LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11550
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5834 lezců
1191807 cest
Nové přelezy:
Karma 7C
Hořící Hně 7C+
Je To Boj 8A+
Vítej Z5 J 7C
Kapitán Mo 7C
Arugliopou 7c+
Arugliopou 7c+
Ari Superd 7b
Patroclos 7b
Alfredo Al 7b+

Stěny
ZŠ Jihlava - Jihlava
Lezecká stěna Kralupy - Kralupy nad Vltavou
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
HUDYsport - České Budějovice
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vytloukání na Helfštýně?

Další část ságy

Na horosvaz.cz se objevilo další dějství ságy o přejišťování Helfštýna.

Myslím, že to stojí za zmínku, když pilotní díl měl přes dvě stě komentů. Osoby a obsazení: Vrtač-nadšenec, Zodpovědný správce skal, Nebožtíci-prvovýstupci, Bafuňář-Šalamoun aj. V přilehlé diskusi si na horosvaz.cz můžete přečíst i pár komentáříků. Mně nejvíce zaujalo, že se metodik TomasK začíná vyzbrojovat. Kotli zdar, jak tu psává Bída.

Papouš   [úpravy] 10:43 20.10.2005Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 no.112:36:55 20.10.2005
Papouši tak tady máš příspěvek: akci vymyslela vedoucí-Hradilová dohromady se šéfem místní VK ČHS Babačou. Ten dal svazový materiál a vrtačku,
správci oblasti -Pim- se to sice nezdálo, ale byl potichu a horlivý vrtač-Lukeš se činil. Diskuze neproběhla žádná. 4 umělci jsou až příliš na tak malé skály.
xxxodpovědět 
 Re: no.114:46:18 20.10.2005
...a horlivy anonym-xxx vubec nevi o co de...
Pepéodpovědět 

 Layout13:23:29 20.10.2005
Bylo by dobré změnit i font a velikost písma u názvů cest.
Grafikodpovědět 
 Re: Layout17:44:28 20.10.2005
A co tak to nechat byt a pouze se z toho poucit pro priste? Rekl bych ze o takovem grcu uz bylo popsano vic nez dost a hlavne ze strany lidi co o tom vi kulovy.
Nema barikada, Kasparkuv hrobecek se melo take vytlouct, ale na rozdil od ruznych jinych VK ktere se ani neumi domluvit mezi sebou ta v Krase funguje a do sveho rozhodovani, svete div se v tomto state pouziva i logiku, cit a rozum.
Radek
zobanodpovědět 
 Re: Layout17:48:34 20.10.2005
A co tak to nechat byt a pouze se z toho poucit pro priste? Rekl bych ze o takovem grcu uz bylo popsano vic nez dost a hlavne ze strany lidi co o tom vi kulovy.
Nema barikada, Kasparkuv hrobecek se melo take vytlouct, ale na rozdil od ruznych jinych VK ktere se ani neumi domluvit mezi sebou ta v Krase funguje a do sveho rozhodovani, svete div se v tomto state pouziva i logiku, cit a rozum.
Radek
zobanodpovědět 
 Re: Layout18:27:23 20.10.2005
Spravne. A pouzit kontrolu pravopisu.
Lukasodpovědět 

 Plané řeči21:11:32 20.10.2005
Jsem fascinován tím, kolik planých diskuzních příspěvků se na toto téma u článků objevilo.
Stejně nic nevyřeší a myslím si osobně, že je na místní VK aby dohlížela na pravidla hry a upřednostňovala zájmy místních lezců a tak se stalo i v tomto případě a není, co řešit, vždy se musí postupovat citlivě a z toho jak já znám Helfštýn, tak jej to nijak neznehodnotilo, ty nejhodnotnější cesty zůstaly tak jako dříve.
Škoda jen, že jste zde či lépe na webu ČHS nevedli diskuzi nad kandidáty, kteří se hlásí na místo vedoucího Centrální vrcholové komise. Já byl některými jmény celkem zděšen.
vlkodpovědět 

 Helf14:53:28 26.10.2005
K tomuto tématu asi tolik. Po vášnivé diskuzi jsme se s jedním kolegou zajeli v neděli na Helfštýn podívat a situci hodnotím asi takto. Nové přejištění cest mi nějak přehuštěné nepříjde (i když jsem z nově přejištěných cest lezl pouze jednu). Není o nic hustší než stře vyjištěné cesty. S kolegou jsme se shodli, že pouze cesta napravo od diretisimy (nějaká 5, název si už nepamatuju) mohla být vyřešena vytlučením starého jištění z diretissimy a lehkým posunutím doprava. Toto je však pouze z hlediska estetiky. Jinak celkem schvaluji, že někdo věnuje svůj čas pro bezpečnost ostatních lezců. Bude-li mít tento borec ještě chuť bylo by hezké přejistit i některé ne zrovná pěkné jištění (např. do poslední skoby v cestě ptačí bych se bál odsednout, netak do ní padat i když už tam není odkud). Kcestě ptačí ještě jedna výtka. Nevím kdo kdy osazoval jištění, kdy kde se něco ulomilo, ale jištění mi přijde dost nevyrovnané. Mezi 1. a 2. kroužkem téměř žádná vzdálenost, mezi 2. a 3. celkem pěkný odlez a zrovna choďák to tam taky není.
Repyodpovědět 

 Foto dne:
Kanyon
Fat Burner, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (188255)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Neil Arm Strong 7B Skály U Sosnové
Íťákova Hokejka 7A Skály U Sosnové
Interlude 6c Pinell De Brai
Santalegna 6a+ Pinell De Brai
Efecto Mariposa 6b+ Pinell De Brai
Nově komentované:
Flákanec 7B Labské Údolí - Pravý Břeh
Automotodrom 7A+ Skály U Sosnové
Světlo Na Konci Tunelu 6C+/7A Tetínské Skály
Plácačka Jak V Rocklands 6C+ Hrádek
Dos Vascos Muy Vascos 7b+ Mas De La Peña

 Nově v diskusi:
Re: foto dne | Re: foto dne | Re: foto dne | foto dne | Re: BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
video | Re: Ortodox fans AO | zhouba | Re: Hezká fotka | Re: Hezká fotka | Re: Ortodox fans AO | Ortodox fans AO | Ortodox fans AO | Re: Hezká fotka | Re: Tlak sponzoru |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (107)
MČR v lezení na obtížnost (62)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (55)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (28)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (11)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (9)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (8)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (4)
Horobál (2)

 Nově v inzerci:
SNOWBOARDOVÉ BOTY | SKIALPOVÝ SET | Péřový spacák Sir Joseph Looping 900 | kotníkové la sportiva TC pro | prosinec El Chorro | SmichOff 20.11. | Spárové rukavice | Lezky EVOLV - Shaman Lace | Prodám sjezd.lyže | Petzl Ouistiti dětský sedák |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 119 
 Někdy ano 
 86 
 Ne nepoužívám 
 109 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.