LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Achtung seil!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
9.Stráník 11427
10.Širůčková 11284
11.H2 11191
Bouldry:
9.Popovský 10478
10.Danda 10406
11.Stráník 10331
Hory:
19.Hess 3908
20.Punčochář 3751
21.Novotný 3598

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5744 lezců
1163060 cest
Nové přelezy:
Am Arsch V 9-
Fat Burner 9-/9
Engram 7b+
Troppo Lei 7b+
Lady Domin 7B+/7C
Shaved Bea 7c
Nique La P 7c
Překvapení 9
Hlasy Ze Z Xc
Jay&Sneha 9/9+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

První Češka a Lost Arrow Spire line

small Stručná, ale potěšující zpráva přilétla až z dalekého Yosemite Valley. Aničce Kuchařové, (české nejznámější “slack linerce“)  se podařil jeden z nej slack line přechodů - Lost Arrow Spire line.

Lajna v tomto místě je zavěšena stovky metrů nad údolím, kdy  jedním upevněním je stěna a druhým magická solitérní věž Lost Arrow Spire.

The Lost Arrow Spire je samostatně stojící pilíř - věž v Yosemite Valley v Kalifornii. Věž jakoby vyrůstá ze stěny Upper Yosemite Falls .
Věž byla původně vylezena pomocí nahození lana na vrcholek ze stěny a pak pomocí tohoto lana ( Ax Nelson) vyprusíkoval na samotnývrchol The Lost Arrow Spire. I když tento eskamotérský kousek vzbudil mezi nelezci velkou pozornost, lezci samotní jej nepovažují jako oficiální výstup na vrchol. Ten se podařil později a jako první výstupce je považován legendárních Yosemite lezec John Salathé a Ax Nelson přes komínovou cestu Lost Arrow Spire chimney. Tato cesta je uvedena ve výběru nejlepších cest Sev. Ameriky. Fifty Classic Climbs in North America.


Anička nad Yosemite Valley
foto by © Anička archive




The Lost Arrow Spire

foto by Wikipedia


Video z prvního přechodu z 13. Července 1985, které se povedlo Scottovi Balcomovi.





Zdroj:
Zpráva se objevila na stránkách obchodu Hanibal The lost-arrow-spire-line pro Aničku Kuchařovou¨

JirkaS   [úpravy] 12:26 29.10.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 .. metry nad zemí ...18:02:34 29.10.2013
Ahoj,

rozumprdi, co už v Yosech byli, řeknou, že lajna určitě není stovky metrů nad údolím ... Ale to vůbec nic nemění na uvedeném výkonu (ten je pořád skvělý - od nějaké hranice přibývající metry výšky určitě nemění obtížnost takového počinu).

Přemýšlím, co bylo v Yosech tak krásné ... a vybavují se mi úplně jiné věci než představy, se kterými (kvůli kterým ?) jsem tam jel. Dokud m člověk čas, chuť a svůj vlastní prostor, měl by vypadnout kamkoliv to jde, protože mladý nepochopí, ale jednou MŮŽE přijít bod zlomu (a pravděpodobně přijde), kdy všechno jde mnohem hůř, protože člověk již není sám za sebe a sám pro sebe ... a nikdo neumí říct, co je v životě lepší ....

P.P.
PPodpovědět 
 Re: .. metry nad zemí ...21:07:43 29.10.2013
:)
tah-sha-tungaodpovědět 
  Re: .. metry nad zemí ...22:33:09 29.10.2013
Souhlas s komentářem. Ještěže za mého mládí nebyl internet a tak jsem si mohl v Montaně posedět s domorodci a dát řeč o tom, co je v životě podstatné. A že mi ta hloubka dochází už dalších 25 let, tak to je proto, že This is a way of life nejméně by song od ČokoVoko :-)
Gampodpovědět 

 Foto dne:

Holzkeilriss
 Databáze cest:
Všechny cesty (184565)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Prašivina VIIIc Prachov
Letitý Problém IXa Prachov
A Qui Vighjinu 4c Bavella
Chjacculella 4a Bavella
Macarellu 4a Bavella
Nově komentované:
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Překvapení 9 Sloup
Country Road VIIb Hrubá Skála
Jižní Levá Cesta VII Prachov

 Nově v diskusi:
Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | UFOni | Grand Canaria | Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: Zillertal spaní, mýto atd | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase |

 Nové komentáře:
Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Hory jsou krásné | Re: ach ty titulky | ach ty titulky | Hrůza neštěstí | Re: Plastic surgery disaster | Re: Plastic surgery disaster | No ty vole... | Re: první sjezd |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (6)

 Nově v inzerci:
Grand Canaria | ICT Dragon 2 Drytoolingové cepíny | Ozone HV 45,5 | Skwama 43,5 | dětský sedák | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 | Průvodce Křížový vrch | Holka na lezení se mnou? | Myti a natery fasad | nalezené lezačky |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1509 
 Ne 
 1747 
 Nevím 
 1044 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.