LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší blbý než žádný jištění.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP Soul KOR (21.09)

Žebříček
Cesty:
36.Lank 10212
37.Chejn 10194
38. 10178
Bouldry:
36.Oliva 9409
37.Ďurech 9356
38.Stadtherrová 9350
Hory:
8.Zaoral 6528
9.Procházková 5864
10.Švihálek 5395

Výsledky
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Deníčky
5760 lezců
1169789 cest
Nové přelezy:
Kundaluna 7c+
Země Pro S 9+/10-
Paralelní Xb
Weg Der Kr 7b
Jenseits V 9
Hank 7b+
Il Gioco D 7b
Finanziere 7b+
Ignota 7b
Kultra 7C+

Stěny
boulderingjicin - Jicin
Boulderbar Flamendr - Kadaň
Eset Centrum - Praha 2

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
HUDYsport - Ústí nad Labem

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nové lanové centrum - Praha

Ten, kdo by si chtěl vyzkoušet svoji odvahu a myslí si, že by zvládl kráčet po laně osm metrů nad zemí, má od včerejška vynikající možnost.

Ten, kdo by si chtěl vyzkoušet svoji odvahu a myslí si, že by zvládl kráčet po laně osm metrů nad zemí, má od včerejška vynikající možnost.
Stačí si udělat výlet do nově otevřeného lanového centra na Libeňský ostrov, které návštěvníka přímo vybízí: "Neboj se, polez, nebuď zbabělec a překonej strach."
Základem lezeckého komplexu jsou tři věže, mezi kterými jsou v osmimetrové výšce napnuta lana a na nich je umístěno celkem dvanáct překážkových prvků s názvy jako třmeny, tramvaj, burmský most nebo obláčky s kládou.
O tom, že zdolat úspěšně houpající se lano pouhým přechmatáváním rukou na provazech spuštěných z horní tyče není vůbec jednoduché, se přesvědčil při včerejším slavnostním otevření i náměstek primátora Petr Hulinský.
Ten po krátkém rozmýšlení uposlechl výzvy moderátora, sundal si sako a kravatu a postavil se k tramvaji, kterou úspěšně zdolal. "Jednoduché to nebylo, ale já se nebojím. Určitě sem ještě přijdu se svým šestiletým synem," řekl Hulinský.
Potom se však již na překážky vrhly děti z pražského Domu dětí a mládeže, který bude atrakci provozovat a má v sousedství loděnici.
Do výšky odvážně zamířil i desetiletý Marek Sekyra z Kobylis, který se ovšem jednu chvíli na tramvaji poněkud rozhoupal. "Neboj se, chyť se toho dalšího lana a běž dál," povzbuzoval ho zespodu kamarád.
Nakonec chlapec šťastně překážku zdolal a spustil se po nosném sloupu dolů. "No, trochu se mi klepala kolena, ale teď už je to dobrý," řekl Marek a hned poradil, jak se s překážkou vypořádat. "Je dobrý se nekoukat pod sebe, já se celou dobu díval na protější břeh," dodal.

Centrum lanových aktivit bude otevřeno denně. Objednat se sem mohou lidé též telefonicky na čísle 222 333 888 nebo na webové adrese: www.ddmpraha.cz

Do konce května je centrum přístupné zdarma, potom dospělí zaplatí za hodinu 90 Kč, děti 50 Kč

Honza Handrejch   [úpravy] 11:09 19.05.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 pro otrlé nic moc.16:19:49 19.05.2004
Takové lanové centrum je pro normální lidi dobré, ale pro lezce nezaručuje nějaký zvláštní zážitek. Jednak si každý schopný lezec může takové postavit za dopoledne v každém lese (třeba pro trénování rovnováhy, pro trénink júmarování atd...) a hlavně nemůžete si tam dělat co chcete, páč vás hlídá instruktor, který má v popisu práce aby se proboha někdo nepřizabil. To není jako na stěně, kde jste "na vlastní nebezpečí". Navíc je to dost mastné. Ale jako aktivita pro rodinu je to fajn.
stipodpovědět 
 Re: pro otrlé nic moc.15:44:29 31.05.2004
Pro outdoorové aktivity to může být O.K. Už vidím jak jistím svého šéfa 8 m nad zemí. Chááá chaááá
Šlážaodpovědět 

 Foto dne:

Všední den na Panťáku
 Databáze cest:
Všechny cesty (185490)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
2h De Colle 7a+ Rue Des Masques
Sekni Ho Mačetou VIIc Prachov
Stará Cesta IV Prachov
Chuťovka 6- Sekaniny
Alpínka 6 Sekaniny
Nově komentované:
Polická VIIa Adršpach
Le Crime Etait Presque Parfait 8a Rue Des Masques
Čeľuste 7- Sekaniny
Polická VIIa Adršpach
Cesta Kaolinu 4 Skály V Údolí Zlatého Potoka

 Nově v diskusi:
Re: non-debil | non-debil | Re: Zell am See | Re: Zell am See | Zell am See | Re: Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: Odborníci | Re: Škoda jí, | Re: Škoda jí, | Talent | Re: Škoda jí, | Re: Škoda jí, | :-( | Škoda jí, | RIP | Re: rytířská zbroj |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Pinch od Edelridu (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Srbsko - nalezené Grigri+ | Swiss DZ | Rakousko podzim | La Sportiva Solution | Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1808 
 Ne 
 2051 
 Nevím 
 1304 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.