LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12650
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
1.Groš 7968
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5744 lezců
1162878 cest
Nové přelezy:
Překvapení 9
Hlasy Ze Z Xc
Jay&Sneha 9/9+
Fishbone 9
Lámačka 9
Mahagonová Xa
Hipodrom Xa
Hradní Spá 10-
Hlasy Ze Z Xc
Jazda Dědo XIc

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nezvestní z Everestu

kniha o událostech z roku 1988

smallKoncem zimy vyšla nová kniha Milana Vranky, pro kterou posbíral fakta z článků, informace od rodin horolezců, členů expedice a kamarádů, nahrávky z vysílaček, zápisy z deníků a dopisy.

V roce 1975 členové velké britské expedice vylezli v jihozápadní stěně novou cestou na vrchol Mount Everestu (8 848 m n.m.) expedičním stylem, načež se její vedoucí Chris Bonington nechal slyšet, že není reálné tuto cestu přelézt alpským stylem.

Po této výzvě, 17.10.1988 vylezli čtyři slovenští horolezci (slovensko-novozélandské expedice) Dušan Becík, Peter Božík, Jaroslav Jaško a Jozef Just alpským stylem touto stěnou na jižní vrchol Everestu. Jozef Just poté vystoupil na hlavní vrchol, při sestupu však zůstali všichni čtyři nezvěstní.


obálka knihy


Nezvestní z Everestu


Autor: Milan Vranka
Rok vydání: 2011, 1. vydání
Formát: A5, vázaná, 160 stran
Vydavatelství: Milan Vranka - Vranka Press
Jazyk: slovenština
ISBN: 978-80-967672-3-6
Cena: 12,90 eur
K sehnání: na Slovensku např. u autora a v knihkupectvích (milan.vranka @ gmail.com),
u nás zatím ne (bude upřesněno)


V knize autor osvětluje po 22 letech nová fakta s autentickými fotografiemi z expedice, včetně toho co se v Československu dělo po této události. V závěru jsou představeni všichni čtyři horolezci, včetně fotografií z rodinných archivů.


Další knihy autora, které mapují historii zlézání osmitisícovek československými horolezci:
Od Gašerbrumu po Everest,
Za výzvou velehor



Knize přeji aby své čtenáře našla i u nás.




Zdroje:
www.8000.sk



Martin Tučka   [úpravy] 07:00 28.04.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Chlapci s Everestu 8821:40:18 29.04.2011
Boli a zostanú navždy najlepší slovenskí himalájskí horolezci. Nikdy na nich nesmieme zabudnúť! Kniha o nich sa dá objednať aj v eshope na www.james.sk. Česť ich pamiatke!
Peterodpovědět 
 Re: Chlapci s Everestu 8817:08:16 02.05.2011
Vyjádřit obdiv mrtvým a inzerovat koupi knihy v jednom souvětí je celkem masakr.
yakuzaodpovědět 

 Foto dne:

Nordverschneidung
 Databáze cest:
Všechny cesty (184538)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sestupová I Adršpach
SZ Spára V Adršpach
Pokus O Číslo IV Adršpach
Zelené Díry VI Adršpach
Ochrnuté Víly V Adršpach
Nově komentované:
Country Road VIIb Hrubá Skála
Jižní Levá Cesta VII Prachov
Flyboy Xb Prachov
Huvinek 5 Teufelsteine
Dobbi 5+ Teufelsteine

 Nově v diskusi:
Grand Canaria | Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: Zillertal spaní, mýto atd | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | Boulderowetopo | Re: 8a plotny v krase |

 Nové komentáře:
Re: Máš debilní kecy | Re: Máš debilní kecy | Re: Máš debilní kecy | Máš debilní kecy | :) | Re: Pěkný | Re: Pěkný | Pěkný | Super! | Re: Tak to je |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)
SP v v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Rychlá půjčka do 24 hodin | ICT Dragon 2 Drytoolingové cepíny | Ozone HV 45,5 | Skwama 43,5 | dětský sedák | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 | Průvodce Křížový vrch | Holka na lezení se mnou? | Myti a natery fasad | nalezené lezačky |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1504 
 Ne 
 1742 
 Nevím 
 1041 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.