LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
37. 10178
38.Suchan 10171
39.??? 10166
Bouldry:
37. 9206
38.Jeliga 9203
39.Kožich 9200
Hory:
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324
4.Sejbal 7301

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5744 lezců
1163072 cest
Nové přelezy:
Am Arsch V 9-
Fat Burner 9-/9
Engram 7b+
Troppo Lei 7b+
Lady Domin 7B+/7C
Shaved Bea 7c
Nique La P 7c
Překvapení 9
Hlasy Ze Z Xc
Jay&Sneha 9/9+

Stěny
TJ vodní sporty - Loděnice - Litovel
SAUNA - Plzeň
Bouldercafe stěna už neexistuje - Plzeň

Prodejny
HUDYsport - Hřensko
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
Rock Point Olomouc - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Poustevna

menší nová oblast na jihu Čech

smallMartin nám zaslal ke zveřejnění průvodce a několik fotografií. Jedná se o menší skalky ve stínu s téměř padesátkou cest v obtížnostech od 3+ do 7- nedaleko Českých Budějovic.

Podle průvodce se jedná spíše o novější (cesty z let 2012-2015) menší skalní terény mimo CHKO, na které v parném létě zabrouzdají místní lezci, nebo přespolní nadšenci, pokud se ocitnou ve zdejších končinách. Každopádně díky za další lezení.

V 19 stránkovém barevném průvodci najdete popis, mapy, grafy obtížností, popisy cest, půdorysy skal i fotoprůvodce s nákresy všech cest. Ke stažení:  Poustevna




J. Dvořák, Madrugada

foto © P. Dvořák



M. Škabrada, ROCKnROLLA

foto © M. Syllová



J. Dvořák, Skálodrom

foto © M. Škabrada



M. Syllová, Kotel

foto © L. Vilímková


Další info o lezení na jihu: Budlez.cz



Lezec.cz   [úpravy] 12:05 16.07.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 1*12:56:19 16.07.2015
Parádní počin! A super zpracovaný průvodčík! Díky za info.
 petr.vhtodpovědět 

 Tak jak to tedy je?15:52:39 16.07.2015
Volně šiřitelný průvodce, který zachycuje prvovýstupy od roku 2012.

Žádnou část této publikace není dovoleno užít, nebo jakýmkoli způsobem reprodukovat a rozšiřovat bez
písemného souhlasu autora.
Kuba Turekodpovědět 
 Re: Tak jak to tedy je?16:27:15 16.07.2015
Dobrej postřeh. Nešiřitelnost průvodce = malá návštěvnost = šiřitelnost mechů, brouku a kapradí. (teda vono to zaroste i tak, příroda je moudrá...)
Papoušodpovědět 
  Re: Tak jak to tedy je?09:13:36 17.07.2015
Do žní!!
Potom půjde k Turkovi !
OndraHodpovědět 
 Re: Tak jak to tedy je?09:45:52 17.07.2015
Chápu to jako že celého průvodce si můžeš vytisknout, poslat komukoliv z kámošů, nebo pověsit na web, ale když bys z něj chtěl vyříznout fotku a dát ji do svého článku, musíš se domluvit s autorem.
To dá rozum, no ne? :)
Lukýnoodpovědět 
  Re: Tak jak to tedy je?11:17:37 17.07.2015
Kdyby tam nebyly ty quasiprávnický kydy, tak bych to taky tak chápal. Jenže ona "část" je také "celek". Takže vlastně autor, co nám dává průvodčíka k dispozici, nás varuje, že s ním nesmíme nic dělat, jinak s námi provede něco strašného... No prostě klasické ptydepe, kterému zřejmě nerozumí ani sám autor a někde to obšlehnul. (Nemohl by to napsat nějak lidsky?)
Kuba Turekodpovědět 

 SUPER09:49:13 17.07.2015
Jináč ještě jednou díky autorům. Já myslím, že na kvacích začínalo docela dost lezců a spousta rekreantů na nich popolejzá furt. Aspoň to nejni taková vejška, no ne? :) Takže kvaků nejni nikdy dost, sláva a vivat autorům, v čele s půvabnými blondýnami s vrtačkou v ruce!
Lukýnoodpovědět 
 Re: SUPER10:23:04 17.07.2015
Tak jeste aby se na tech kvacich lezlo a neskoncily stejne jako vetsina ostatnich kvaku v zajeti mechu..
odpovědět 

 Pěknej článek vod Švédky...12:43:05 17.07.2015
...je vedle u PJ Databázora http://goo.gl/9rwgoC
Papoušodpovědět 

 Hezkýýý13:28:39 17.07.2015
Pánové, vypadá to dobře, trochu mi to připomíná u nás Kašparák v Novém Boru :)
Richard LBodpovědět 
 Re: Hezkýýý14:28:02 17.07.2015
Kašparák je hezčí.
Papoušodpovědět 

 Foto dne:

Holzkeilriss
 Databáze cest:
Všechny cesty (184565)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Prašivina VIIIc Prachov
Letitý Problém IXa Prachov
A Qui Vighjinu 4c Bavella
Chjacculella 4a Bavella
Macarellu 4a Bavella
Nově komentované:
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Překvapení 9 Sloup
Country Road VIIb Hrubá Skála
Jižní Levá Cesta VII Prachov

 Nově v diskusi:
Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | UFOni | Grand Canaria | Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: Zillertal spaní, mýto atd | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase |

 Nové komentáře:
:-( | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Odjinud | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Hory jsou krásné | Re: ach ty titulky |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (12)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)

 Nově v inzerci:
Grand Canaria | ICT Dragon 2 Drytoolingové cepíny | Ozone HV 45,5 | Skwama 43,5 | dětský sedák | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 | Průvodce Křížový vrch | Holka na lezení se mnou? | Myti a natery fasad | nalezené lezačky |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1514 
 Ne 
 1751 
 Nevím 
 1045 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.