LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Já slabě písknu, ty silně táhni.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
48.Lebloch 9922
49.Zaoral 9891
50.Scheuerová 9881
Bouldry:
48.Chochola 8853
49.Fišer 8850
50.Šmejkal 8850
Hory:
30.Malý 2670
31.Špás 2586
32.Šibor 2501

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5727 lezců
1151805 cest
Nové přelezy:
Troll 7C+
Intermezzo 9a
Ojebávač H 8A
Tito,Lito, 10/10+
Ajo En Vag 7C
Californic 8A
Mutagen 7C+
Jenseits V 9
Slimline 10-
Hitchhike 9/9+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

lidé&HORY 3/2020

Nové číslo časopisu lidé&HORY přináší mnoho zajímavého nejen z období koronavirusu, který hluboce ovlivnil naše možnosti aktivního pohybu, ale i mnoho zajímavých námětů a článků z celého světa.

Mimořádností je rozsáhlý článek o nepálské oblasti Nar-Phu, která se nachází pod sedmitisícovkami blízko nepálsko-tibetské hranice v regionu Annapurny. Jedním z nosných článků čísla je i rozhovor s horolezeckou dvojicí Ines Papert a Luka Lindič. Oba byli účastníky loňského 16. ročníku Mezinárodního festivalu alpinismu Praha 2019.

TÉMA ČÍSLA: Nepál - údolí Nar-Phu, říše sněžného leoparda

Pozvánka do ještě prapůvodní a dosud velmi málo navštěvované oblasti Nar-Phu, která se rozkládá ve výšce kolem 4000 metrů blízko masivu Annapuren, je náplní Tématu čísla 3/2020. Kromě zajímavého popisu je představení postaveno na velkoformátových fotografiích ze zajímavých koutů této části Nepálu. Autorem textu i fotografií je Josef Essl z rakouského Innsbrucku, dlouholetý spolupracovník časopisu a autor mnoha průvodců a článků o všech druzích alpinistických disciplín.

TREKOVÉ ŠESTITISÍCOVKY V HIMÁLAJI

Pro všechny ty, kteří připravují své příští treky do oblasti nepálského Himálaje, je připravena reportáž z výstupu na poměrně dobře dostupnou šestitisícovku Lobuche East, 6119 m. V č.3/2020 jsou i informace o výstupech na dalších sedm trekových šestitisícových vrcholů v Nepálu. Některé z těchto vrcholů jsou přístupné bez permitu, na většinu z popisovaných vrcholů je nutný permit kat. B.

INES PAPERT A LUKA LINDIČ

Rozhovor se dvěma současnými špičkovými vysokohorskými lezci, kteří v sobě nalezli zalíbení nejen při lezení a kteří byli účastníky loňského Mezinárodního festivalu alpinismu PRAHA 2019.

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY A TÉMATA V Č.3/2020

Koronavirus u nás doma - jak trávili období karantény a zákazu cestování názory naši nejpřednější lezci a alpinisté, zajímavé jsou i jejich názory na toto kritické období
Patagonie 2020, Fitz Roy a Cerro Torre – článek pro lidé&HORY od jednoho z předních světových alpinistů, Švýcara Rogera Schäli o expedici a o výstupech na věže v této zaslíbené jihoamerické oblasti.
Javorový štít, Keleho pilier – první díl nového seriálu o klasických výstupech ve Vysokých Tatrách je určen všem těm, kteří mají lezení jako svůj koníček.
Čtyřtisícovky v Alpách – třetí díl seriálu představuje hřebenové výstupy na Obergabelhorn a Zinalrothorn, které se nachází blízko švýcarského Zermattu.

HIGHLIGHTS OUT – zajímavosti ze světa alpinismus v zahraničí
HIGHLIGHTS IN – o některých výstupech a událostech u nás doma
NEHODY V ALPÁCH – zvládání rizik při záchranných akcích
TREKING – Totes Gebirge
DĚTI A HORY – děti a ledovec
LEDOVCE V ALPÁCH – zpráva o stavu ledovců v Rakousku
NOVINKY V OUTDOOROVÉM VYBAVENÍ – nejlepší produkty našich výrobců
INFORMACE AV – např. o tom, jak to bude letos na chatách v Alpách, …
SOUTĚŽE: čtenářská tajenka, Poznej horu / skálu (na základě malby)

ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA ALPINISMU:

Nejaktuálnější zpravodajství ze světa alpinismu najdete na webu www.lideahory.cz.
PŘEDPLATNÉ:  www.predplatne.lideahory.cz

Příjemnou četbu a příznivý návrat do “normálu” přeje Ladislav Jirásko

titulka

Ladislav Jirásko   [úpravy] 07:14 12.06.2020Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 trafiky?14:14:18 12.06.2020
Prodává se i v trafikách? Příp. jakých...
Matějodpovědět 
 Re: trafiky?15:38:39 24.06.2020
Zůstaň raději u Montany
Alešodpovědět 
  Re: trafiky?12:49:36 17.07.2020
Montana se zvedla, ...taky doporučuju
odpovědět 

 Foto dne:

Vltavská žula
 Databáze cest:
Všechny cesty (183542)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Behind The Yashmak 8 Frankenjura
Bye Bye O Trubach 7+ Frankenjura
Blue In Green 8 Frankenjura
Lärm Macht Krank 8- Frankenjura
Stuckateur 9 Frankenjura
Nově komentované:
Eskalátor 7+ Srbsko
Doba Ledová VIIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Perestroika 8c Tijuana
Angloarab 8/8+ Lom Kobyla
Mezi Nebem A Zemí 6+ Bořeň

 Nově v diskusi:
Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | zbojník lezečky | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
Re: Bloudek bloudí a blouzní | Re: Bloudek bloudí a blouzní | Bloudek bloudí a blouzní | Ty posuny | Re: Pěkné | Re: Pěkné | Re: Pěkné | Re: Pěkné | Re: Bouldr | Pěkné |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (15)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (14)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)

 Nově v inzerci:
Dětské lezečky La Sportiva Stickit vel. 26-27 | Hledám parťačku | Friendy a vklíněnce | Lano z Měsíce | Nové lezečky Scarpa Instinct VSR vel. 43 | parťáka pro výstup-Eiger | Koupím bouldermatku | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Praha a okolí - lezkyně | Stan Jurek AT1,5 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 2357 
 Ne 
 2235 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.