LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Trénink dělá mistry.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
22.Jungling 10588
23.Slezáková 10580
24.Kalvas 10572
Bouldry:
22.Břicháček 9903
23.Šípek 9900
24.Nespoutaný 9731
Hory:
12.Abt 5236
13. 5018
14.Najman 4679

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5730 lezců
1153929 cest
Nové přelezy:
Švédský Zá 7C+
Ribstole 8A
Píďa Xb
Magnetfing 9+
Schachmatt 7C
Mindfreak 7C+/8A
Haka 8A
Super Zadd 8A
Zmrzlé Ram 7C+
Dost Dobrá 8A+/8B

Stěny
SOU technického - Frýdek-Místek
Rožnov pod Radhoštěm - Rožnov pod Radhoštěm
HO Jeseník - Jeseník

Prodejny
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
HUDYsport - Strakonice
HUDYsport - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Festival Frankenjura

smallPředevčírem skončil festival ve Frankenjuře? Jaký vlastně byl? Přijel Štefan? Vzdali hold Wolfgangovi? Nehořelo na hasičárně? Přinášíme malý report z velkého festivalu v nedaleké Frankenjuře.

Víkend v Juře a její doposud největší festival v historii je již minulostí a zde je několik postřehů.
My co do Jury jezdíme více než občas, jsme v návštěvě festivalu zažili velkou změnu oproti normálnímu lezeckému výletu a musím přiznat, že to nakonec bylo skvělý a že jsme a opravdu litovali, že jsme nemohli zůstat ještě o nějaký ten den déle.
Hlavně jsme tam jeli, protože na tento termín byl naplánován náš každoroční sraz webmástrů. Tentokráte byla účast členů CWN byla celkem slabá a v podstatě nevíme ani důvody, které způsobily tyto absence, což nás trochu mrzelo, na druhé straně, bylo mnohem jednodušší se domlouvat a pak společně být i na skalách.

Začnu u počasí, od kterého se většinou vše odvíjí, to se povedlo a jedním slovem bylo prostě dokonalý, ani horko ani zima, mluvím o lezení ve stínu, na sluníčku by asi bylo už teplo, ale nic dramatického, zvláště ne u zastíněných kratších cest.

Festival a ubytování: i když jsme z toho měli původně obavu, vše bylo v pohodě, stany na obrovské louce, nedaleko výstavy, prodejny lezeckýho cajku, průvodců, vše za zajímavé festivalové ceny a večer párty.
Cena za ubytování byla jen dvě eura za osobu na celou dobu a tyto peníze sloužily hlavně na likvidaci odpadků.

Tuchersfeld

Tüchersfeld - echt Frankenjura

photo by JirkaS


Párty byla celkem daleko, takže nebyla v kempu tolik slyšet. Byl tam fakt klídek a pohoda. Večer závody nad vodou, docela zábava. I když o závody v podstatě nešlo byla to spíš exhibice.



Pak následovalo nějaký další show na plátně, taneční párty na závěr, vše bylo spíše pro Němce, protože my jsme byli po lezení tak zdrchaný, že na nějaký aktivity po setmění jsme  rezignovali a taky, když už jsme šli si někam sednout, tak jsme si spíš povídali mezi sebou.

Camping platz

Kemp

photo by JirkaS


Z našich kamarádů, se kterýma jsme se tam chtěli potkat, tam byli Angláni Alan a Jack z UKClimbing plus team DMM. Sarah z Klettern, my se Standou a pak dva nový členové, zástupci silného polského webu, Wspinanie.pl Jednání jsme prostě  spláchli tím, že je fajn, že se vidíme a že si můžeme spolu zalézt, a to jsme ve vrchovaté míře skutečně naplnili. V průběhu dvou festivalových dní jsme navštívili asi čtvery skály a vylezli celkem dost cest.


Horákos v 9+

Potkali jsme i kamarády zde Horákos v cestě Wachgeküsst, 9+ na Dornröschenwand

photo by JirkaS


Alan James

Alan v cestě za 8 na Schonunger Wand

photo by JirkaS


DWS Betzenstein

DWS Betzenstein

photo by JirkaS


Festival byl perfektní i z toho důvodu, že ve skalách byl celkem klid. Program byl asi pro ně natolik poutavý, že většina lidí byla na akcích v centru, a tak se opravdu stalo, že jsme byli na pěkných skalách sami.
Domluvili jsme se, že příští setkání bude v Polsku na skalách u Krakowa a myslím, že opět bude lezení hrát prim.

DWS Betzenstein

DWS Betzenstein

photo by JirkaS


Boulderovka

Boulderovka za 5 Euro v Betzensteinu, otevřena celý den mimo neděle a pondělí, to kdyby vás chytl déšť

photo by JirkaS


Vojtek

Vojtek na Schone Aussicht

photo by JirkaS


Alan James

Alan v cestě Schöne Absicht, 7 na Schöne Aussicht

photo by JirkaS


CWN members

CWN

photo by Jana



Mějte se hezky ještě dnes aneb, jak říkají naši Freunde aus Deutschland, viel Spass noch Heute.

JirkaS   [úpravy] 07:50 30.05.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 jura14:55:22 30.05.2012
souhlasím, bezva festival, který byl perfektně připraven !
odpovědět 
 Re: jura23:50:22 02.06.2012
Nechápu příspěvek. Proč jsi tam jezdil, když jsi na festival nechtěl jít a upřednostil jsi lezení? O festivalu jsi v skoro nic neřekl, jen něco z prospektů. Jediná výhoda nocování za 2 E a to byl asi ten důvod. Ať žije Lezec!
Georgeodpovědět 
 Re: jura23:50:24 02.06.2012
Nechápu příspěvek. Proč jsi tam jezdil, když jsi na festival nechtěl jít a upřednostil jsi lezení? O festivalu jsi v skoro nic neřekl, jen něco z prospektů. Jediná výhoda nocování za 2 E a to byl asi ten důvod. Ať žije Lezec!
Georgeodpovědět 

 Foto dne:
Riesenturm
Rechte Talseite, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (183739)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
L’últim Alé 7b Margalef
La Vallette 6a+ Mgarr Ix-Xini
No Job 6c+ San Blas
TBC2 6a+ Mgarr Ix-Xini
Schachmatt In Zwei Zügen 7C Pfalz
Nově komentované:
Prsty A Prstíky 6+ Mařenka
Prsty A Prstíky 6+ Mařenka
Prsty A Prstíky 6+ Mařenka
Haka 8A Pfalz
Last Highway 9+ Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Supermini rychle dotazník pro lezce | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Dušičková spára | Re: Lezec.cz | Lezec.cz | Re: Vyprdění dotazníku |

 Nové komentáře:
Re: v kontextu silniční dopravy | Re: Mágo | Re: to už je fakt na vyhazov | Re: jako ty slavný a starý kapely | v kontextu silniční dopravy | Tokerud | jako ty slavný a starý kapely | logo čhs | průvodce | Wow |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (26)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (22)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)
Jana Švecová dala boulder Mild Abuse of Terminology 8B+ (1)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (1)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)
Petrohradské Padání 2025 (1)
Radek Votoček si zapsal třetí 9a: Intermezzo XY Gelöst, Rakousko (1)

 Nově v inzerci:
malta průvodce | La Sportiva Ultra Raptor II | La sportiva | Cikánka | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 350-480 Kč/hod 64 000 až 80 000/M | Bouldermatka ocún moonwalk | Detske lezecky Evolv Venga 32 | Lano!!! | Dětské lezečky La Sportiva Stickit vel. 26-27 | Hledám parťačku |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 103 
 Ne 
 84 
 Nevím 
 38 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.