LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nelez do cesty na kterou nemáš!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12650
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
1.Groš 8043
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5742 lezců
1161367 cest
Nové přelezy:
Peroxid Vo 8A
Der Komet 8B
Unterwelt 8A
Pray For L 8A
Erwin's Pr 8+/9-
Pochybná P 9+/10-
Tak Pravil 7C+
Rechts Vor 9
Záruka Kva 8A
Koks A Kur Xb

Stěny
HoSPORT - Staré Hodějovice
Venkovní lezecká stěna -Strahov - Praha 6
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
HUDYsport - Brno
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Smutná zpráva z Cerro Torre

Italský horolezec Fabio Giacomelli zemřel pod lavinou

První den roku 2010 zemřel na Cerro Torre italský horolezec Fabio Giacomelli (51 let). Zahynul pod lavinou během provovýstupu ve východní stěně. Jeho lezecký partner Elio Orlandi objevil tělo Fabia po třech dnech intenzivního pátrání v lavinovém poli.

Elio Orlandi a Fabio Giacomelli otevřeli novou cestu ve východní stěně Cerro Torre minulý rok. Tehdy se dostali do tří čtvrtin stěny. Letos se do stěny vrátili nejen dokončit prvovýstup, ale také rozprášit ostatky  legendárního horolezce  Cesarino Favy z Trenta, který  zemřel v roce 2008 krátce poté, co dopsal knihu o Cerro Torre. I přes nelítostné a tvrdé patagonské počasí se dostali přibližně 200 metrů pod vrchol.  Nepřetržitě sněžilo od 20. do 26. prosince a sněžilo i při sestupu do jejich bivaku. Jako první slanil Fabio Giacomelli. Elio Orlandi sbíral při sestupu materiál a v bivaku už svého lezeckého partnera nenašel. Brzy objevil odtrh laviny a vše mu začínalo být jasné.


Cerro Torre


O Fabiu Giacomellim se v horolezeckém světě moc nevědělo a to především proto, že své výstupy nikde nezveřejňoval. V Itálii byl víc známý jako obchodní ředitel firmy Lizard. Hory, horolezectví a alpinismu byly ale vždy součástí jeho života. Fabio udělal těžké prvovýstupy v Dolomitech, především v oblastech Brenty a Valle del Sarca, v Coloradu, Wyomingu, Utahu a Kalifornii. Rád zajel i na naše písky. Žil v obci Sardagna di Trento s manželkou a dvěma dětmi.


Zdroje:

Planetmountain.com


Simona    [úpravy] 08:15 09.01.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 RIP19:27:18 10.01.2010
To je smutne  a o to viac vo svetle dovodov ich vypravy na torre...
jojoodpovědět 

 Foto dne:
Velká plotna v údolí Vrchlice, slanění
Údolí Vrchlice, slanění
 Databáze cest:
Všechny cesty (184393)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Elvis 6a Lariosauro
Rock Experience 6b Lariosauro
Marshmallow 5b Lariosauro
Ovunque Tu Sarai 5c Lariosauro
Der Komet 8B Muhlau
Nově komentované:
Normální Cesta II Hrubá Skála
Pískovcovej Patník VIIIb Prachov
Normální Cesta II Hrubá Skála
Normální Cesta II Hrubá Skála
Normální Cesta II Hrubá Skála

 Nově v diskusi:
Re: Pro preklizkare | Re: Pro preklizkare | Re: Pro preklizkare | Re: Pro preklizkare | Re: Pro preklizkare | Re: Pro preklizkare | Re: Pro preklizkare | Re: Pro preklizkare | Re: Davle | Re: Davle |

 Nové komentáře:
Email bez reakce | Respekt | Re: Jištění | Re: Jištění | Gratulacia | Re: Jištění | Re: Sluníčka | Re: Jištění | Re: Jištění | Re: Jištění |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)
Sleva na příští rok za zrušené finále žen SP v bouldru v Praze (2)
SP v boulderingu Bern, Švýcarsko (2)

 Nově v inzerci:
Vejškovky v Liberci | Statická a dynamická lana | Spolulezec | Pouzite Evolv Zenist vel. 46 | Vršič | Boty La Sportiva Boulder X | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 | Praha 13, Český kras | Nátěr | Žďárák Salewa pro 2 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1440 
 Ne 
 1665 
 Nevím 
 974 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.