LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jištění zdržuje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
9.Nespoutaný 11431
10.H2 11191
11.Churavý 11156
Bouldry:
9.Novák 10500
10.Popovský 10478
11.Trojan 10253
Hory:
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324
4.Sejbal 6951

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5730 lezců
1153913 cest
Nové přelezy:
Švédský Zá 7C+
Ribstole 8A
Píďa Xb
Magnetfing 9+
Schachmatt 7C
Mindfreak 7C+/8A
Haka 8A
Super Zadd 8A
Zmrzlé Ram 7C+
Dost Dobrá 8A+/8B

Stěny
Česká beseda - tělocvična TJ Sokol Bělá - Děčín X
HO Lokomotiva Beroun - Beroun 2
Zubří - Zubří

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Green sport - Brno
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lezení v Sasku

I. díl

V letošním roce jsem několikrát navštívil písky v Sasku. Tady od nás je to jen kousek přes kopečky. I přes krátkou vzdálenost jde o zcela výjimečný svět se svojí atmosférou, lidmi i pravidly, který pro nás z Čech už dávno ztratil přitažlivost, zvláště sportovní, kterou měl v dobách před listopadem.


Jarda na fotce z archivu Jirky Siky

Pokaždé, když lezu po tamnějších věžích, honí se mi hlavou tisíce myšlenek vyvolaných spektakulárností tohoto koutu světa. A protože ti, kdo zde lezli kdysi, už poněkud zestárli anebo už nelezou tak jako dříve, alespoň ne tady, bylo by možná dobře trochu oprášit saské půvaby.

S generálním ředitelem stránek www.lezec.cz panem Hopem jsme proto uzavřeli lukrativní smlouvu (to by mě zajímalo co si asi Jarda myslí, že dostane - pozn. redakce) na výrobu dokumentárního seriálu o Saském Švýcarsku.

Jednotlivé díly by se na stránkách měly objevovat každý týden. Vaše reakce, náměty a otázky rádi privítáme v komentářích nebo v diskusi.

Pokusím se pro Vás připravit zajímavé informace a snad se mi podaří napojit se i na nějaké zdroje nejčerstvějčích zpráv.

Pro začátek: nekteří sasíci si ke svým prvovýstupům, samozřejmě dělaným zespodu, bez maglajzu, háčku a bórku, připisují klasifikaci XIIa ... .

      Tschüs Jarda Maršík

Jarda Maršík   [úpravy] 00:00 05.11.2000Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Fajn
Moc se mi to libi, nemohlo by to vypraveni bejt delsi?
Zapsal: Standa, 09:58:01 08.11.2000
 borci
Tak ty famy o zakazu borcu (borku) v Sasku nejsou famy? A v cem teda ti borci (borci) pri osazovani kruhu sedi? V tureckem sedu? Prosim vsechny zasvecene o zasveceni.
Magnusek
Zapsal: Tomas Neverici, 17:04:57 21.10.2002
 Hoši jako květ
To je fakt, skyhooci tam taky nesmí sedět ve smyčce. Takže lezou jedenáctky s rourákem na helmě, s palicí a kruhem na sedáku. To zní celkem věrohodně. A ti nejhustější takhle rovnou udělají první RP.
Zapsal: Magnusek, 17:35:39 21.10.2002
 1. OS
Nene, 1. OS. Bacha, tady jsou na styly háklivý!
Zapsal: W. Nowotny, 17:38:18 21.10.2002
 kruhy
Pokud jsem si četl pravidla v saském průvodci, smí se sedět ve smyčce, borek rozhodně není povolen. Také smí prvovýstupce sedět ve smyčce při promýšlení dalšího postupu. Čili vlastně smí sedět kdekoliv, kam se mu podaří dát smyčku.
Takhle to bylo za DDR. Jestli je nějaká změna dnas, nevím, ale při pohledu na některé cesty si to sezení ve smyčce moc nedovedu představit.
Zapsal: Petr Jandík, 19:05:54 21.10.2002
 cesty
joo Arnold, ten je nej.....
Zapsal: Miki, 20:33:31 22.10.2002
 PwuLOEBKumXCr
L5gzfd Major thanks for the blog post.Really looking forward to read more. Fantastic.
Zapsal: Vfuhwslnk, 19:28:45 19.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Riesenturm
Rechte Talseite, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (183739)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
L’últim Alé 7b Margalef
La Vallette 6a+ Mgarr Ix-Xini
No Job 6c+ San Blas
TBC2 6a+ Mgarr Ix-Xini
Schachmatt In Zwei Zügen 7C Pfalz
Nově komentované:
Prsty A Prstíky 6+ Mařenka
Prsty A Prstíky 6+ Mařenka
Prsty A Prstíky 6+ Mařenka
Haka 8A Pfalz
Last Highway 9+ Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Supermini rychle dotazník pro lezce | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Dušičková spára | Re: Lezec.cz | Lezec.cz | Re: Vyprdění dotazníku |

 Nové komentáře:
Re: v kontextu silniční dopravy | Re: Mágo | Re: to už je fakt na vyhazov | Re: jako ty slavný a starý kapely | v kontextu silniční dopravy | Tokerud | jako ty slavný a starý kapely | logo čhs | průvodce | Wow |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (26)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (22)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)
Jana Švecová dala boulder Mild Abuse of Terminology 8B+ (1)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (1)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)
Petrohradské Padání 2025 (1)
Radek Votoček si zapsal třetí 9a: Intermezzo XY Gelöst, Rakousko (1)

 Nově v inzerci:
malta průvodce | La Sportiva Ultra Raptor II | La sportiva | Cikánka | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 350-480 Kč/hod 64 000 až 80 000/M | Bouldermatka ocún moonwalk | Detske lezecky Evolv Venga 32 | Lano!!! | Dětské lezečky La Sportiva Stickit vel. 26-27 | Hledám parťačku |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 102 
 Ne 
 84 
 Nevím 
 37 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.