LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP v ledolezení Brno (06.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)

Žebříček
Cesty:
33.Schockherr 10300
34.Adamovska 10284
35.Duchoň 10281
Bouldry:
33.Kümmel 9450
34.Oliva 9409
35.Šlapák 9350
Hory:
26.Novák 2688
27.Chomová 2670
28.Bernard 2632

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5838 lezců
1192868 cest
Nové přelezy:
Ebola 8A+
Chihuahua 8A+/8B
Shiva96 8A+
Immanenz 8A+
Rock´n´rol 7c/7c+
Mara 7c
Strašák 9+/10-
Megalodon 8A+
Franta Jet Xc
Brutal Ass XIa

Stěny
Vnitřní lezecká stěna - Juliska - Praha 6
Extrém Plus - Praha 5 u Plzeňské - Praha 5
Fit Studio Jitka - Slaný

Prodejny
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
HUDYsport - Praha 1
Dap Sport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Video: Jak se leze nejtěžší drytoolová cesta na světě

D 15

D15Podívejte se na video, jak se leze snad nejtěžší drytoolová cesta světa v obtížnosti D15, kterou v Dolomitech v lednu první volně přelezl Brit Tom Ballard a nyní koncem února Francouz Gaetan Raymond.

Cesta má jméno A Line Above The Sky. Je to 50 metrů dlouhý strop pod Marmoladou v Itálii.
Tom Ballard navrhl novou nejvyšší dosaženou obtížnost D15. Nyní to Gaetan Raymond potvrdil.


   [úpravy] 09:36 02.03.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Řeči okolo11:10:07 02.03.2016
Jak se člověk může podívat na to, jak se to leze, když je tam pár vždy sekund lezení a pak spousta nezáživných řečí? Nemá někdo někde natočený normální přelez bez těch prostřihů a řečí okolo? A ideálně bez titulků. Že je tam dlouhý krok je snad poznat i bez toho, aby to tam napsali, ne?
odpovědět 
 Re: Řeči okolo13:20:12 02.03.2016
bohuzel souhlas:(
judovanaodpovědět 

 ?13:29:07 02.03.2016
Najtazsia cesta na svete a dal to na druhy pokus?
Lukasodpovědět 

 škoda skály16:54:00 03.03.2016
Evidentně krásná pevná skála s kapsama a a oni ji prasí motykama :-( Toto je fakt dementní sport. Motyky sou na lezení v ledu a né po skále ! Kdyby ji radši frajer vylezl volně ...
kktodpovědět 

 realita drytoolu04:31:01 04.03.2016
Trosku by me zajimalo kdo z tech co se tak osiva proti drytoolu ma nakou realnou zkusenost. Jak sem mel zkraje dost podobnej nazor, nakonec sem videl ze vetsina obav je dost lichejch.
1. kvalita skaly je vetsinou spatna, respektive dost hrozna. V mem okoli se napr. mimo zimu skoro neleze protoze se vam to proste rozpada pod rukama [cepinama] tzn. ze je potreba voda ktera celym sektorem protoce a diky mrazu ta hromada srotu drzi pohromade... pouzitelnost pro leto je naprosto nulova.
2. cepiny sou do ledu... Jo sou, problem je ze mimo specifickeho lezeni za vodopadem led nikdy nenatece konstantne previslej [ano pochopitelne, vobcas to udela takovy previsky ale 30metrovej strop ti v ledu proste nenatece. Takze i 250m WI 5 je porad jen lezeni v kolmici s dobrejma stupama a obrima madlama a to cepiny bezesporu sou. Led je tim tezci, cim je objektivne nebezpecnejsi. A umrit asi nechcem nikdo. Sportovni drytool je tak moznost jak viset za cepiny ve strope. A jako takovej vlastne i vzniknul.
3 je to sport v zime... a na celym tom zimnim lezeni je nejhorsi tam proste bejt. I kdyz si reknes ze to je blby skalkareni, je rozdil povalovat se v Arcu a promrzat nekde v bohem zapomenute jeskyni. [oboji mnohokrat vyzkouseno... vim o cem mluvim]
Tak a ted do me
Jo a btw lezni s cepinama ma s letnim lezenim za pomoci rukou spolecneho co se tyka pohybu asi tak ..... no proste nic.... sou to uplne dva jine sporty
Tomasodpovědět 
 Re: realita drytoolu11:03:35 04.03.2016
Skvělé videjko,včetně povídání!!!A neméně skvělá reakce Tomáše.Cukalo to se mnou,že budu reagovat na ta negativa o drytoolu,ale Tomáš to vystihl dokonale.Drytool je něco nového,úplně jiný sport než lezení ledů.Kdo si nevylezl nic těžšího-nikdy nepochopí.Řeči o ničení skály jsou zcela mimo.
Libor H.odpovědět 
  Re: realita drytoolu11:02:03 05.03.2016
No a kdy to zkusí Lucka?;-)
Hurvajzodpovědět 

 Foto dne:

Seven Lives, 8a
 Databáze cest:
Všechny cesty (191563)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mikulášská Nadílka 6B+ Hlavatice
Vyzutá Pata 6C Hlavatice
Happy Serotonin 6b+ Ulassai
Accglie La Vi(t)a 6b Ulassai
Wie Ni Waagt, Ni Klimt 6c+ Ulassai
Nově komentované:
Fritz The Cat 7a Kompanj
Fritz The Cat 7a Kompanj
Fritz The Cat 7a Kompanj
Koperniko 6b Buzetski Kanjon
Brownie 6c Leonidio

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Pražské paradoxy | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: termín se používá i v průvodci | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Dotaz | termín se používá i v průvodci |

 Kde to vře:
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (8)
Beauty of Aurina (2)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (1)

 Nově v inzerci:
Rock Pillars Rebel QC v.44 | Dětský skialp set | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 | Jungle ve středu | Praha prodám | Triop Capoeira, vel. 43 | Solution 42 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 879 
 Někdy ano 
 874 
 Ne nepoužívám 
 935 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.