přečtení článku popisující prašanové řádění v Bosně a Hercegovině se Vám ani jinam chtít nebude.

Balkán


Visočica, foto: Jan "Palič" Pala


Myslíte si, že výlet na sněžnicích je jen nudné šlapání po rovině? Z omylu Vás vyvede Lukáš Klingora v reportáži z Vysokých Taur.

sněžnice


Vysoké Taury, foto: Jakub Cejpek


Vylezte si na Ortler, nejvyšší vrchol Rakouska-Uherska cestou, na které se opravdu nudit nebudete. Sníh, skála, ledovec...to vše Vás čeká na hřebeni Hintergrat.

Ortler


Ortler, Hintergrat, foto: Jakub Cejpek


Pokud Vás to táhne mimo Evropu, zkuste objevit například skrytý poklad Britské Kolumbie v národním parku Monkman nebo vyrazit na Taiwan. Věděli jste, že tamější hory dosahují bezmála 4000 metrů?

Britská Kolumbie


Monkman NP, Britská Kolumbie, foto: Kateřina Krejčová


Taiwan


Taiwan, foto: Jindřich Kadrman


Jak vypadaly československé výpravy do velehor před téměř 60 lety? Článek Jirky Nováka Vám přiblíží dobu, kdy gore-tex neexistoval ani v myslích největších vizionářů.

60. léta


Ťan-šan 1958, foto: archiv Vlastimil Šmída


A mnoho dalšího inspirativního čtení:

Noční ledolezení
Illimani
Metodika Stop or Go
Bivak: Na střeše mocnářství

K ročnímu předplatnému 5x na stěnu zadarmo!

K ročnímu předplatnému Everestu vstupenka do 5 vybraných lezeckých centrem v ČR. Akce platí pro prvních 100 nových předplatitelů. Více na www.ieverest.cz

5x na stěnu zadarmo


Členství v Alpenvereinu + 4 Everesty za 1750,- Kč

Staňte se členy rakouského Alpenvereinu, připlaťte si pouhých 60,- Kč a máte čtení na celý rok. Alpenverein jistě netřeba představovat, nicméně veškeré podrobnosti, podmínky a především objednací formulář naleznete na http://oeav.cz.

AV



Další informace o časopise Everest naleznete na našem webu http://ieverest.cz a Facebooku

Prolistujte si pár prvních pár stran, nebo si zakupte celé číslo v elektronické podobě na floowie.com

   [úpravy] 08:15 16.03.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Sin Corriente 5.12b FA
 Databáze cest:
Všechny cesty (188139)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Chytač Snů 6B+ Godula
Shune’s Buttress 5.11c Zion
Gigi Fremdenführer 6B+ Avalonia
Schmetterling 6C Avalonia
Big Island 8C Fontainebleau
Nově komentované:
Daddy Long Legs 7C Popova Skála
Síla Rodu 8 Kácov
Nebeský Baby 7 Kácov
Kap Horn 9-/9 Geyikbayiri
Kap Horn 9-/9 Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: Riskuje život | Re: Hroza | Riskuje život | Nádhera | Re: Teleschoping | Re: bomba | Re: Protekce | Re: Mcr | Re: Jsme prostě nejlepší a všechno víme lépe | Mcr |

 Kde to vře:
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (66)
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (62)
MČR v lezení na obtížnost (57)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
MČR v boulderingu (10)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (8)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (5)

 Nově v inzerci:
Boulder holka | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 49 
 Někdy ano 
 44 
 Ne nepoužívám 
 42 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.